Bulharsko - Burgas Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:45 h

 • Popis

  V Bulharsku, na brehu Čierneho mora, leží štvrté najväčšie mesto v krajine – Burgas. Burgas má 212 000 obyvateľov. Leží vo výške 30 metrov nad morom a tvorí hlavné správne centrum kraja. Starosta Joan Kostadinov sa so svojím týmom stará o rozvoj cestovného ruchu a Burgas sa stal v posledných rokoch veľmi obľúbenou rekreačnou oblasťou a východiskovým miestom do destinácií pri morskom brehu. 

  Mesto Pirgos, na ktorého území bol neskôr postavený dnešný Burgas, založili už starí Gréci. Všimli si strategickú polohu mesta a vybudovali na pobreží opevnenie, kde sídlila stála vojenská posádka. Gréckemu pôvodu sa pripisuje aj pôvodný prístav. V 14. storočí vzali moc do svojich rúk Osmania. Pokračovali v gréckom pláne a postavili mohutnú vojenskú pevnosť. V 17. storočí sa mesto premenovalo a názov Burgas získal na význame. Až 3000 obyvateľov usilovne pracovalo na rozvoji mesta. V rokoch 1894 – 1903 vybudovali moderný prístav a priviedli do krajiny obchodníkov z ďalekých končín. Pozemné spojenie zabezpečuje od roku 1903 železničná trať. Uľahčila prepravu ropných výrobkov a neskôr chemických látok. Za priemyslovou zónou nasledovalo vysoké vzdelanie. V 20. storočí bolo v Burgase založených niekoľko univerzít. Posledným krokom ne ceste k medzinárodnému ohlasu bol vznik letiska spájajúceho Burgas s európskymi aj zámorskými mestami. 

  Zdanlivo priemyselné mesto ponúka aj historické a voľnočasové zóny. Medzi obľúbené miesta na odpočinok patrí Nadmorski park, odkiaľ si vychutnáte prekrásny výhľad na more. V skrýši zelene si môžete objednať kávu alebo niečo na zahryznutie. Tepnu mesta tvorí bulvár Alexandrovska, ktorý križujú dve veľké námestia. V okolí Alexandrovky ožíva každý deň nákupná horúčka. Za málo peňazí zoženiete sortiment od suvenírov, cez oblečenie až po miestne špeciality. Južná časť mesta oplýva bohatstvom múzeí, galérií a historických budov. Arménsky kostol s typickou strechou a pamätník v jeho blízkosti smutne pripomínajú genocídu z roku 1915. K neobyčajnému zážitku lákajú reklamné cedule. Na pláži prevádzkujú miestni podnikavci športové aktivity ako je windsurfing alebo let za motorovým člnom. Proti narušeniu morského ekosystému bojuje Burgas výkonnými čističkami.

Najnovšie recenzie Bulharsko - Burgas

Celkom: 7,8 Celkový dojem z dovolenky je dobrý.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolenky je dobrý. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Komplex ubytovacích zariadení je veľmi pekný. Tvorí ho niekoľko menších domov. Veľa zelene, každodenné upratovanie a pekné prostredie vyvoláva veľmi dobrý pocit. Nechýbajú dva veľké bazény, oba s časťou pre deti. Ubytovanie je rôzne - klasicķé izby, štúdiá a apartmány. My sme si zaplatili štúdio. Po 3 hodinách od ubytovania, nám recepčná oznámila, že nás dala do zlej izby a že sa musíme vysťahovať. Nadšení sme teda neboli! Po príchode do novej izby sa naše nadšenie zmenilo. Dali nám apartmán....2 spálne,kuchyňa spojená s obývacou časťou a obrovská terasa s výhľadom na bazén. Krásny a čistý...o štúdiu sa to nedalo povedať.

Strava
Zaplatené sme mali raňajky. Každý deň to isté, ale viac druhov jedál na výber. Za nás ok.

Služby hotela
Služby hotela nekorešpondujú úplne s popisom CK...zľavová karta neexistuje, internet je za poplatok (signal tak slabý, že zbytočne kupovať), zadarmo je iba v pizzerii. Čo sa týka obchodov...fungujú už iba potraviny.

