Rakúsko - Nassfeld Rakúsko

 • Popis

  Perfektné lyžovanie s výhľadom na alpských velikánov

  Lyžiarske stredisko Nassfeld leží v údolí Gailtal na hranici rakúského Korutánska a Talianska. V súčasnej dobe patrí k najväčším a najmodernejším lyžiarskym epicentrám Rakúska. Vďaka nadmorskej výške od 610 do 2020 metrov garantuje snehovú nádielku od konca novembra do polovice apríla. Snehové delá pokryjú celú sieť zjazdoviek v prípade nedostatku prírodného prašanu. Z celkového počtu 110 kilometrov tratí je 63% označených červenou farbou. Stekajú cez riedko zalesnené kotliny do údolia, vzájomne sa prepletajú a križujú, skrývajú hravé zákruty a nečakané zlomy a vytvárajú nespočetné množstvo zjazdárskych variant. Centrálna lanovka Millenium Express naberá športovcov v dedinke Tröpolach, prekonáva vrchol Gmanberg, údolia Rudniggraben a končí na bezmála dvojtisícovom vrchu Madritsch. Odtiaľ sa vetví ďalších 25 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 48 200 osôb za hodinu. Nassfeld lemuje úchvatná kulisa alpského hrebeňa a vďaka južnej orientácii strediska si miestni užívajú veľa slnečných dní. Areál každoročne myslí aj na snowboardovú klientelu. K dispozícii je U-rampa na Gartnerkofel, Snow-Cross-Park na Tressdorfer Alm a Snowboardarea Garnitzen. Bežkári sa preháňajú na 70 kilometroch vyfrézovaných tratí s napojením na ďalších 230 kilometrov regionálnych stôp. Okolie Nassfelde je známe ako free rideové nebo. Neporušený prašan čaká na svojho pokoriteľa na skalnatých vrcholoch aj v hĺbke lesa.

  Après-ski

  Bohatý après-ski život pulzuje v dedinkách v údolí Gailtal. Nassfeld je povestný výbornou kuchyňou s korutánskymi, talianskymi a slovinskými špecialitami. Živá atmosféra v baroch strháva všetky generácie k tancu a hudobné festivaly pod holým nebom vítajú návštevníci aj miestni. Nezabudnuteľné chvíle zažijete pri korčuľovaní na najväčšej prírodné ploche v Európe, na zamrznutej hladine jazera Weissensee. Príjemnú relaxáciu ponúka akvapark Kötschach - Mauthen iba 20 kilometrov od Nassfelde a v 40 kilometrov vzdialenom Villachu sídlia termálne kúpele. V NTC parku na medzistanici Millenium Express si môžete vyskúšať jazdu na netradičných zimných pomôckach. Ponúka sa napríklad zjazd na tzv. Snowbike, na bicykli s lyžami miesto kolies. Deti sa zdokonaľujú v troch cvičných areáloch pod vedením inštruktorov z troch lyžiarskych škôl. V okolí Nassfelde sa kľukatia tri sánkarske dráhy s osvetlením. V ponuke après-ski športových aktivít ďalej figurujú paragliding, rogalo, curling, jazda na koni, tenis, squash, vnútorná lezecká stena a samozrejme pešie túry po značených chodníkoch.

  Cestou necestou

  Lyžiarske stredisko Nassfeld patrí k najlepšie dostupným väčším alpským destináciám pri ceste z Moravy. Trasa z Brna cez Viedeň a Villach meria 538 kilometrov a zdoláte ju za 5 a pol hodiny. Pri jazde z Prahy cez Linz a Salzburg strávite asi 6 a pol hodiny za volantom a prekonáte 577 kilometrov. Parkovisko pri dolnej stanici lanovky Millenium Express je zdarma. Bezplatný ski bus prechádza mestečkami u dolných staníc lanoviek a ďalšie linky zvážajú lyžiarov z Villachu, Hermagor, Weissensee alebo Kötschach-Mauthen.

  Koľko to stojí?

  Šesťdňový ski pas "Top Ski", ktorý platí v celom Korutánsku a východnom Tirolsku, stojí v hlavnej sezóne 233 eur pre dospelého, 187 eur pre teenagerov a seniorov a 117 eur pre deti. Vratná záloha na čipovú kartu je 5 eur. Nassfeld pripravil zvýhodnené ceny ski pasov pre skupiny, lyžiarske výcviky a autobusové zájazdy. Deti do 5 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma.

  Leto medzi kopcami a jazerami

  Krajinu okolo strediska Nassfeld charakterizujú vysoké hory, malebné údolia, priezračné jazerá, bublajúce potôčiky a pestrá sieť chodníkov pre peších turistov a cyklistov. Túry cez pohoria Karnische Alpen a Gailtaler Alpen vedú po poľných cestách, k dvojtisícovými vrcholom, cez rozvoňané lúky a ľahko sa dostanete aj do Talianska vzdialeného iba pár kilometrov. Oddýchnete si pri občerstvení v salaši alebo v horskej chate a zaplávate si v jazere Pressegger See. Horolezci zamieria za dobrodružstvom v skalnom labyrinte či vystúpia po osvedčených chodníkoch až na vrcholky hôr. Na milovníkov horských bicyklov čaká v Nassfelde 950 kilometrov značených trás, ktoré sú rozdelené do troch kategórií podľa náročnosti. Vedú cez vyhliadkové miesta, známe mestá a talianske hranice. Dobrodruhovia sa vydajú na 11,7 kilometrov dlhý zjazd pre horské bicykle Lift & Bike Giro po tom, čo ich lanovka dopraví do výšky 1900 metrov nad morom. Nassfeld pripravil interaktívne aplikácie pre iPhone a Android pre peších turistov i cyklistov, ktoré si stiahnete na oficiálnych stránkach strediska. V údolí si zahráte squash, tenis, bedminton, plážový volejbal, minigolf aj golf.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Nassfeld

