Rakúsko - Zillertal Arena Rakúsko

 • Popis

  Obľúbené snežné safari

  V tyrolskom údolí Zillertal si návštevníci pripadajú ako v lyžiarskom raji. Stovky kilometrov zjazdoviek rozdelených do niekoľkých stredísk stekajú po kopcoch dole k malebným mestečkám a lákajú lyžiarov k dobývaniu rekreačných modrých, športových červených aj závodných čiernych tratí. Zillertal Arena sa hovorí oblasti spájajúcej lokality Zell am Ziller, Gerlos, Krimml/Königsleiten – Wald a Hippach. 143 kilometrov svahov v nadmorskej výške medzi 580 a 2500 metrov obsluhuje 48 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 89 400 osôb za hodinu. V prípade nepriaznivého počasia dokážu snežné delá vytvoriť dostatok bielej periny na 107 kilometroch tratí a udržať stredisko v prevádzke. Zillertal Arena konkuruje okolitým areálom nevídanými atrakciami, ako sú foto pointy označené žltým slonom, maskotom areálu, video slalomy a snowparky so skokom do vankúša. Snowboardisti využívajú snežné ihriská s prekážkami, U-rampami, slidami a skokmi v Gerlosu a Krimmlu. V údolí aj na hrebeňoch sa tiahne 120 kilometrov upravovaných bežeckých tratí, ktoré oslovia víkendových aj profesionálnych bežkárov.

  Zábava na kopcoch aj v údolí

  Bohatá ponuka adrenalínových aj relaxačných atrakcií mimo svahov zaujme návštevníkov všetkých generácií. Prírodná sánkarska dráha o dĺžke 7 kilometrov sa tiahne po zalesnenej stráni v Hainzenbergu. Zasnežené chodníky pre peších vyrážujú zo všetkých dedín v údolí. Niektoré z nich zdoláte len so snežnicami a k vrcholom stúpajú aj ski-alpinisti. Dobrodružstvo v oblakoch sľubuje tandemový paragliding, naopak pohodu na zemi klzisko a curling. Celú zimnú sezónu sú v prevádzke lyžiarske škôlky pre najmenších, rozprávkové detské areály aj centrá zamerané na opatrovanie detí. Program après-ski obohacujú bary a reštaurácie s degustačným menu a vynikajúcimi koktejlami. Centrom vodných radovánok je mestečko Mayrhofen s aquaparkom, saunou, parou, šmýkačkami a soláriom.

  Cestou necestou

  Najlepšie spojenie do mestečka Zell am Ziller, najbližšieho bodu Zillertal Areny vedie z Bratislavy cez Salzburg a Rosenheim. Cesta trvá okolo 5 hodín a prejdete 547 kilometrov. Nemecké diaľnice sľubujú neobmedzenú rýchlosť a výbornú kvalitu ciest. Z Košíc vedie 996 kilometrov dlhá trasa cez Budapešť a Salzburg. Zdoláte ju za 9 a pol hodiny, ale nezabudnite si kúpiť rakúsku 10 dennú diaľničnú známku. Parkovisko pri nástupných staniciach lanoviek v Zell am Zilleru, Gerlosu, Königsleitenu a Hochkrimmlu sú zadarmo. Údolie perfektne obsluhujú bezplatné ski busy. Prepájajú tak jednotlivé centrá Zillertal Areny, ako aj ostatné strediská v údolí. Linky sú označené farebne. Autobusy kolujú v intervaloch okolo 15 minút a v prevádzke sú aj nočné spoje.

  Koľko to stojí?

  Na pokladniach všetkých nástupných lanoviek je možné kúpiť poldenné, denné aj viacdenné lístky platné pre Zillertal Arenu aj Zillertal Superski Pas. Oprávňujú lyžiarov pre vstup do všetkých stredísk v údolí. Šesťdenná permanentka pre dospelého človeka stojí 242 EUR, pre teenagerov 193,50 EUR a pre deti 109 EUR. Zľavy pre seniorov a skupiny si vyžiadajte priamo pri pokladni. K cene pripočítajte vratnú zálohu za magnetickú kartu potrebnú pre bezdotykový prechod cez turnikety vo výške 2 EUR.

