Čína first minute

Ak snívate o návšteve Číny, využite rozmanité ponuky first minute zájazdov za priaznivé ceny. Môžete vyberať z rozličných okruhov a miest. Objavujte napr. krásy južnej Číny, plavte sa čínskym vnútrozemím, preskúmajte metropole alebo sa vydajte po stopách čínskych cisárov. Čína, to nie je iba Veľký múr a terakotová armáda. Je omnoho viac!

Aké zaujímavé miesta môžete objaviť

Námestie Nebeského pokoja

Námestie Nebeského pokoja

Námestie Nebeského pokoja sa nachádza v centre Pekingu .

Jedná sa o námestie, ktoré susedí so Zkázaným mestom a je pomenované po bráne Nebeského pokoja , nachádzajúce sa v severnej časti námestia . Námestie má rozlohu 0,44 km2 a jedná sa o najväčšiu AMESTI na svete . Vo svete je námestie Nebeského pokoja známe predovšetkým kvôli študentským protestom v roku 1989. K potlačeniu protestov proti komunizmu bola použitá armáda a o život tu prišlo veľa ľudí .

Mestá / Námestie / Ulice
Letný palác

Letný palác

Letný palác sa nachádza na severozápadnom predmestí Pekingu .

Jedná sa o palácový komplex , ktorý sa rozprestiera na ploche 2,9 km2 . Palác bol postavený v polovici 18. storočia ako letné sídlo pre cisársku rodinu . Sídlo obklopuje umelo vytvorené jazero , nad ktorým sa nachádza Mramorový most sedemnástich oblúkov . Ďalej sa tu nachádza záhrada , ktorá bola založená , rovnako ako jazero , v roku 1750 .

Palác i záhrada sú od roku 1998 zaradené na zoznam Svetového dedičstva UNESCO .

Architektúra Hrady / zámky
Okno do sveta

Okno do sveta

Okno do sveta sa nachádza v západnejj časti mesta Šen - čen .

Jedná sa o zábavný park , kde sa nachádza asi 130 najznámejších turistických atrakcií na svete . Park sa rozkladá na ploche 48 ha a k videniu je tu napríklad Eiffelova veža , egyptské pyramídy , Taj Mahal , Veľký čínsky múr , Colosseum a mnoho ďalšieho . K dispozícii sú aj predajne so suvenírmi .

Zábava
Žlté hory

Žlté hory

Žlté hory sa nachádzajú na východe Číny .

Jedná sa o pohorie charakteristické ostrými hrotmi skalných masívov , ktoré priťahuje mnoho turistov . Hory vznikli v druhohorách a sú tu borovice , niektoré aj viac ako 1500let staré . Cesty sú tu dobre značené , ale nie všetky sú jednoduché . Na vrchol Najvyššieho nebeského vrchola je potreba zdolať 1300 schodov . Schodisko " rebrík do neba " je veľmi strmé a sú tu železné reťaze . Zvážte preto svoje možnosti .

Oblasť bola zapísaná do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO .

Hory

Čína a jej krásy, objavte ich

Obdivujte budhistické chrámy, úchvatné paláce, atraktívne múzeá a kvitnúce parky Číny. Navštívte chovnú stanicu pandy veľkej, vodné záhrady v Suzhou, slávne terasy políčok Longsheng alebo starobylé mesto Lijiang na zozname UNESCO. Je naozaj z čoho vyberať, rezervujte si preto včas správny first minute zájazd do Číny!

Zaujímavé lokality v tejto destinácii

Všetky lokality

Nenašli ste zájazd, ktorý by spĺňal všetky vaše priania?

Zavolajte nám alebo spusťte live chat a my vám zabezpečíme dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Sme k dispozícii Po-Pia 7:00-22:00, So-Ne 8:00-22:00.

+421 232 210 450

MapaČíny

Počasie v Číne

Prevažná väčšina Číny leží v miernom či subtropickom pásme, nad západnými horami panuje vysokohorské podnebie. Stred krajiny sa vyznačuje miernou vnútrozemskou klímou. Prší predovšetkým v letných mesiacoch, kedy sa môže na pobreží vyskytnúť aj tajfún. Ročný úhrn zrážok sa pohybuje medzi 1100 a 1700 mm.

Cestovateľský magazín