Rakúsko - Dolné Rakúsko Rakúsko

 • Popis

  Dolné Rakúsko leží v srdci Európy. Jeho výhodná poloha obklopujúca Viedeň oddávna priťahovala mocnosti. Pohnutá história plná bojov je zdrojom bohatého kultúrneho dedičstva. Do roku 1986 bola centrom spolkovej zeme Viedeň. Po jej vyčlenení sa stal hlavným mestom Sankt Pölten (Svätý Hypolit). V Dolnom Rakúsku sa prelínajú alpská a panónska klimatická zóna. Územia pokrývajú lužné lesy, stepi, horské pastviny, chladné jazerá, bystriny, pahorkatiny, riečne údolia a slatiny.

  Po prúde Dunaja
  Zem križuje Dunaj na svojej ceste smerom na Slovensko. Míňa historické miesta Nibelungengau a Wachau, obklopujú ho kopčeky Wagrame, preteká národným parkom Donau-Auen a prináša dostatok vlahy pre preslnené vinice. V okolí Wachau a Carnuntum vznikajú jedny z najlepších vín sveta. Nezabudnuteľný gastronomický zážitok vás čaká vo vínnych pivniciach, útulných krčmách a vyhlásených reštauráciách s michelinskými hviezdičkami. Pozdĺž Dunaja vedú príjemné cyklotrasy vhodné aj pre najmladších cyklistov. Prechádzajú zbytky rímskych miest, kamennými stredovekými uličkami, okolo mohutných hradov, drobných tvrdzí, barokových kostolov a skvostných zámkov. Vďaka svojej rozmanitosti a prístupnosti sa Dunajská cyklotrasa stala najobľúbenejšou cyklotrasou strednej Európy. Už pred stovkami rokov patril Dunaj k hlavným dopravným tepnám. Vychádzku na výletnej lodi si nenechajte ujsť v oblasti Wachau.

  Za hruškami a horami
  Kraj Mostviertel s hlavnými strediskami Ybbs a Enns sa rozkladá medzi Dunajom a Alpami. Snúbi sa v ňom divoká horská krajina na juhu a ľahko zvlnený sever. Mostviertel ožíva v posledných aprílových týždňoch, kedy kvitnú hrušky a vyrába sa lahodný hruškový mušt. Za pochúťkami z muštu mieria desiatky turistov. Smerom na juh dostáva Mostviertel drsný ráz. Roztodivné skalné útvary, hravé horské potoky a hlboké rokliny v okolí Ötscheru, Hochkare a Dürrensteinu zvádzajú k dobrodružným prechádzkam. V minulosti sa tu ťažilo železo, ktorého príbeh rozpráva nejedno múzeum. V Mostvierteli leží hlavné mesto Dolného Rakúska St. Pölten s barokovými a secesnými pamiatkami a modernými budovami vo štvrtiach Landhausviertel a Kulturbezirk.

  Do hôr pešo aj na bicykli
  Kraj Waldviertel nadväzuje na rybnikársku kultúru južných Čiech, čo sa odráža aj v jeho kuchyni. Receptom dominuje kapor, zemiaky a mak. Čistý vzduch a pôvodný ráz krajiny uchovávajú národné parky Thayatal, Blockheide a Heidenreichsteiner Moor. Waldviertel rozvinul sieť cyklotrás pre horské bicykle. Na 2000 km značených ciest sa prepletá 90 cyklotrás všetkých obtiažností. Regiónu nechýbajú ani pešie túry vedúce k starým sedliackym dvorom, rozkvitnutým lúkam a horským tôňam.