Pláž
Na pláž sa ide cez bráničku. Je iba 1, čiže dĺžka cesty na pláž závisí od miesta ubytovania. Je úzka a dlhšia. Zo začiatku sú kamene a vlny. Na konci pláže je more kľudné a bez kameňov, vhodné pre deti. Je bez plavčíka a dáždnikov. Pláž s dážnikmi, lehádkami a plavčíkom je mimo komplexu a asi tak pre 20 ľudí :).

Anonym, 26.08.2019, Dátum pobytu: 11.8. - 22.8.2019
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Burgas, Hotel: Marina Cape

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,8 Dovolenka bola primeraná cene

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka bola primeraná cene Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel bol dosť rušný. Čistota nebola 100% ale ušlo to.

Strava
Veľa ovocia a zeleniny. Mali sme z čoho vyberať až na prílohy čo k obedu a večeri boli prevažne hranolky. Pizze zato robili vynikajúce

Služby hotela
Nezodpovedá 4 hviezdičkam ale personál boli milí

Pláž
Pláž sa nachádza pár metrov od hotela čo bolo super. Platené lehátka zase až tak super neboli...

Gabriela, 09.07.2018, Dátum pobytu: 26.6. - 3.7.2018
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Burgas, Hotel: Alba

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 8,6 Dovolena byla takova, jakou jsme si predstavovali, klid more, bazen, vyborne jidlo a krasne pocasi. Jeli jsme si odpocinout a to se take...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolena byla takova, jakou jsme si predstavovali, klid more, bazen, vyborne jidlo a krasne pocasi. Jeli jsme si odpocinout a to se take stalo. Vsichni byli velice vstricni a trpelivy. Nemam co vytknout. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl stredne velky a dostacujici. Uroven byla dobra, vse ciste a pokojske ochotne a usmevave.Televize minilednice, balkonek, zkratka vse co potrebuje clovek na tyden, aby se citil spokojene.

Strava
Strava byla vytecna, vse na co si clovek vzpomene tam bylo. Od ovoce, salaty, ktere osvezi, sladkosti kava , amolety, palacinky. Kdo je zvykly na kalorictejsi snidani, tak si mohl dat i fazole a parecky. Vzdy vytecne chutnaly.

Služby hotela
Sluzby byly vytecne.

Pláž
Dostupnost k plazi po silnici, zadne schody nebo dalky. Cca 5 minut okolo kramku s ruznymi lakadlami a zvlast pro deti ruznymi atrakcemi a stanky se zmrzlinou.Plast cista, bez problemu. Lidi samozrejme dost, ale to je obdobim. Jeli jsme v srpnu, kdy je nejvice lidi. Sestra zde byla v cervnu a to bylo lidicek mene.Ale vse v klidu a miru.

Blanka S., 28.08.2017, Dátum pobytu: 16.8. - 23.8.2017
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Burgas, Hotel: Veska

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Burgas 1 fotografia

Celkom: 6,8 Dovolená byla skvělá a rádi se na stejné místo vrátíme jen s jinou CK

 • 6,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla skvělá a rádi se na stejné místo vrátíme jen s jinou CK Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkný menší resort v krásném prostředí-pokoje super vybavené

Strava
zcela dostačující all inclusive

Služby hotela
není zde bankomat ani směnárna

Pláž
pláž je to nej co jsme v Bulharsku zatím zažili-krásná,čistá písečná pláž plně vybavena-lehátka,slunečniky,kuličkové plážové polštáře,plážový bar,hřiště,plážová posilovna,vodní sporty a málo lidí.

Martina L., 17.07.2017, Dátum pobytu: 5.7. - 15.7.2017
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Burgas, Hotel: Arkutino Family Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 7,6 Celkově jsme byli s dovolenou spokojeni, Chtěli jsme klidnou dovolenou a to se nám splnilo. V areálu je celkově pohoda a klid a je vhodný...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově jsme byli s dovolenou spokojeni, Chtěli jsme klidnou dovolenou a to se nám splnilo. V areálu je celkově pohoda a klid a je vhodný pro rodiny s dětmi, kterých tam ke konci našeho pobytu bylo pravdu hodně.

