Rakúsko - Tauplitz Rakúsko

 • Popis

  Stredisko medzi horskými vrcholmi

  Lyžiarské stredisko sa rozprestiera na náhornej plošine vo výške 812 – 1965 metrov nad morom. Priamo v kopcoch medzi závejmi snehu blikajú svetlá dvadsiatok horských chát a hotelov. Okolo nich sa vinie 42 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek prepojených rôznymi skratkami, približovacími vlekmi a panoramatickými prejazdami. Dosahujú prevýšenie okolo 300 metrov. Na upravovaných širokých pláňach si pochutnajú carvingoví lyžiari, ale aj freestylisti objavia zaujímavé terény. Jediná oficiálna free ride trasa je ski - route z Lawinensteinu. Prašan však nezostane nedotknutý ani v okolí Schneiderfogelu, Loserfensteru a Augstsee. Náhornú plošinu križujú pešie a bežkárske trasy a cesty pre snežné skútre. Do mestečka sa v zime autá nedostanú a zostávajú odstavené na záchytnom parkovisku. Skútre, lanovka a bezplatný ski bus zaisťuje celú komunikáciu. Preto je Tauplizt ideálnou lokalitou pre rodiny s malými deťmi. Na plošine sa bezpečne pohybujú na akomkoľvek zimnom náčiní a naviac medzi závejmi snehu. O výučbu malých lyžiarov sa starajú profesinálni inštruktori lyžiarských škôl. Asi 130 kolometrov upravovaných bežkárskych tratí využívajú návštevníci Tauplitz aj rezprezentačné tímy trenujúce na okruhu Lärchwaldloipe. Za dobrého počasia uvidíte zasnežené vrcholy Dachsteinu a Totes Gebirge. Snow park v Tauplizt dispounuje U-rampou, skokmi, slidami a boardercross.

  Après-ski ďaleko od veľkomesta

  Aj malé horské mestečko s niekoľkými chatami dokáže človeka zabaviť na dlhé hodiny. Obľúbené pešie túry vedú okolo horských jazier, k vyhliadke na skalnú vežu, k vrcholu Grosser Tragl, či do miest v údolí. Pekne v teple pod strechou prebudíte športového ducha pri tenise a gulečníku. Krajinu okolo Tauplitz môžete precestovať na saniach ťahaných koňmi, na konskom chrbte, na skútry alebo sa pozerať na mestečko z výšky z krídla rogala. Zamrznuté končatiny zahrejete nielen v hostinci pri varenom víne, ale aj v soláriu, v saune alebo v termálnych kúpeloch Grimming Therme v meste Bad Mitterndorf, kam vás dopraví bezplatný ski bus. Miestni sprievodci organizujú pravidelné výlety na šnežniciach, nočné lyžovanie pri pochodniach a zjazdy na telemarku.

  Cestou necestou

  Cesto do jedného z najstarších štajerských lyžiarských stredísk trvá z Bratislavy 3 a pol hodiny a zdoláte 330 kilometrov. Automobil odstavíte neďaleko Bad Mitterndorfu na záchytnom parkovisku pri dolnej stanici lanovky a na náhornú plošinu vás aj vaše vybavenie odvezie bezplatný ski bus, skúter alebo lanovka. Parkovanie aj použitie vysokohorskej cesty Alpenstrasse je pre dlžiteľov ski pasu zadarmo. V mestečku Tauplitz sa všade dostanete pohodlne pešo.

  Koľko to stojí?

  Hlavná sezóna v Tauplitz trvá od 24. decembra do 12. marca. Šesťdenný ski pas pre dospelého stojí 208 EUR, pre dieťa 104 EUR a pre teenagerov alebo seniorov 186 EUR. Deti do 6 rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo. Zľavy sú pripravené pre rodiny s viac ako 2 deťmi a pre skupiny nad 20 osôb. Pre bežkárov a peších turistov sú k dispozícii bodové lístky. Viacdenné ski pasy platia aj v okolitých strediskách. V celom Štajersku, Tyrolsku a Salzburgsku naviac existuje tzv. Salzburg Ski Card oprávňujúci svojich držiteľov k vstupu do 25 stredísk (vrátane Tauplitz) s viac ako 2 700 kilometrami zjazdoviek.

  Leto v Tauplitz

  V letných mesiacoch hory odkrývajú modré jazerá, žblnkotajúce potôčky, bláznivé vodopády, skalnaté hlavy kopcov a pešie chodníky aj horolezecké chodníky. Letnú turistiku živo podporuje región. Trasy pre peších zahŕňajú pohodové prechádzky okolo horských lúk, náročné túry aj impozantné výstupy. Pozvávacie trasy vedú po stopách miestnych umelcov, za geologickými objavmi, okolo technických zaujímavostí a cez rašelinisko. Cyklisti na horských bicykloch by nemali prehliadnuť 47 kilometrov dlhú cyklotrasu Salzkammergut Radweg vedúcu od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Milovníci adrenalínu môžu vyskúšať paragliding, kanoistiku a horolezectvo. Aktívny odpočinok hľadajte pri plážovom volejbale, pri jazde na koni alebo na bowlingu. Relaxačné a ozdravné procedúry ponúkajú termálne kúpele Grimming Therme.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Tauplitz

Celkom: 10 Pěkný jednoduše zařízený hotel přímo na náhorní plošině. Nádherné prostředí, super na pěší turistiku, všude se volně pasou krávy,...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkný jednoduše zařízený hotel přímo na náhorní plošině. Nádherné prostředí, super na pěší turistiku, všude se volně pasou krávy, nádherné koupání v horských jezerech.