  Do Álp aj v lete

  Tyrolské údolie Zillertal v lete prepadne rozprávková atmosféra. Na kvitnúcich lúkach sa pasú ovce, žblkajúce potôčiky tvoria kaskády a vodopády, slniečko príjemne opaľuje a v oblakoch poletujú spievajúci vtáci. Letní návštevníci obúvajú pevné topánky a zdolávajú alpské vrcholy aj pohodové vyhliadkové chodníky. Najnáročnejšie úseky pomôžu prekonať lanovky so špeciálnym letným jazdným poriadkom. Rodiny s deťmi sa vydávajú za dobrodružnými prechádzkami so vzdeľávajúcim podtextom. Rozprávkové postavičky sprevádzajú malých bádateľov tajomstvom hôr a ich obyvateľov. Adrenalínoví športovci môžu so sprievodcom zdolať strmé steny alpských vrcholov, prejsť sa náročným terénom na horskom bicykli a zjazdiť prudké zjazdovky, svišťať na krídlach paraglidingu, užívať si pereje na raftoch, frčať do údolia na letnej sánkarskej dráhe a previezť sa na motokrose. Ku kľudnejším športom v údolí patrí minigolf, jazda na koni alebo aj na lame. Dovolenku osvieži prehliadka zlatých dolov, regionálneho múzea, výrobne syrov a malej ZOO v Hainzenbergu. Detský program zadarmo pripravuje centrum Arena FUNtenclub.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Zillertal Arena

Celkom: 9 Skvěle se o nás starali, jídlo nadstandardně servirované. Pokoj jednoduše vybavený, dostačující.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvěle se o nás starali, jídlo nadstandardně servirované. Pokoj jednoduše vybavený, dostačující. Zobraziť celú recenziu

Mirka S., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.07.2024, Dátum pobytu: 6.7. - 12.7.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Höhlenstein

Celkom: 8.5 Krásné údolí Krimmelských vodopádů - vstup je cca 500m od hotelu. Na výlety po okolí moc hezké místo - zvláště pro cyklisty. Jedna Alpen...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné údolí Krimmelských vodopádů - vstup je cca 500m od hotelu. Na výlety po okolí moc hezké místo - zvláště pro cyklisty. Jedna Alpen Strasse začíná přímo u hotelu a kdo vyjede do údolí nad vodopády, uvidí krásné údolí s mnoha dalšími vodopády a romantickou říčkou. Městečko je spíše tiché a po deváté hodině mnohé podniky zavírají - není tedy pro mladé, kteří chtějí žít noční život. Ale jinak je příjemné, zaměřené spíše na starší a naopak na děti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spíše "konzervativní" hotel s milou obsluhou. Doporučuji si vzít vlastní župan - dá se půjčit, ale tohle byla snad jediná dražší položka. Sauny nejsou sice luxusní, ale spolu s malým bazénkem a relax zónou je to večer po výletě velmi příjemné. Pokoj byl velký a účelně vybavený.

Strava
Ráno snídaně formou bufetu + výběr večeře. Výběr není široký, ale vše bylo velmi dobře připraveno.

Jan N., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 09.07.2024, Dátum pobytu: 29.6. - 6.7.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Krimmlerfälle

Celkom: 5 Hotýlek se nachází v blízkosti chovu dobytka takže vůně jsou rozmanité

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Hotýlek se nachází v blízkosti chovu dobytka takže vůně jsou rozmanité Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovaní je ve stylu Rakouských hotýlku ve vysoké stráni akorát tento hotýlek je zastaralí potřeboval by větší rekonstrukci

Strava
Jídlo v této oblasti je chutné a pastvou pro oči

Služby hotela
Služby hotelu odpovídají ceně

review_paragraph_heading_18
Sportovní zážitky úchvatné

Lukáš V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 10.04.2024, Dátum pobytu: 1.4. - 4.4.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Gasthof Reuttenhof

Celkom: 8.3 Toto není 4hvězdičkový max 3 hotel

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Toto není 4hvězdičkový max 3 hotel Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Chladný

Strava
Jídlo je velmi dobré a je z čeho vybírat

Služby hotela
Fantastické pro lyžařský výlet, sušák bot, lyžárna, skibus 50-100 metrů od hotelu, dostatek parkovacích míst

Pláž
První stanice Zillertal Arena je vzdálena přibližně 9 km

Aleksander B., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 07.02.2024, Dátum pobytu: 21.1. - 27.1.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Krimmlerfälle

Celkom: 6 Ubytování se dalo, zima jako blázen po celodenní lyžování, více tepla by neuškodilo.

 • 5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Ubytování se dalo, zima jako blázen po celodenní lyžování, více tepla by neuškodilo. Zobraziť celú recenziu

Strava
snídaně klasika od všeho něco, výboré, ale večeře.... maso tak tuhé, že se nedalo požvýkat, dezert asi 3 dny starý...no měli by se polepšit :-)

Zjazdovky
Zillertal arena, Hintertux ledovec, naprosto top.

Denisa Tkadlčíková, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.02.2023, Dátum pobytu: 9.2. - 12.2.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Zillertal Arena, Hotel: Gasthof Reuttenhof

Všetky recenzie Rakúsko - Zillertal Arena