Rakúsko - Dolné Rakúsko Rakúsko

 • Popis

  Dolné Rakúsko leží v srdci Európy. Jeho výhodná poloha obklopujúca Viedeň oddávna priťahovala mocnosti. Pohnutá história plná bojov je zdrojom bohatého kultúrneho dedičstva. Do roku 1986 bola centrom spolkovej zeme Viedeň. Po jej vyčlenení sa stal hlavným mestom Sankt Pölten (Svätý Hypolit). V Dolnom Rakúsku sa prelínajú alpská a panónska klimatická zóna. Územia pokrývajú lužné lesy, stepi, horské pastviny, chladné jazerá, bystriny, pahorkatiny, riečne údolia a slatiny.

  Po prúde Dunaja
  Zem križuje Dunaj na svojej ceste smerom na Slovensko. Míňa historické miesta Nibelungengau a Wachau, obklopujú ho kopčeky Wagrame, preteká národným parkom Donau-Auen a prináša dostatok vlahy pre preslnené vinice. V okolí Wachau a Carnuntum vznikajú jedny z najlepších vín sveta. Nezabudnuteľný gastronomický zážitok vás čaká vo vínnych pivniciach, útulných krčmách a vyhlásených reštauráciách s michelinskými hviezdičkami. Pozdĺž Dunaja vedú príjemné cyklotrasy vhodné aj pre najmladších cyklistov. Prechádzajú zbytky rímskych miest, kamennými stredovekými uličkami, okolo mohutných hradov, drobných tvrdzí, barokových kostolov a skvostných zámkov. Vďaka svojej rozmanitosti a prístupnosti sa Dunajská cyklotrasa stala najobľúbenejšou cyklotrasou strednej Európy. Už pred stovkami rokov patril Dunaj k hlavným dopravným tepnám. Vychádzku na výletnej lodi si nenechajte ujsť v oblasti Wachau.

  Za hruškami a horami
  Kraj Mostviertel s hlavnými strediskami Ybbs a Enns sa rozkladá medzi Dunajom a Alpami. Snúbi sa v ňom divoká horská krajina na juhu a ľahko zvlnený sever. Mostviertel ožíva v posledných aprílových týždňoch, kedy kvitnú hrušky a vyrába sa lahodný hruškový mušt. Za pochúťkami z muštu mieria desiatky turistov. Smerom na juh dostáva Mostviertel drsný ráz. Roztodivné skalné útvary, hravé horské potoky a hlboké rokliny v okolí Ötscheru, Hochkare a Dürrensteinu zvádzajú k dobrodružným prechádzkam. V minulosti sa tu ťažilo železo, ktorého príbeh rozpráva nejedno múzeum. V Mostvierteli leží hlavné mesto Dolného Rakúska St. Pölten s barokovými a secesnými pamiatkami a modernými budovami vo štvrtiach Landhausviertel a Kulturbezirk.

  Do hôr pešo aj na bicykli
  Kraj Waldviertel nadväzuje na rybnikársku kultúru južných Čiech, čo sa odráža aj v jeho kuchyni. Receptom dominuje kapor, zemiaky a mak. Čistý vzduch a pôvodný ráz krajiny uchovávajú národné parky Thayatal, Blockheide a Heidenreichsteiner Moor. Waldviertel rozvinul sieť cyklotrás pre horské bicykle. Na 2000 km značených ciest sa prepletá 90 cyklotrás všetkých obtiažností. Regiónu nechýbajú ani pešie túry vedúce k starým sedliackym dvorom, rozkvitnutým lúkam a horským tôňam.

  Po stopách vína
  V regióne Weinviertel severne od Viedne sa vyrába tretina všetkých rakúskych vín. 14 000 registrovaných vinárov sa predháňajú v kvalite svojej produkcie. Neuveriteľný podzemný pivničný komplex v Retzi svojou rozlohou presahuje mesto nad ním. Do tzv. vínnych uličiek vás zavedú školení sprievodcovia a porozprávajú vám pikantnosti zo života vinárov. 10 vinárskych cyklotrás je pomenovaných po odrodách vína. Na miestnych svahoch merajú celkom 760 kilometrov. Trasy sú perfektne vymyslené pre cyklistov, ktorí sa radi zastavia na degustáciu v niektorej z pivníc po ceste.

