Rakúsko - Dachstein West Rakúsko

 • Popis

  Rodinná dovolenka pod mohutným Dachsteinom

  Nad mestečká Russbach a Gosau vystupuje malebná krajina lyžiarskeho areálu Dachstein West. V nadmorskej výške od 780 do 1620 metrov sa vlnia skôr kratšie a menej náročné zjazdy. Zo 77 kilometrov tratí spadá viac ako 80% do príjemne červenej kategórie, ale nájdete tu aj široké carvingové pláne a dva strmé čierne svahy s hrčami. Stredisko si obľúbili začínajúci lyžiari a rodiny s deťmi. Perfektná infraštruktúra s dobre vybavenými detskými ihriskami, škôlkami a dokonca baby-sitting nahráva do kariet rodičom tých najmenších ratolestí. Pani učiteľky z klubu Spatzennest sa postarajú o deti už od jedného roka a pre hostí ubytovaných v Russbach sú ich služby zadarmo. Pre malých lyžiarov bol postavený detský freestylový park s úsekom pre jazdu SUSE, prekážkami a slalomom. V Gosau deti vyvádzajú na cvičnej lúke s meraným slalomovým úsekom a skicrossovou dráhou. Prvé kroky snowboardistov mieria do prírodných fun parkov Dachstein West. Prvý z nich nájdete v Gosau, ďalšie dva v Russbach. Všetky snowparky pripravujú trať plnú skokov, slidov a boxov. Údolím pod Dachsteinom vedie cez 260 kilometrov upravovaných bežeckých stôp. Lyžovanie v hlbokom prašane a na neupravenom teréne si dosýta užijete vo vyhlásenej Freesport Arene v Krippenstein Dachstein. Ponúka 30 kilometrov zjazdov mimo urolbované svahy a najdlhší free ride zjazd v Dolnom Rakúsku meriaci 11 kilometrov.

  Après-ski

  Program mimo zjazdovky je každoročne nabitý tým najlepším, čo okolité hory ponúkajú. Dachstein West usporadúva freestyle kempy a kurzy, výlety na snežniciach i pešie prechádzky zasneženou krajinou, ski alpinistické túry, lezenie po zamrznutých skalných stenách a vodopádoch, jazdu so psím záprahom alebo paragliding. Atraktivitu strediska podčiarkujú relaxačné služby, ako sú masáže, solárium, sauna, krytý plavecký bazén, posilňovňa a tenisová a squashová hala v Gosau. Nechýbajú ani tradičné alpské výlety na saniach ťahaných konským záprahom, štvorkilometrová sánkarská dráha, korčuliarsky okruh a curlingové ihrisko. Miestne reštaurácie ponúkajú ako medzinárodnú kuchyňu, tak rakúske špeciality. Pre spestrenie vám k večeri bude hrať živá hudba alebo si zatancujete na tanečnom večeri. Deň plný zábavných aktivít pre deti chystá detský klub Spatzennest.

  Cestou necestou

  Cesta do strediska Dachstein West trvá z Bratislavy niečo málo cez 4 hodiny a z Košíc zasa niečo málo cez 8 hodín. Z hlavného mesta pôjdete cez St. Pölten a Bad Ischl (383 km), zatiaľ čo z metropoly východného Slovenska zamierite smerom na Budapešť, ďalej cez Wiener Neustadt a Leoben (800 km). V údolí využite bezplatnú autobusovú dopravu. Skibusy vás dovezú priamo do mestečiek Gosau, Russbach a Annaberg k dolným staniciam lanovky. Obsluhujú aj mestá Bad Ischl, Bad Goisern, Hallstatt, Obertraun, Golling, Abtenau, St. Martin, Lungötz a Salzburg mesto, Straßwalchen, Neumarkt, Eugendorf, Bergheim, Kuchl a Golling. Všade sa dostanete zadarmo s platným ski pasom a môžete tak spojiť lyžovačku s návštevou kultúrnych pamiatok a historických centier. Záchytné parkoviská na úpätí svahov sú tiež zdarma.

  Koľko to stojí?

  Lyžovanie v oblasti Dachstein West znamená jeden ski pas platný pre sedem areálov: Dachstein West, Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel - Abtenau. Šesťdňový ski pas stojí v hlavnej sezóne 214,3 EUR pre dospelých, 90,7 EUR pre deti, 135 EUR pre teenagerov a 199,3 EUR pre seniorov. Deti do šiestich rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Rovnako tak dostane permanentku zadarmo každé tretie a ďalšie dieťa v rodine. Ďalšou možnosťou je využitie rodinného ski pasu s poznateľnou zľavou. Vratná záloha na čipovú kartu je 2 eurá.

  Leto v zeleni pod ľadovcom

  Leto na Dachsteine sa odohráva v znamení pešej turistiky, cyklistiky, nordickej chôdze, horolezectva, geocachingu, raftingu, kanoe, jazdy na koňoch a zábavy vo vodnom parku a na detskom ihrisku. Nad mestečkami Rusbach a Gossau sa vypínajú divoké skaly masívov Dachstein a Gosaukamm. Pretínajú ich zalesnené údolia a lúky s vzácnou alpskou kvetenou. Medzi pešími turistami je obľúbená túra okolo Gosaukammu vedúca od chaty k chate. Namáhavý okruh zvládnete za jeden deň, ale možno ho poňať aj ako dvojdenný výlet. Cyklisti si vyberajú medzi 20 trasami rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 720 kilometrov. Populárny chodník Salzburger Almentour zdoláva 30 horských pasienkov za 3 dni. Cestu si môžete skrátiť využitím lanoviek s letným cestovným poriadkom alebo autobusov verejnej dopravy. Horolezci sa vydávajú k dvojtisícovými vrcholom a predtým môžu potrénovať na vnútornej lezeckej stene v Gosau. Milovníkom kultúry a histórie sa ponúka výlet do neďalekého Salzburgu, do kúpeľov v Bad Ischl alebo do Hallstatt s prekrásnym jazerom a soľnými baňami. Deti sa zoznámia s medvedíkom Brunom, maskotom parku Bruno 's Mountain World, ktorý ich prevedie tajom alpskej prírody. Pokiaľ deti nazbierajú všetky pečiatky z jednotlivým atrakcií, dostanú na konci dňa Brunovu trofej.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Dachstein West

