Čína - Hongkong Čína

  • Doprava letecky

    14:00 h

  • Popis

    Hongkong je zvláštnou administratívnou zónou Čínskej ľudovej republiky. Medzinárodnej politike a ozbrojeným silám síce velí čínska vláda so sídlom v Pekingu, inak je ale Hongkong územím autonómnym. Patrí medzi najvýznamnejšie centrá obchodu a bankovníctva na svete.

    V období staroveku bol Hongkong pirátskou základňou. Napriek tomu, že územne tvoril len malú vesničku, vďaka svojej strategicky výhodnej polohe bol častokrát predmetom sporov o jeho vlastníctvo medzi dynastiami. Prvými Európanmi, ktorí do Hongkongu zavítali, boli v roku 1513 Portugalci. Na sklonku 17. storočia začala v Číne obchodovať britská Východoeurópska spoločnosť, zázračné obchodné úspechy sa ale nedostavili a na scéne sa objavila úplne nová obchodná komodita – ópium, ktorá predznamenala následnú éru ópiových vojen. V roku 1842 bol celý ostrov prenajatý Anglickom, pod správou Čínskej ľudovej republiky prešiel až v polovici roku 1997.

    Medzi turisticky najatraktívnejšie časti Hongkongu patrí obchodná štvrť Kowloon, Nefritový a Vtáči trh, chrám Wong Tai Sin, prekrásny Hongkongský park a 554 metrov vysoká hora Victoria Peak.

Najnovšie recenzie Čína - Hongkong

Všetky recenzie Čína - Hongkong