Rakúsko - Dachstein West Rakúsko

 • Popis

  Rodinná dovolenka pod mohutným Dachsteinom

  Nad mestečká Russbach a Gosau vystupuje malebná krajina lyžiarskeho areálu Dachstein West. V nadmorskej výške od 780 do 1620 metrov sa vlnia skôr kratšie a menej náročné zjazdy. Zo 77 kilometrov tratí spadá viac ako 80% do príjemne červenej kategórie, ale nájdete tu aj široké carvingové pláne a dva strmé čierne svahy s hrčami. Stredisko si obľúbili začínajúci lyžiari a rodiny s deťmi. Perfektná infraštruktúra s dobre vybavenými detskými ihriskami, škôlkami a dokonca baby-sitting nahráva do kariet rodičom tých najmenších ratolestí. Pani učiteľky z klubu Spatzennest sa postarajú o deti už od jedného roka a pre hostí ubytovaných v Russbach sú ich služby zadarmo. Pre malých lyžiarov bol postavený detský freestylový park s úsekom pre jazdu SUSE, prekážkami a slalomom. V Gosau deti vyvádzajú na cvičnej lúke s meraným slalomovým úsekom a skicrossovou dráhou. Prvé kroky snowboardistov mieria do prírodných fun parkov Dachstein West. Prvý z nich nájdete v Gosau, ďalšie dva v Russbach. Všetky snowparky pripravujú trať plnú skokov, slidov a boxov. Údolím pod Dachsteinom vedie cez 260 kilometrov upravovaných bežeckých stôp. Lyžovanie v hlbokom prašane a na neupravenom teréne si dosýta užijete vo vyhlásenej Freesport Arene v Krippenstein Dachstein. Ponúka 30 kilometrov zjazdov mimo urolbované svahy a najdlhší free ride zjazd v Dolnom Rakúsku meriaci 11 kilometrov.

  Après-ski

  Program mimo zjazdovky je každoročne nabitý tým najlepším, čo okolité hory ponúkajú. Dachstein West usporadúva freestyle kempy a kurzy, výlety na snežniciach i pešie prechádzky zasneženou krajinou, ski alpinistické túry, lezenie po zamrznutých skalných stenách a vodopádoch, jazdu so psím záprahom alebo paragliding. Atraktivitu strediska podčiarkujú relaxačné služby, ako sú masáže, solárium, sauna, krytý plavecký bazén, posilňovňa a tenisová a squashová hala v Gosau. Nechýbajú ani tradičné alpské výlety na saniach ťahaných konským záprahom, štvorkilometrová sánkarská dráha, korčuliarsky okruh a curlingové ihrisko. Miestne reštaurácie ponúkajú ako medzinárodnú kuchyňu, tak rakúske špeciality. Pre spestrenie vám k večeri bude hrať živá hudba alebo si zatancujete na tanečnom večeri. Deň plný zábavných aktivít pre deti chystá detský klub Spatzennest.

  Cestou necestou

  Cesta do strediska Dachstein West trvá z Bratislavy niečo málo cez 4 hodiny a z Košíc zasa niečo málo cez 8 hodín. Z hlavného mesta pôjdete cez St. Pölten a Bad Ischl (383 km), zatiaľ čo z metropoly východného Slovenska zamierite smerom na Budapešť, ďalej cez Wiener Neustadt a Leoben (800 km). V údolí využite bezplatnú autobusovú dopravu. Skibusy vás dovezú priamo do mestečiek Gosau, Russbach a Annaberg k dolným staniciam lanovky. Obsluhujú aj mestá Bad Ischl, Bad Goisern, Hallstatt, Obertraun, Golling, Abtenau, St. Martin, Lungötz a Salzburg mesto, Straßwalchen, Neumarkt, Eugendorf, Bergheim, Kuchl a Golling. Všade sa dostanete zadarmo s platným ski pasom a môžete tak spojiť lyžovačku s návštevou kultúrnych pamiatok a historických centier. Záchytné parkoviská na úpätí svahov sú tiež zdarma.

  Koľko to stojí?

  Lyžovanie v oblasti Dachstein West znamená jeden ski pas platný pre sedem areálov: Dachstein West, Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel - Abtenau. Šesťdňový ski pas stojí v hlavnej sezóne 214,3 EUR pre dospelých, 90,7 EUR pre deti, 135 EUR pre teenagerov a 199,3 EUR pre seniorov. Deti do šiestich rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Rovnako tak dostane permanentku zadarmo každé tretie a ďalšie dieťa v rodine. Ďalšou možnosťou je využitie rodinného ski pasu s poznateľnou zľavou. Vratná záloha na čipovú kartu je 2 eurá.

