Rakúsko - St. Jakob Rakúsko

 • Popis

  Idylické rodinné stredisko

  Lyžiarske stredisko Brunnhalm vo svahoch nad tyrolským mestečkom St. Jakob si vyslúžilo povesť ideálnej lokality pre rodinnú dovolenku. O deti sa starajú lyžiarsky inštruktori a pripravujú pre ne zábavný program. Počas Vianoc putujú po stopách Santa Clausa, počas Veľkej noci chytajú veľkonočného králika a mimo sviatkov lyžujú s tromi veselými klaunami. Väčšina z 24 kilometrov zjazdoviek je vhodná pre rodičov s deťmi, ale nájdete tu aj kilometrovú čiernu trasu a 5 kilometrov free ride svahov. Prvé lanovky naberajú športovcov vo výške 1400 metrov nad morom a najvyššie položené vleky šplhajú do 2525 metrov. Na vyhliadkových miestach orientovaných za slnkom si odpočiniete a prehliadnete rozprávkovú panorámu tritisícových vrcholov. Snowpark defRaggn je tajným tipom snowboardovej komunity. Vďaka vlastnému vleku snowboardisti nestrácajú čas a znovu sa vrhajú na skokanské mostíky, prekážky a rampy. Po uzatvorení lanoviek je k dispozícii osvetlený oddelený terén, kde hladina adrenalínu rastie až do nočných hodín. Údolím Defereggental sa preplieta 70 kilometrov bežeckých trás rozdelených pre klasický štýl a korčuľovanie. Priamo okolo St. Jakob sa točí 42 kilometrov stôp všetkých obtiažností. Zavedú vás ďaleko od civilizácie na zasnežené lúky a lesné chodníky. Vo výške 2000 metrov vedie panoramatický okruh Staller Sattel a neúnavní bežkári môžu využiť aj osvetlené trojkilometrové stopy Hauptschule St. Jakob-Gasthof Bad Grünmoos.

  Pohodové après-ski

  Après-ski v St. Jakob má pohodovú atmosféru. Ľudia sa schádzajú v útulných horských chatách, preberajú svoje lyžiarske zážitky a ochutnávajú rakúske špeciality. Za odporučenie stojí chata Brugger Alm vo výške 1350 metrov nad morom sľubujúca krásny výhľad na okolie a rozsiahlu ponuku tyrolskej kuchyne. Tancuchtiví návštevníci sa vybláznia na diskotéke a v dvoch baroch. Kto žije športom aj v noci, mal by vyskúšať osvetlenú sánkarsku dráhu Alpa Stalle. Fanúšikovia zimnej turistiky a ski alpinizmu ocenia dobre označené trasy pre peších a do prírody sa vydávajú aj konské záprahy s pohodlnými saňami pre turistov. Ralaxáciu si doprajte v saune, soláriu, na masáži alebo na kozmetike. Divácky zaujímavý pohľad sa odohráva na Veľkú noc, kedy snowboardisti a lyžiari súťažia v prejazde 13 metrového bazéna s vodou. Údolie Defereggental si uchováva tradičné remeselné výrobky, o ktorých pôvode sa dozviete v miestnom múzeu.

  Cestou necestou

  Údolie Defereggental patrí k najkrajším lokalitám Východného Tyrolska. Ľahko sa sem dopravíte autom z Bratislavy alebo z Košíc. Na trase z Bratislavy prejdete 513 kilometrov a z Košíc 978 kilometrov. Z Bratislavy počítajte so 6 hodinovou jazdou. Na nemeckých diaľniciach sa mýtne neplatí, zatiaľ čo v Rakúsku potrebujete 10 dennú diaľničnú známku. Vlakové spojenie do Lienzu ocenia nemotorizovaní návštevníci. St. Jakob je vzdialený 40 kilometrov od Lienzu a autobusové linky počítajú s náporom zimných turistov. Po údolí jazdí bezplatný ski bus. Nielen že križuje ulice mestečka St. Jakob, ale vás zaveze aj do okolitých stredísk v rámci skipasu SkiHit.

  Koľko to stojí?

  Sezóna v St. Jakob začína s príchodom decembra a samozrejmosťou je jarné lyžovanie do konca apríla. Ceny ski pasov sa odvíjajú od vyťaženosti zjazdoviek. V hlavnej sezóne stojí 6 denná permanentka pre dospelého 232 EUR, pre deti a teenagerov 116 EUR. Zľavy pre skupiny a rodiny s deťmi si vyžiadajte pri pokladniach. So skipasom SkiHit máte prístup do všetkých areálov Východného Tyrolska vrátane ľadovca Mölltal. Celkom vás čaká 358 kilometrov perfektne upravovaných zjazdoviek.

  Leto v Defereggentale

  V letných mesiacoch zhadzujú tyrolské tritisícovky snežné čapice a obnažujú svoju skalnatú hlavu. Objavujú sa horolezecké chodníky a kopce za začínajú zelenať. Desiatky kilometrov chodníkov pre peších turistov vedú okolo prevoňaných lúk, cez horské sedlá, na vrcholy hôr aj do útulných chát. Každý si vyberie svoj stupeň obtiažnosti a rodiny s deťmi si obľúbia zážitkové a náučné trasy. Nevynechajte návštevu dediny Jagdhausalm známej ako Malý Tibet. Vyznávačí horských bicyklov si môžu všetko vybavanie požičať v cyklo požičovni a brázdiť desiatky kilometrov označených trás, kde nechýbajú dobrodružné zjazdy aj strmé výšlapy. Horolezci zdolávajú jednu tritisícovku za druhou alebo sa trénujú na jednoduchých stenách a v šplhacej záhrade. V údolí sa zabavíte pri minigolfe, chytaní rýb, volejbale, badmintone, squashi a raftingu. Unikátnu prehliadku v doloch si nenechajte újsť. St. Jakob bolo pôvodne banské mesto. Na povrchu po baníkoch zostali typické kamenné domy v centre mesta, ale pod zemou sa tiahne sieť ciest, kadiaľ sa baníci plazili za denným chlebom.

Najnovšie recenzie Rakúsko - St. Jakob

Všetky recenzie Rakúsko - St. Jakob