Rakúsko - Zillertal Arena Rakúsko

 • Popis

  Obľúbené snežné safari

  V tyrolskom údolí Zillertal si návštevníci pripadajú ako v lyžiarskom raji. Stovky kilometrov zjazdoviek rozdelených do niekoľkých stredísk stekajú po kopcoch dole k malebným mestečkám a lákajú lyžiarov k dobývaniu rekreačných modrých, športových červených aj závodných čiernych tratí. Zillertal Arena sa hovorí oblasti spájajúcej lokality Zell am Ziller, Gerlos, Krimml/Königsleiten – Wald a Hippach. 143 kilometrov svahov v nadmorskej výške medzi 580 a 2500 metrov obsluhuje 48 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 89 400 osôb za hodinu. V prípade nepriaznivého počasia dokážu snežné delá vytvoriť dostatok bielej periny na 107 kilometroch tratí a udržať stredisko v prevádzke. Zillertal Arena konkuruje okolitým areálom nevídanými atrakciami, ako sú foto pointy označené žltým slonom, maskotom areálu, video slalomy a snowparky so skokom do vankúša. Snowboardisti využívajú snežné ihriská s prekážkami, U-rampami, slidami a skokmi v Gerlosu a Krimmlu. V údolí aj na hrebeňoch sa tiahne 120 kilometrov upravovaných bežeckých tratí, ktoré oslovia víkendových aj profesionálnych bežkárov.

  Zábava na kopcoch aj v údolí

  Bohatá ponuka adrenalínových aj relaxačných atrakcií mimo svahov zaujme návštevníkov všetkých generácií. Prírodná sánkarska dráha o dĺžke 7 kilometrov sa tiahne po zalesnenej stráni v Hainzenbergu. Zasnežené chodníky pre peších vyrážujú zo všetkých dedín v údolí. Niektoré z nich zdoláte len so snežnicami a k vrcholom stúpajú aj ski-alpinisti. Dobrodružstvo v oblakoch sľubuje tandemový paragliding, naopak pohodu na zemi klzisko a curling. Celú zimnú sezónu sú v prevádzke lyžiarske škôlky pre najmenších, rozprávkové detské areály aj centrá zamerané na opatrovanie detí. Program après-ski obohacujú bary a reštaurácie s degustačným menu a vynikajúcimi koktejlami. Centrom vodných radovánok je mestečko Mayrhofen s aquaparkom, saunou, parou, šmýkačkami a soláriom.

  Cestou necestou

  Najlepšie spojenie do mestečka Zell am Ziller, najbližšieho bodu Zillertal Areny vedie z Bratislavy cez Salzburg a Rosenheim. Cesta trvá okolo 5 hodín a prejdete 547 kilometrov. Nemecké diaľnice sľubujú neobmedzenú rýchlosť a výbornú kvalitu ciest. Z Košíc vedie 996 kilometrov dlhá trasa cez Budapešť a Salzburg. Zdoláte ju za 9 a pol hodiny, ale nezabudnite si kúpiť rakúsku 10 dennú diaľničnú známku. Parkovisko pri nástupných staniciach lanoviek v Zell am Zilleru, Gerlosu, Königsleitenu a Hochkrimmlu sú zadarmo. Údolie perfektne obsluhujú bezplatné ski busy. Prepájajú tak jednotlivé centrá Zillertal Areny, ako aj ostatné strediská v údolí. Linky sú označené farebne. Autobusy kolujú v intervaloch okolo 15 minút a v prevádzke sú aj nočné spoje.

  Koľko to stojí?

  Na pokladniach všetkých nástupných lanoviek je možné kúpiť poldenné, denné aj viacdenné lístky platné pre Zillertal Arenu aj Zillertal Superski Pas. Oprávňujú lyžiarov pre vstup do všetkých stredísk v údolí. Šesťdenná permanentka pre dospelého človeka stojí 242 EUR, pre teenagerov 193,50 EUR a pre deti 109 EUR. Zľavy pre seniorov a skupiny si vyžiadajte priamo pri pokladni. K cene pripočítajte vratnú zálohu za magnetickú kartu potrebnú pre bezdotykový prechod cez turnikety vo výške 2 EUR.