  Po stopách vína
  V regióne Weinviertel severne od Viedne sa vyrába tretina všetkých rakúskych vín. 14 000 registrovaných vinárov sa predháňajú v kvalite svojej produkcie. Neuveriteľný podzemný pivničný komplex v Retzi svojou rozlohou presahuje mesto nad ním. Do tzv. vínnych uličiek vás zavedú školení sprievodcovia a porozprávajú vám pikantnosti zo života vinárov. 10 vinárskych cyklotrás je pomenovaných po odrodách vína. Na miestnych svahoch merajú celkom 760 kilometrov. Trasy sú perfektne vymyslené pre cyklistov, ktorí sa radi zastavia na degustáciu v niektorej z pivníc po ceste.

  Relaxácia za bránami Viedne
  Viedenský les pred západnými bránami Viedne slúži obyvateľom hlavného mesta k odpočinku a prechádzkam. Krajina plná lesov meria 6000 kilometrov peších chodníkov, 46 trás pre horské bicykle s celkovou dĺžkou 1000 kilometrov a deväť golfových ihrísk v Golf ARENA Baden.

  Kopce kam sa pozrieš
  Už hodinu jazdy od rakúskej metropoly sa ukazujú prvé vrcholky Álp na čele so Semmeringom, Rax, Schneeberg a Wechselom. Viedenské Alpy v lete lákajú k horským túram a s prvým snehom na zdolávanie lyžiarskych svahov a bežeckých tratí, najmä vyhliadkové trasy Wechsel-Semmering. Na zozname UNESCO figuruje horská železnica Semmeringbahn a technickým unikátom je lanovka na Rax, prvá kabínová lanovka prepravujúca osoby otvorená už v roku 1926.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Dolné Rakúsko

Celkom: 9,8 Skvělý hotel, příjemné ubytování a exelentní 5-ti chodové menu. Velice příjemný personál v celém hotelu, zejména ve Spa.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý hotel, příjemné ubytování a exelentní 5-ti chodové menu.

Velice příjemný personál v celém hotelu, zejména ve Spa. Zobraziť celú recenziu

Strava
Vynikající snídaně a večeře. Velmi dobré rakouské víno.

Služby hotela
Vřele doporučuji. Určitě sem znovu přijedu díky kvalitě a službám tohoto hotelu

Eva Kostrounova, 25.01.2020, Dátum pobytu: 10.1. - 12.1.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Therme Laa Hotel & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,8 Splnila očekávání.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Splnila očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bez chyb.

Strava
Široký výběr kvalitního jídla

Služby hotela
Nelze nic vytknout

Pláž
Prostředí splňuje vysoký standard. Pro hotelové hosty je ve večerních hodinách vyhrazen celý areál.

Dalibor F., 26.08.2019, Dátum pobytu: 19.8. - 21.8.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Therme Laa Hotel & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Skvělé bohaté snídaně, kvalitní večeře (zaměřené na rakouskou kuchyni), česká obsluha ve většině hotelu, veřejné lázně přes den plné...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé bohaté snídaně, kvalitní večeře (zaměřené na rakouskou kuchyni), česká obsluha ve většině hotelu, veřejné lázně přes den plné lidí, ale večer téměř prázdné, pouze hosté hotelu, hotelové spa menší ale dostatečné a kvalitní, Silent Spa byl velmi příjemný odpočinkový zážitek. Parkování bez problémů u hotelu, personál recepce nápomocný, ochotný. Zobraziť celú recenziu

Tereza S., 31.07.2019, Dátum pobytu: 25.7. - 28.7.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Therme Laa Hotel & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Perfektní, klidný hotel. Krásný lázeňský komplex pro náročnější klientelu. Skvělý převážně česky mluvící personál.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Perfektní, klidný hotel. Krásný lázeňský komplex pro náročnější klientelu. Skvělý převážně česky mluvící personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velké pokoje, pěkně zařízené.

Strava
Luxusní.

Služby hotela
Krásný komplex oddělený pro veřejnost a ubytované v hotelu.

Pláž
Nemá pláž.

Anonym, 28.07.2019, Dátum pobytu: 13.7. - 17.7.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Therme Laa Hotel & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Dolné Rakúsko