Čína dovolenka a zájazdy

Veľká rozmanitá Čína láka na historické pamätihodnosti, moderné veľkomestá, panenskú prírodu a výbornú kuchyňu. Je krajinou starobylej kultúry, ktorú pripomínajú mnohé chrámy a veselé festivaly plné masiek, tanca aj hudby. Organizujú sa aj originálne festivaly ľadových a farebne podsvietených sôch, kde nechýba ani ohňostroj.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Park Pej-chaj

Park Pej-chaj

Park Pej - chaj sa nachádza neďaleko Zakázaného mesta , v Pekingu .

Jedná sa o čínsku záhradu , ktorá bola v minulosti cisárska záhrada a bola súčasťou Zakázaného mesta . Od roku 1925 je park Pej - chaj verejný .

Parky / záhrady / rezervácie
Lešanský Buddha

Lešanský Buddha

Lešanský Budha sa nachádza neďaleko mesta Le - šan , v Číne .

Jedná sa o 71 m vysokú sochu sediaceho Budhu - nevjvätší na svete . Socha Lešanského Budhu bola vytesaná do skalného masívu hory E - mej - šan počas dynastie Tchag a iniciátorom bol mních Chaj Tchung .

V roku 1996 bol Budha z Le-šanu spoločne s horou E - mej - šan zapísané na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .

Sochy / pamätníky
Chovateľská stanica Pandy veľkej

Chovateľská stanica Pandy veľkej

Chovateľská stanica Pandy veľkej sa nachádza v Číne .

Jedná sa o výskumné a chovateľské zariadenia pre pandy veľké a ďalšie vzácne živočíchy . Toto zariadenie funguje od roku 1987 , kedy bolo zachránených 6 pánd veľkých . Do roku 2008 sa tu narodili 124 pánd a ich populácia vzrástla .

Zoo / Safari / Akvária
Hora E-mej-šan

Hora E-mej-šan

Hora E - mej - šan sa nachádza v provincii S' - čchuan , v Číne .

Jedná sa o jednu zo štyroch posvätných budhistických hôr . Je 3 099m vysoká a nachádzajú sa na nej kláštory , v dnešnej dobe slúžiace ako lacné ubytovanie pre turistov .

Od roku 1996 je hora E - mej - šan zapísaná na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .

Hory

Prečo ísť do Číny? Naše tipy

Niektorí turisti mieria do Číny za starobylými pamiatkami, iní vyhľadávajú modernú architektúru. Vyraziť sem môžete aj za nákupmi, objavovaním prírody alebo za športovým vyžitím, či už sa jedná o cyklistiku alebo trebárs horolezeckú výpravu. Najväčším lákadlom je pochopiteľne Veľký čínsky múr, milovníkov histórie však poteší aj návšteva Zakázaného mesta v Pekingu alebo Terakotové armády pri meste Si-an.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po‑Pia 7:00‑22:00, So‑Ne 8:00‑22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa Číny

Počasie v Číne

Na juhu Číny je klíma subtropickátropicky monzúnová s vysokými teplotami. V januári činí priemerná teplota v Kantonu 13,5 °C a v júli 29 °C. Na východe panuje mierne teplé podnebie. Na severe bývajú chladnejšie zimy. Vo vnútrozemí vládne stepná a púštna klíma s extrémnymi teplotnými rozdielmi. Teploty v hlavnom meste Pekingu sa pohybujú okolo -4,7 °C v januári a 26 °C v júli.

Cestovateľský magazín