  Do Álp aj v lete

  Tyrolské údolie Zillertal v lete prepadne rozprávková atmosféra. Na kvitnúcich lúkach sa pasú ovce, žblkajúce potôčiky tvoria kaskády a vodopády, slniečko príjemne opaľuje a v oblakoch poletujú spievajúci vtáci. Letní návštevníci obúvajú pevné topánky a zdolávajú alpské vrcholy aj pohodové vyhliadkové chodníky. Najnáročnejšie úseky pomôžu prekonať lanovky so špeciálnym letným jazdným poriadkom. Rodiny s deťmi sa vydávajú za dobrodružnými prechádzkami so vzdeľávajúcim podtextom. Rozprávkové postavičky sprevádzajú malých bádateľov tajomstvom hôr a ich obyvateľov. Adrenalínoví športovci môžu so sprievodcom zdolať strmé steny alpských vrcholov, prejsť sa náročným terénom na horskom bicykli a zjazdiť prudké zjazdovky, svišťať na krídlach paraglidingu, užívať si pereje na raftoch, frčať do údolia na letnej sánkarskej dráhe a previezť sa na motokrose. Ku kľudnejším športom v údolí patrí minigolf, jazda na koni alebo aj na lame. Dovolenku osvieži prehliadka zlatých dolov, regionálneho múzea, výrobne syrov a malej ZOO v Hainzenbergu. Detský program zadarmo pripravuje centrum Arena FUNtenclub.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Zillertal Arena

Celkom: 9 Ubytování příjemné, personál velice ochotný, skvělé jídlo. Okolí Ideální na zimní i letní dovolenou.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování příjemné, personál velice ochotný, skvělé jídlo. Okolí Ideální na zimní i letní dovolenou. Zobraziť celú recenziu

Eva Janotová, 21.01.2020, Dátum pobytu: 11.1. - 18.1.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Tannerhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7 Co se týče ubytování, bylo spíše hezké, nemáme k němu žádné podstatné výhrady. Vše podstatné bylo popsáno v katalogu. Co se nám ale...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 6 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Co se týče ubytování, bylo spíše hezké, nemáme k němu žádné podstatné výhrady. Vše podstatné bylo popsáno v katalogu. Co se nám ale nelíbilo, bylo chování majitelky ubytování. Byla neskutečně arogantní, nepříjemná a nebojím se říci, že protivná. Nezajímal ji ubytovací Voucher, stále se nás ptala, čím nám může pomoci. Dávala nám najevo, že pokud neumíme perfektně německy, nemá se s námi o čem bavit. Trvala na třídění odpadu, ale neměla k tomu připravené odpovídající nádoby. Trvala na zaplacení vratné kauce, přitom nám ani nepředala apartmán, ve kterém nefungovala cca. třetina světel. I přes naprostou aroganci a nepříjemné chování majitelky, je ubytování celkem hezké. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
K ubytování nemám zásadní připomínky. Ubytování bylo hezké, v apartmánu teplo, bez povlečení a ručníků, což bylo popsáno v katalogu o zájezdu.

Strava
Ubytování bylo bez stravy.

Služby hotela
Žádné služby nebyly poskytovány, nebyly však ani nabízeny.

Zjazdovky
Lyžovali jsme ve středisku Penken, jiné středisko jsme nevyzkoušeli, i když je jich v dosahu poměrně mnoho. Co se týče střediska Penken, dle našeho názoru je skvělé, vybere si v něm každý to své. S tímto střediskem jsme byli naprosto spokojeni.

Anonym, 18.01.2020, Dátum pobytu: 13.1. - 17.1.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Apartmán Regina (Tuxertal)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Skvělá dovolená.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl úžasně čistý.

Strava
Strav byla velmi chutná a rozmanitá.

Služby hotela
Výborné.

Marcela J., 27.08.2019, Dátum pobytu: 19.8. - 24.8.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Alpenhof Hubertus

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Krása střídá nádheru

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krása střídá nádheru Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
luxus

Strava
luxus

Služby hotela
personál ochotný, usměvavý, češi - slováci, kdo má problém s jazyky, se vším poradí

Miroslava Doležalová, 15.08.2019, Dátum pobytu: 3.8. - 10.8.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Lieblingsplatz

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Zillertal Arena