Celkom: 7,2 Dobrý

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 7 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Přímo nad přechodem do Itálie, parkování dostupné, pokoje vcelku dostatečně velké, vybavení pouze standard, přistýlky malé, tak pro děti do 10 let. Na pokoji fén, TV, není varná konvice. Čisto.

Strava
Formou švédských stolů, pod úrovní standardu v českých penzionech. Pití k večeři se platí, dostanete ho téměř na konci večeře.

Služby hotela
Milí lidé, ale lehce zmateční.

Zjazdovky
Hned u hotelu, pěkné.

Jana Golová, 16.03.2020, Dátum pobytu: 7.3. - 11.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Nassfeld, Hotel: Berghof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Celkově velmi dobré.

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Celkově velmi dobré. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné, až na slibovaný internet na pokoji ten byl jenom na recepci i po dotazu.

Strava
Každý si svoje našel, maso bylo většinou vepřové ale dobré.

Služby hotela
Volný internet nebyl.

Zjazdovky
Skvělé.

Zdeněk Novák, 12.03.2020, Dátum pobytu: 26.2. - 4.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Nassfeld, Hotel: Berghof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Byli jsme naprosto nadšení. Protože ale nevyšlo počasí a nestihli jsme si všechny sjezdovky při azurovém nebi vychutnat, musíme přijet...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Byli jsme naprosto nadšení. Protože ale nevyšlo počasí a nestihli jsme si všechny sjezdovky při azurovém nebi vychutnat, musíme přijet příští rok znovu. Moc se těšíme a každému budeme doporučovat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělé ubytování, přímo na sjezdovce, rozhled do kraje, nádherný hotel.

Strava
Naprostá spokojenost - pestrost, kvalita, množství stravy

Služby hotela
Výborné, dojem na nás udělal i takový detail, když po prvním setkání rakouský číšník poznal, že jsme Češi a od té doby nás obsluhovali slovenští číšníci - pro lepší komunikaci. Příjemná byla i možnost osprchovat se po celodenním lyžování v poslední den pobytu (i když jsme hotel opustili už v 10hodin) ,kterou nám recepce umožnila.

Zjazdovky
Velmi dobrá kvalita vleků, lanovek. Kvalita sněhu odpovídala počasí, možnostem vlekařů a počtu lidí.

Renata Kurzveilová, 10.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 5.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Nassfeld, Hotel: Almhotel Kärnten

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,4 Dostupnost hotelu není žádná sláva. My osobně máme zkušenost, že stačilo pár centimetrů sněhu a příjezdová cesta k hotelu se změnila na...

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Cena
 • 7 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dostupnost hotelu není žádná sláva. My osobně máme zkušenost, že stačilo pár centimetrů sněhu a příjezdová cesta k hotelu se změnila na sjezdovku. Jinak vzato cena služeb odpovídá kvalitě i poloze hotelu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Personál v celém hotelu byl velice milý. Obzvláště nás potěšilo, když jsme zjistili, že zde pracuje i číšník ze Slovenska, který byl ze všech číšníků nejochotnější.

Strava
U snídaní jsme měli vždy velký výběr ze švédských stolů. U večeří bychom přivítali kromě německy psaného výběru jídel i jiný světový jazyk. Naštěstí když jsme nějaké jídlo neznali a ani překladač ho neznal, mohli jsme se obratit na již zmiňovaného číšníka, který nám vše vysvětlil.

Služby hotela
My jsme hlavně lyžaři, takže jediné, co můžeme říct o službách hotelu je, že zde mají perfektní a krásné uklízečky.

Zjazdovky
Oproti Českým sjezdovkám jsou ty v Nessfeldu výrazně větší a také pestřejší. Ovšem v kvalitě lyžování žádný rozdíl nevidíme. Boule byli i zde a to už poměrně brzy. Lanovky zde měli takové, které běžně známe z našich hor.

Tomáš Dohnal, 09.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 5.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Nassfeld, Hotel: Almhotel Kärnten

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Super dovolená . Lyžařské středisko velké a dobře vybavené .

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolená . Lyžařské středisko velké a dobře vybavené . Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobré . Pokoje menší . Čisté , dobře vybavené .

Strava
Polopenze neměla chybu . Jídlo bylo fantastické . Nikde jsem ještě takový výběr jídla nezažila . Gurmánský zážitek .

Služby hotela
Hotel čistý , udržovaný . Nemám žádné negativa .

Ivana Adamcová, 09.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 5.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Nassfeld, Hotel: Franz Ferdinand Mountain Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Nassfeld