Celkom: 9,2 Výborně položené ubytování

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Výborně položené ubytování Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v pořádku, však jste celou dobu na výletech a v pokoji jste minimálně. Možná jen chyběla stěrka na podlahu v koupelně. Jinak výhled krásný.

Strava
Snídaně v pořádku, možnost si zabalit svačinu na odpoledne sebou. Večeře až na jeden den v pořádku

Služby hotela
Obsluha v pořádku, na recepci vše proběhlo bez problémů

Nella M., 23.08.2021, Dátum pobytu: 15.8. - 19.8.2021
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Garni Haflingerhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,8 Shrnutí jsem rozepsal do jednotlivých bodů níže.

 • 5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Shrnutí jsem rozepsal do jednotlivých bodů níže. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dle propagačních materiálů měl být hotel v roce 2017 rekonstruován, ovšem rekonstrukcí prošly pouze prostory wellness a nábytku pokoje. Ostatní prostory hotelu a koupelna na pokoji už nikoliv. V mém případě jsem se potýkal s protékajícím wc, který i přes upozornění na recepci za celý týden mého pobytu nikdo neřešil. Koupelna byla původní, kolem vany byly prasklé obklady a prasklá skleněná police. Připojení wifi nefunkční. Kladně však hodnotím čistotu a každodenní úklid. A za velkou kompenzaci považuji nádherný výhled na hory.

Strava
Snídaně pro tento typ propagovaného hotelu hodnotím slabě. Během večeře chyběl uváděný salátový bufet. Jídlo ovšem chutnalo.

Služby hotela
Wellness menší ale pěkný a k relaxaci ideální. Prezentované tématické večery nebyly. Whirpool a relaxační koupele nebyly umožněny.

Pláž
V okolí horského hotelu pláže většinou nebývají :-)

Tomáš P., 21.07.2021, Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2021
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Alpenhotel Dachstein

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3,4 Hotel se základním vybavením, večeře výběrem ze 2 jídel (z nichž vždy jedno dost ošizený polotovar - tortellini, nudle nebo gnocchi)..u...

 • 2,5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 6 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel se základním vybavením, večeře výběrem ze 2 jídel (z nichž vždy jedno dost ošizený polotovar - tortellini, nudle nebo gnocchi)..u snídaně svérázný pan majitel předvádí trapnosti s neustálým doplňováním poloprázdného bufetu... ale na toto všechno jsme na základě nelichotivých recenzí (mj. i na bookingu) byli připraveni, jde koneckonců o levné ubytování... ale pan O. nám připravil nečekané překvapení, když požadoval zaplatit citi tax 2.5 EUR/noc a to i za naše děti, po našich protestech, že na internetu se píše o 2 EUR/noc a platí jen pro osoby starších 15 let k nám povolal anglicky hovořící kolegyni, která nám mávla před očima letákem v němčině, že tam stojí 2.5 EUR. Zaplatili jsme, abychom si nekazili poslední večer konfliktem. Po návratu domů jsme se mailem dotázali na výši městské daně www.dachstein-salzkammergut.at, ano, aktuální sazba je 2 EUR/noc/osobu starší 15 let a slíbili, že toto jednání prověří s tím, že máme žádat o refundaci přeplatku přímo hotel. To ale dost dobře nejde, pan majitel účtenky nevede a nebo z nich není zřejmé, o co šlo. Rada všem - nenechte se okrást tak jako my! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
základní, ve vymrzlém pokoji (jak dlouho se asi větralo?) s vlažným topením se první večer nedal bez bundy přežít

Strava
jednoduchá

Jana M., 17.03.2020, Dátum pobytu: 19.2. - 22.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Pension Bergblick

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8 V hotelu vstřícný personál a teplá voda v bazenu

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
V hotelu vstřícný personál a teplá voda v bazenu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídá popisu hotelu

Strava
Nadstandartní večeře , včetně bufet,salátu a dezertů

Služby hotela
Bazen a sauna bio s výhledem na Alpy

Gabriela Ontlová, 11.03.2020, Dátum pobytu: 3.3. - 6.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Alpenhotel Dachstein

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Velmi dobrý, včetně komunikace ze strany CK ohledně epidemiologické situace v Evropě.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Velmi dobrý, včetně komunikace ze strany CK ohledně epidemiologické situace v Evropě. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nevím zda nebyla chyba na mé straně, ale nevěděli jsme přesně, kolik místností má mít pokoj (bydleli jsme v pokoji s jednou místností se 4 lůžky + koupelnou, což jsem posléze z kódu vyvodil, že bylo asi správně).

Strava
Naprosto bez výhrad - velký výběr, nic nedošlo, ochotný personál.

Služby hotela
Velmi dobré - jak ze strany vybavení, tak z hlediska komunikace.

Zjazdovky
U lanovek/vleků minimální čekací doby. Odpoledne trochu rozryté, ale možná i na vrub vyšší koncentrace hostů při "výpdaku" Itálie.

Jan Dvořák, 08.03.2020, Dátum pobytu: 27.2. - 1.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Vitalhotel Gosau

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Dachstein West