Rakúsko - St. Anton Rakúsko

 • Popis

  Prestíž už cez 100 rokov

  Lyžiarsky areál St. Anton am Arlberg patrí do exkluzívnej skupiny najlepších alpských stredísk „Best of the Alps“. Pred viac ako 100 rokmi sa tu začala písať história alpského lyžovania a pretvávajúca prestíž v kombinácii s príjemnou atmosférou láka stovky návštevníkov aj dnes. Stredisko sa rozkladá v nadmorskej výške 1304 – 2811 metrov, preto sa o dostatok snehu nemusíte báť. Strmé zjazdovky čiernej farby sa hodia pre skúsených lyžiarov so závodnými ambíciami. Miernejšie červené a modré trate schádzajú pohodoví lyžiari a rodiny s deťmi. Dostatok hlbokého snehu tvorí perfektné podmienky pre free ridi jazdu. Najdlhšia zjazdovka štartuje na vrchole Valluga (2800 metrov) a padá dlhých 10 kilometrov do St. Antonu. Na najnáročnejšom svahu s prezívkou Kandahar sa organizujú zjazdárske závody majstrovstiev sveta. Dobre vybavený snowpark Randl Fly-In Park nad mestockom privíta začiatočníkov aj profesionálov. V okolí sa tiahne 40 kilometrov klasických bežkárskych stôp a 38 kilometrov korčuliarskych tratí. V ranných hodinách sa tvoria rady pri nástupných staniciach lanoviek, ale ďalej na lyžiarskom safari sa návštevníci rozpŕchnu za svojimi obľúbenými zjazdami a čakať už nebudete.

  Après-ski

  St. Anton je živé mestečko s množstvo zábavy, relaxácie a kvalitných služieb. Bohatá ponuka après-ski aktitív zahŕňa wellness centrum s vonkajším vyhrievaným bazénom, športovú halu s horolezeckou stenou, bowlingom, tenisovými kurtami, futbalovým a volejbalovým ihriskom a squashom, vynikajúce reštaurácie a bary, búrlivé diskotéky a pešiu zónu s množstvom obchodov pre milovníkov nakupovania. Après-ski naviac začína už v dopoľudňajších hodinách na zjazdovke a s nastávajúcim večerom sa presúva do barov v mestečku. O najmenších návštevníkov sa postará detský klub Kiki a jeho maskot zajac Hoppl, ktorý sprevádza ratolesti rôznymi zimnými aktivitami. Vo dne sa z alpských vrcholov znášajú krídla tandemového paraglidingu. Nad St. Antonom denne poletuje helikoptéra vyvážajúca free ride lyžiarov na strmé skaliská, odkiaľ sa títo dobrodruhovia vydávajú panenskou prírodou späť do civilizácie. Peší turisti vyrážajú po svojich, so snežnicami alebo na saniach ťahaných konským záprahom do rozprávkovej krajiny a zdolávajú niekoľkokilometrové označené chodníky. Tri sánkarske dráhy zvádzajú k romantickej jazde pod hviezdami. Každá zábava bohužiaľ niečo stojí a ceny v St. Antone významne prevyšujú rozpočet v konkurenčných strediskách.

  Cestou necestou

  Cestou z Bratislavy do St. Antonu miniete Salzburg a Rosenheim. Za 6 hodín prejdete 658 kilometrov. Z Košíc sa drže smerom na Budapešť a Salzburg. Cesta trvá viac ako 10 hodín a prejdete 1107 kilometrov. Parkovisko pri nástupných lanovkách v St. Antone sú platené a denná taxa robí asi 7 EUR. Dobrodružnú cestu do St. Antonu prežijete v kupé vlaku. Z Bratislavy stačí jeden prestup vo Viedni a za 12 hodín sa ocitnete na hlavnom nádraží pod tyrolskými svahmi. V údolí jazdia bezplatné ski busy. Pokiaľ sa chcete pozrieť do susedných areálov vo Vorarlbersku, využite platené autobusy alebo vlaky v blízkosti dolnej stanice Galzigbahn.

