Čína dovolenka a zájazdy

Veľká rozmanitá Čína láka na historické pamätihodnosti, moderné veľkomestá, panenskú prírodu a výbornú kuchyňu. Je krajinou starobylej kultúry, ktorú pripomínajú mnohé chrámy a veselé festivaly plné masiek, tanca aj hudby. Organizujú sa aj originálne festivaly ľadových a farebne podsvietených sôch, kde nechýba ani ohňostroj.

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Námestie Nebeského pokoja

Námestie Nebeského pokoja

Námestie Nebeského pokoja sa nachádza v centre Pekingu .

Jedná sa o námestie, ktoré susedí so Zkázaným mestom a je pomenované po bráne Nebeského pokoja , nachádzajúce sa v severnej časti námestia . Námestie má rozlohu 0,44 km2 a jedná sa o najväčšiu AMESTI na svete . Vo svete je námestie Nebeského pokoja známe predovšetkým kvôli študentským protestom v roku 1989. K potlačeniu protestov proti komunizmu bola použitá armáda a o život tu prišlo veľa ľudí .

Mestá / Námestie / Ulice
Park Pej-chaj

Park Pej-chaj

Park Pej - chaj sa nachádza neďaleko Zakázaného mesta , v Pekingu .

Jedná sa o čínsku záhradu , ktorá bola v minulosti cisárska záhrada a bola súčasťou Zakázaného mesta . Od roku 1925 je park Pej - chaj verejný .

Parky / záhrady / rezervácie
Letný palác

Letný palác

Letný palác sa nachádza na severozápadnom predmestí Pekingu .

Jedná sa o palácový komplex , ktorý sa rozprestiera na ploche 2,9 km2 . Palác bol postavený v polovici 18. storočia ako letné sídlo pre cisársku rodinu . Sídlo obklopuje umelo vytvorené jazero , nad ktorým sa nachádza Mramorový most sedemnástich oblúkov . Ďalej sa tu nachádza záhrada , ktorá bola založená , rovnako ako jazero , v roku 1750 .

Palác i záhrada sú od roku 1998 zaradené na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .

Architektúra Hrady / zámky
Zakázané mesto

Zakázané mesto

Zakázané mesto sa nachádza v Pekingu , v Číne .

Jedná sa o mesto, ktoré bolo vybudované počas vlády dynastie Ming . Miesto je obklopené 8,5 m širokým múrov a 52 m širokou vodnou priekopou . Od 15. storočia bolo Zakázané mesto sídlom cisárov , ale väčšina budov ktorá sa zachovala pochádza z 18. storočia . V týchto priestoroch sa smel zdržovať iba cisár s doprovodom a miesto ukazovalo vzdialenosť a nedotknuteľnosť cisára .

Dnes sa tu nachádza múzeum a Zakázané mesto patrí na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .

Historické stavby Múzeá / galérie

Prečo ísť do Číny? Naše tipy

Niektorí turisti mieria do Číny za starobylými pamiatkami, iní vyhľadávajú modernú architektúru. Vyraziť sem môžete aj za nákupmi, objavovaním prírody alebo za športovým vyžitím, či už sa jedná o cyklistiku alebo trebárs horolezeckú výpravu. Najväčším lákadlom je pochopiteľne Veľký čínsky múr, milovníkov histórie však poteší aj návšteva Zakázaného mesta v Pekingu alebo Terakotové armády pri meste Si-an.

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po‑Pia 7:00‑22:00, So‑Ne 8:00‑22:00.

+421 2 3221 0450

Mapa Číny

Počasie v Číne

Na juhu Číny je klíma subtropickátropicky monzúnová s vysokými teplotami. V januári činí priemerná teplota v Kantonu 13,5 °C a v júli 29 °C. Na východe panuje mierne teplé podnebie. Na severe bývajú chladnejšie zimy. Vo vnútrozemí vládne stepná a púštna klíma s extrémnymi teplotnými rozdielmi. Teploty v hlavnom meste Pekingu sa pohybujú okolo -4,7 °C v januári a 26 °C v júli.

Cestovateľský magazín