Šanghaj
Dominantu mesta tvorí nábrežie Bund lemované výškovými budovami bank a hotelov.
- Vzduch
- 25 °C
- Teplota vody
- 19 °C
- Doba letu z Bratislavy
- 14:00
Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu | Prejsť k vyhľadávaniu zájazdov
Veľká rozmanitá Čína láka na historické pamätihodnosti, moderné veľkomestá, panenskú prírodu a výbornú kuchyňu. Je krajinou starobylej kultúry, ktorú pripomínajú mnohé chrámy a veselé festivaly plné masiek, tanca aj hudby. Organizujú sa aj originálne festivaly ľadových a farebne podsvietených sôch, kde nechýba ani ohňostroj.
Dominantu mesta tvorí nábrežie Bund lemované výškovými budovami bank a hotelov.
Námestie Nebeského pokoja sa nachádza v centre Pekingu .
Jedná sa o námestie, ktoré susedí so Zkázaným mestom a je pomenované po bráne Nebeského pokoja , nachádzajúce sa v severnej časti námestia . Námestie má rozlohu 0,44 km2 a jedná sa o najväčšiu AMESTI na svete . Vo svete je námestie Nebeského pokoja známe predovšetkým kvôli študentským protestom v roku 1989. K potlačeniu protestov proti komunizmu bola použitá armáda a o život tu prišlo veľa ľudí .
Park Pej - chaj sa nachádza neďaleko Zakázaného mesta , v Pekingu .
Jedná sa o čínsku záhradu , ktorá bola v minulosti cisárska záhrada a bola súčasťou Zakázaného mesta . Od roku 1925 je park Pej - chaj verejný .
Letný palác sa nachádza na severozápadnom predmestí Pekingu .
Jedná sa o palácový komplex , ktorý sa rozprestiera na ploche 2,9 km2 . Palác bol postavený v polovici 18. storočia ako letné sídlo pre cisársku rodinu . Sídlo obklopuje umelo vytvorené jazero , nad ktorým sa nachádza Mramorový most sedemnástich oblúkov . Ďalej sa tu nachádza záhrada , ktorá bola založená , rovnako ako jazero , v roku 1750 .
Palác i záhrada sú od roku 1998 zaradené na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .
Zakázané mesto sa nachádza v Pekingu , v Číne .
Jedná sa o mesto, ktoré bolo vybudované počas vlády dynastie Ming . Miesto je obklopené 8,5 m širokým múrov a 52 m širokou vodnou priekopou . Od 15. storočia bolo Zakázané mesto sídlom cisárov , ale väčšina budov ktorá sa zachovala pochádza z 18. storočia . V týchto priestoroch sa smel zdržovať iba cisár s doprovodom a miesto ukazovalo vzdialenosť a nedotknuteľnosť cisára .
Dnes sa tu nachádza múzeum a Zakázané mesto patrí na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .
Niektorí turisti mieria do Číny za starobylými pamiatkami, iní vyhľadávajú modernú architektúru. Vyraziť sem môžete aj za nákupmi, objavovaním prírody alebo za športovým vyžitím, či už sa jedná o cyklistiku alebo trebárs horolezeckú výpravu. Najväčším lákadlom je pochopiteľne Veľký čínsky múr, milovníkov histórie však poteší aj návšteva Zakázaného mesta v Pekingu alebo Terakotové armády pri meste Si-an.
Na juhu Číny je klíma subtropická až tropicky monzúnová s vysokými teplotami. V januári činí priemerná teplota v Kantonu 13,5 °C a v júli 29 °C. Na východe panuje mierne teplé podnebie. Na severe bývajú chladnejšie zimy. Vo vnútrozemí vládne stepná a púštna klíma s extrémnymi teplotnými rozdielmi. Teploty v hlavnom meste Pekingu sa pohybujú okolo -4,7 °C v januári a 26 °C v júli.