  Koľko to stojí?

  Hlavná sezóna v St. Antone trvá od 24.12. do 31.3. Ceny ski pasov sa šplhajú v týchto dňoch na maximum. Za šesťdennú permanentku pre dospelého zaplatíte 262 EUR. Deti jazdia na svahoch St. Antonu za 157 EUR na šesť dní a teenageri a seniori za 227 EUR. Ski pas platí nielen na 128 kilometroch v St. Antone, St. Christophe a Stubene, ale aj v areálil Lech-Zuers v susednom Vorarlbersku. Celkom môžete brázdiť 348 kilometrov upravovaných svahov a ďalšie desiatky kopcov s prašanom.

  Letné radovánky

  S príchodom jary sa St. Anton prebúdza zo zimných mrazivých dní a chodníky pre peších turistov, horské a cestné bicykle, horolezcov a vokákov sa začínajú hemžiť prvými návštevníkmi. Obujte si pevné topánky a zdolávajte tritisícové alspké vrcholy. Menej náročné okruhy váz zavedú k horským pastvinám, kde môžete kŕmiť ovce a kravy. Náučné chodníky pre najmenších turistov vedú nenáročným terénom. 200 kilometrov trás pre horské bicykle nadchnú každého priaznivca cyklistiky. Obtiažne zjazdy vedú priamo pod stĺpy lanoviek. Cestná cyklistika prichádza na rad na vysokohorskej asfaltke cez sedlo Arlbergpass a Silvretta. Horolezci si môžu vybrať od jednodenných výstupov, cez niekoľkodenné priechody po tréning v horolezeckých záhradách. Vodáci ocenia výborné podmienky pre kajak, kanoe aj raft. Relaxáciu hľadajte vo wellness centre, krytom bazéne, vyhriavanom vonkajšom bazéne alebo na šesťjamkovom golfovom ihrisku. Za kultúrou sa vydajte do galérie moderného umenia alebo si vychutnajte živé koncerty v baroch a reštauráciách.

Najnovšie recenzie Rakúsko - St. Anton

Celkom: 9.2 Nádherné okolí, vhodné pro pěší a cyklo tůry . Restaurace a služby jsou v porovnání s jinými rakouskými destinacemi dražší .

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherné okolí, vhodné pro pěší a cyklo tůry . Restaurace a služby jsou v porovnání s jinými rakouskými destinacemi dražší . Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Slušné, odpovídající ceně

Strava
Snídaně klasika - švédské stoly, obědový balíček - nic moc, malý nápoj, jedna houska se sýrem nebo salámem, oplatka a jablko. Svačina bábovka, štrůdl apod. Večeře o třech chodech - polévka, hlavní jídlo ( výběr jen ze dvou - hlavní a bezmasé ) a malý zákusek, porce menší ale velmi chutné.

Služby hotela
Příjemný a ochotný personál hovořící anglicky, německy

Stanislav Z., 04.07.2017, Dátum pobytu: 23.6. - 30.6.2017
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, St. Anton, Hotel: Tirolerhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Dovolená byla super, počasí nám vyšlo nádherně a jediné problémy jsme měli s tím, že je zájezd inzerován jako s plnou penzí, ačkoliv je...

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla super, počasí nám vyšlo nádherně a jediné problémy jsme měli s tím, že je zájezd inzerován jako s plnou penzí, ačkoliv je hotelem poskytována pouze polopenze - dokonce je na voucheru česky plná penze a německy halbpension (polopenze). Zobraziť celú recenziu

Strava
Pamatujte na to, že hotel nabízí pouze polopenzi a ne plnou penzi jak je slibováno.

Petr D., 02.09.2015, Dátum pobytu: 25.8. - 29.8.2015
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, St. Anton, Hotel: Kertess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Všetky recenzie Rakúsko - St. Anton