Každému, kdo si tento hotel vybere doporučuji koupit si nejméně dva silné repelenty proti komárům, protože večer je jich tam opravdu hodně a bez jijch použití není vhodné chodit na procházku, nebo i sednout k baru. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj pro dvě osoby je sice menší, má malou koupelnu, ale dostačující. Vybavení pokoje bylo jako nové. Kromě koupelny na podlaze všude čistý koberec.V pokoji dostatek úložného prostoru i s ramínky. Postel pohodolná. My měli pokoj s výhledem na hlavní cestu, která je hlučná, ale při zavřených dveřích na balkon není nic slyšet.

Strava
Na snídani vajíčka na několik způsobů, palačinky, ovoce, zelenina, párky, slanina, několik druhů sýrů, pečiva.

Na oběd polévka,jako přílohy hranolky, na vice způsobů upravované brambory, těstoviny, vetší výběr zeleninových salátů, olivy, jejich pálivé papričky. Různě připravované maso - kuřecí, vepřové hovězí.

Večeře tématické, nejlepší asi v sobotu, kdy jsou grilované ryby, krevety, losos, slávky a jiné mořské plody. Ostatní dny grilovaná masa, ryby, steaky na můj vkus většinou kromě kuřecího dost tuhé. Grilované masové tyčinky a karbanátky. K tomu opět výběr se zeleninových salátů, které byly výborné. Občas dva druhy polévek. Na výběr i dvě dietní jídla.

Jako dezert několik druhů zákusků.

Na svačiny jsme nechodili - nemůžene hodnotit. Nechtělo se nám odcházet z pláže...

Občerstvení na baru u bazénu dobré, v rámci all inclusive výběr ze tří drinků, víno, k tomu další jejich alko a nealko, kopečková zmrzlina.

All inclusive k dispozici každý den do 22:30.

Ceny na baru jsou nízké. Cena míchaných nápojů cca 6 leva.

Služby hotela
Služby v hotelu byly dobré, úklid pokojů každý den. Na chodbách před pokoji vždy k dispozici dostatné množství neperlivé vody.V areálu je obchod, v kterém se dá koupit snad úplně vše. Dá se využít i spíš hůře vybavená posilovna, ve které se také nachází stůl na stolní tenis ( který když si chcete zahrát, musíte si v obchodě koupit pálky :-) ) dále je tam menší stolní fotkálek.

V areálu probíhají každý večer pro děti různé animační programy v animačním centru nad hotelem.

Jeden večer i program pro dospělé. Jinak spíše zaměřeno pro děti.

Hotel nabízí možnost zapůjčení auta, nebo zalování taxi, pokud si chcete udělat výlet do některého s okolním míst.

My jijich služeb nevyužili. Narazili jsme na taxikáře jménem Atanas Angelov +359 898 57 93 70, který trochu rozumí a mluví česky, což může být pro některé výhoda klienty a můžeme ho doporučit. Vždy jsme se s ním bez poroblémů domluvili a včas pro nás dojel k hotelu a pak i zpět dovezl. Cesta z Arlkutina do Primorska stojí cca 20 leva. Taxi, který Vám zapolá hotel stojí dle informací podstatně více.

Pláž
Cesta na pláž od hotelu trvá cca 5min. Na pláži dostatečné množství lehátek se slunečníky. U pláže dva bary. Moře čisté s pozvolným vstupem a velkým množstvím mušlí.

Na pláži plavčíci, kteří i při menších vlnách neustále pístají a brání v plavání, nebo vstupu do vody, což může některé obtěžovat.

Anonym, 13.07.2017, Dátum pobytu: 1.7. - 12.7.2017
Oblasť: Bulharsko Bulharsko, Burgas, Hotel: Arkutino Family Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

16 fotografií

Všetky recenzie Bulharsko - Burgas