  Relaxácia za bránami Viedne
  Viedenský les pred západnými bránami Viedne slúži obyvateľom hlavného mesta k odpočinku a prechádzkam. Krajina plná lesov meria 6000 kilometrov peších chodníkov, 46 trás pre horské bicykle s celkovou dĺžkou 1000 kilometrov a deväť golfových ihrísk v Golf ARENA Baden.

  Kopce kam sa pozrieš
  Už hodinu jazdy od rakúskej metropoly sa ukazujú prvé vrcholky Álp na čele so Semmeringom, Rax, Schneeberg a Wechselom. Viedenské Alpy v lete lákajú k horským túram a s prvým snehom na zdolávanie lyžiarskych svahov a bežeckých tratí, najmä vyhliadkové trasy Wechsel-Semmering. Na zozname UNESCO figuruje horská železnica Semmeringbahn a technickým unikátom je lanovka na Rax, prvá kabínová lanovka prepravujúca osoby otvorená už v roku 1926.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Dolné Rakúsko

Celkom: 9.4 Příjemný hotel na pěkném místě, překvapila velikost pokojů, opravdu velké pokoje.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemný hotel na pěkném místě, překvapila velikost pokojů, opravdu velké pokoje. Zobraziť celú recenziu

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 09.08.2023, Dátum pobytu: 1.8. - 3.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Familienhotel Waldesruh (Göstling)

Celkom: 10 Výborný hotel, služby, pořádek, velmi příjemné prostředí

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborný hotel, služby, pořádek, velmi příjemné prostředí Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorný pokoj, čistý, koupelna i WC čisté, denní úklid

Strava
Polopenze formou bufetu. Bufet bohatý, doplňovaný, regionální potraviny - pečivo, mléko, hlavní jídlo a dezert (večeře) servírovaný, výběr z několika jídel

Služby hotela
Ochotný personál mluvící česky

Pláž
Okolí bazénů čisté, příjemné, dostatek prostoru, možnost občerstvení přímo u bazénů

Jitka G., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 10.07.2023, Dátum pobytu: 2.7. - 5.7.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Therme Laa Hotel & Spa

Celkom: 6.6 Služby se bohužel nedají srovnat se službami v maďarských lázních. Přeplněný bazén, a v podstatě žádná klidová koupací zona.

 • 5.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Služby se bohužel nedají srovnat se službami v maďarských lázních. Přeplněný bazén, a v podstatě žádná klidová koupací zona. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování odpovídalo, ale žádný pocit z toho že bychom byli vítaní hosti.

Libuše R., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.05.2023, Dátum pobytu: 12.5. - 15.5.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Das Gutenbrunn Thermen & Sporthotel (Baden bei Wien)

Celkom: 10 Do hotelu jsme se po několika letech vrátili a opět naprostá spokojenost.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Do hotelu jsme se po několika letech vrátili a opět naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté pokoje, vybavení starší, ale vše funkční, TV, dostatek ručníků a toaletní potřeby, teplo jak v pokoji, tak v koupelně.

Župany na vyžádání na recepci (zdarma).

Strava
Oproti minule byly večeře servírované,4 chodové menu (vždy na výběr ze 2-3 jídel), obsluha rychlá a jídla byla jak chutí tak servírováním výborná, až luxusní.

Snídaně bufetové, velký výběr jídla a pečiva.

Obsluha u snídaně i večeře byla opravdu rychlá, precizní a všechny stoly po hostech důkladně uklízeny a dezinfikovány.

Služby hotela
V hotelu se nachází větší vnitřní bazén s posezením a lehátkami (jen na mne celkem studený) a menší slušně vybavená posilovna.

U recepce se nachází velká lyžárna, parkoviště neplacené přímo u hotelu.

Překvapením byla při příjezdu 10% sleva na skipas a 1x jízda zdarma na sáňkové dráze na Zauberberg Semmering.

Wi-fi zdarma po celém hotelu, jela bez problémů.

Pláž
Lyžařské středisko Zauberberg Semmering je v docházkové vzdálenosti, buď po hlavní cestě z kopce k pokladnám nebo kousek do kopce a vyjdete na modré sjezdovce, kterou se sjede ke kabinkové lanovce.

Sylvie H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 12.01.2022, Dátum pobytu: 7.1. - 9.1.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dolné Rakúsko, Hotel: Sport Semmering

Výhled z pokoje 3 fotografie

Všetky recenzie Rakúsko - Dolné Rakúsko