  Leto v zeleni pod ľadovcom

  Leto na Dachsteine sa odohráva v znamení pešej turistiky, cyklistiky, nordickej chôdze, horolezectva, geocachingu, raftingu, kanoe, jazdy na koňoch a zábavy vo vodnom parku a na detskom ihrisku. Nad mestečkami Rusbach a Gossau sa vypínajú divoké skaly masívov Dachstein a Gosaukamm. Pretínajú ich zalesnené údolia a lúky s vzácnou alpskou kvetenou. Medzi pešími turistami je obľúbená túra okolo Gosaukammu vedúca od chaty k chate. Namáhavý okruh zvládnete za jeden deň, ale možno ho poňať aj ako dvojdenný výlet. Cyklisti si vyberajú medzi 20 trasami rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 720 kilometrov. Populárny chodník Salzburger Almentour zdoláva 30 horských pasienkov za 3 dni. Cestu si môžete skrátiť využitím lanoviek s letným cestovným poriadkom alebo autobusov verejnej dopravy. Horolezci sa vydávajú k dvojtisícovými vrcholom a predtým môžu potrénovať na vnútornej lezeckej stene v Gosau. Milovníkom kultúry a histórie sa ponúka výlet do neďalekého Salzburgu, do kúpeľov v Bad Ischl alebo do Hallstatt s prekrásnym jazerom a soľnými baňami. Deti sa zoznámia s medvedíkom Brunom, maskotom parku Bruno 's Mountain World, ktorý ich prevedie tajom alpskej prírody. Pokiaľ deti nazbierajú všetky pečiatky z jednotlivým atrakcií, dostanú na konci dňa Brunovu trofej.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Dachstein West

Celkom: 3,4 Hotel se základním vybavením, večeře výběrem ze 2 jídel (z nichž vždy jedno dost ošizený polotovar - tortellini, nudle nebo gnocchi)..u...

 • 2,5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 6 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel se základním vybavením, večeře výběrem ze 2 jídel (z nichž vždy jedno dost ošizený polotovar - tortellini, nudle nebo gnocchi)..u snídaně svérázný pan majitel předvádí trapnosti s neustálým doplňováním poloprázdného bufetu... ale na toto všechno jsme na základě nelichotivých recenzí (mj. i na bookingu) byli připraveni, jde koneckonců o levné ubytování... ale pan O. nám připravil nečekané překvapení, když požadoval zaplatit citi tax 2.5 EUR/noc a to i za naše děti, po našich protestech, že na internetu se píše o 2 EUR/noc a platí jen pro osoby starších 15 let k nám povolal anglicky hovořící kolegyni, která nám mávla před očima letákem v němčině, že tam stojí 2.5 EUR. Zaplatili jsme, abychom si nekazili poslední večer konfliktem. Po návratu domů jsme se mailem dotázali na výši městské daně www.dachstein-salzkammergut.at, ano, aktuální sazba je 2 EUR/noc/osobu starší 15 let a slíbili, že toto jednání prověří s tím, že máme žádat o refundaci přeplatku přímo hotel. To ale dost dobře nejde, pan majitel účtenky nevede a nebo z nich není zřejmé, o co šlo. Rada všem - nenechte se okrást tak jako my! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
základní, ve vymrzlém pokoji (jak dlouho se asi větralo?) s vlažným topením se první večer nedal bez bundy přežít

Strava
jednoduchá

Jana M., 17.03.2020, Dátum pobytu: 19.2. - 22.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Pension Bergblick

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8 V hotelu vstřícný personál a teplá voda v bazenu

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
V hotelu vstřícný personál a teplá voda v bazenu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídá popisu hotelu

Strava
Nadstandartní večeře , včetně bufet,salátu a dezertů

Služby hotela
Bazen a sauna bio s výhledem na Alpy

Gabriela Ontlová, 11.03.2020, Dátum pobytu: 3.3. - 6.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Alpenhotel Dachstein

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Velmi dobrý, včetně komunikace ze strany CK ohledně epidemiologické situace v Evropě.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Velmi dobrý, včetně komunikace ze strany CK ohledně epidemiologické situace v Evropě. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nevím zda nebyla chyba na mé straně, ale nevěděli jsme přesně, kolik místností má mít pokoj (bydleli jsme v pokoji s jednou místností se 4 lůžky + koupelnou, což jsem posléze z kódu vyvodil, že bylo asi správně).

Strava
Naprosto bez výhrad - velký výběr, nic nedošlo, ochotný personál.

Služby hotela
Velmi dobré - jak ze strany vybavení, tak z hlediska komunikace.

Zjazdovky
U lanovek/vleků minimální čekací doby. Odpoledne trochu rozryté, ale možná i na vrub vyšší koncentrace hostů při "výpdaku" Itálie.

Jan Dvořák, 08.03.2020, Dátum pobytu: 27.2. - 1.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Vitalhotel Gosau

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,2 Dovolená proběhla dle našich představ.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená proběhla dle našich představ. Zobraziť celú recenziu

Marcela R., 02.03.2020, Dátum pobytu: 23.2. - 27.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Bergfried

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,6 Dovolená super, zalyžovali jsme si

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená super, zalyžovali jsme si Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čisto, okolí pěkné

Strava
dostačující výběr, jídlo dobré

Služby hotela
čisto , ochotný personál

Pavlína Ondrušová, 28.02.2020, Dátum pobytu: 18.2. - 23.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Dachstein West, Hotel: Alpenhotel Dachstein

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Dachstein West