V ceně ubytování (byly jsme na 5 dní s polopenzí, léto) jsme dostali i 3 denní pernamentku na lanovku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj jednoduše zařízený (manželská postel + palanda, stolek, židle, skříň), pěkná čistá koupelna, balkón se super výhledem.

Strava
Polopenze:

- snídaně formou švédského stolu (sýry, salámy, marmeláda, jogurt, cereálie, vajíčka/párky, zelenina, ovoce), nápoje (káva, čaj, džusy, voda), výborné pečivo (mnoho druhů). Možnost jíst venku na terase.

- večeře výborné - polévka, hlavní jídlo (výběr den předem ze 2 variant; jedna vždy bez masa nebo ryba) a dezert. Salátový bar. Nápoj se platí. Veliké porce, jídla výborná, pestrá.

Služby hotela
Super je sauna (16-18h) a infrasauna zdarma a pinpongový stůl.

Šárka Pilná, 16.08.2021, Dátum pobytu: 24.7. - 28.7.2021
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Tauplitz, Hotel: Berghof Tauplitzalm

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7.4 velmi pěkné lyžařské středisko, vhodné pro rodiny s malými dětmi i začínající lyžaře

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
velmi pěkné lyžařské středisko, vhodné pro rodiny s malými dětmi i začínající lyžaře Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čisté ubytování se starším nábytkem, pokoje prostorné,

Strava
snídani dostatečné, bez zeleniny

Služby hotela
ubytování v soukromí

Pláž
----

Ilona Ostřížková, 17.02.2020, Dátum pobytu: 8.2. - 12.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Tauplitz, Hotel: Penzion Walter

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 Nadherne prostredie , krasny hotel, skvele sluzby az na organizaciu cestovnej agentury ale doriesili to nakoniec k spokojnosti

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Nadherne prostredie , krasny hotel, skvele sluzby az na organizaciu cestovnej agentury ale doriesili to nakoniec k spokojnosti Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Cistota,utulne mali ame krasny vyhlad

Strava
Uzastna

Služby hotela
Sluzby hotela boli na vysokej urovni

Natália Výbohová, 11.07.2019, Dátum pobytu: 9.6. - 11.6.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Tauplitz, Hotel: Kogler

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7 Dovolená za "rozumnou" cenu. Fakt je , že cena byla nízká , ale ,pokud chcete do hotelu , zaplaťte výjezd z Bad Mitterndorf na...

 • 5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená za "rozumnou" cenu. Fakt je , že cena byla nízká , ale ,pokud chcete do hotelu , zaplaťte výjezd z Bad Mitterndorf na horní parkoviště 12 Euro , parkování 4,5 Euro/den a teprve potom skútrem do Ubytovny , hotelem bych to nenazval. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Malinkaté pokoje s ještě menší koupelnou vč.toalety - nešlo se otočit , vlastní ručníky mě zachránily - pokojové jsou struhadla , při příjezdu topení vypnuto , takže teplo až druhou noc.

Strava
Jídlo : snídaně i večeře skvělé ! , pouze kola z postmixu bez CO2 - obarvená voda za bezmála 4 Eura ? při snaze domluvit se s maďarským personálem , kola nová , ale opět bez bublin - zase sirup a voda .Celkově trošku předraženější nápoje . Při odchodu z večeře nutnost každodenní platby všech nápojů u večeře - maďarský číšník za námi běžel , nerozumím , proč nepřipsali na účet pokoje , jako první den.

Služby hotela
Služby : starý stůl na stolní tenis , sauna věčně obsazená - na tak malý prostor velmi mnoho ubytovaných , uložení lyží bez dvířek na skříňkách k jednotlivým pokojům , dražší lyže a boty bez jakékoliv možné ochrany a opět maximální obsazenost na velmi malém prostoru.

Pláž
Bohužel na horách chyběla.

Martin B., 24.04.2019, Dátum pobytu: 17.4. - 20.4.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Tauplitz, Hotel: Berghof Tauplitzalm

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.4 Strašně příjemní majitelé, pěkné místo, všechno bez problémů.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Strašně příjemní majitelé, pěkné místo, všechno bez problémů. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Měli jsme mít rodinný pokoj, CK nám nakonec dala dvoulůžkový s přistýlkou. Bohužel jsem si to přečetla až na místě.

Zjazdovky
Byli jsme v létě, CK by si měla upravit dotazy.

Leona Horáčková, 12.07.2018, Dátum pobytu: 4.7. - 7.7.2018
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Tauplitz, Hotel: Kogler

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Tauplitz