Rakúsko - Sölden Arena / Ötzal Rakúsko

 • Popis

  Najnavštevovanejšie rakúske stredisko

  Údolie Ötzal zarezané medzi tyrolskými kopcami stúpajúcimi do výšky cez 3000 metrov je druhou najnavštevovanejšou lokalitou po Viedni. Obkľučuje ho lyžiarske stredisko Sölden Arena s dvoma ľadovcami Rettenbach a Tiefenbach. Mestečko Sölden, metropola lyžiarov, pulzuje denným aj nočným životom. Za svetla vyrážajú masy lyžiarov na 142 kilometrov tratí všetkých náročností vrátane carvingových širokých plání a závodných zjazdových tratí. V podvečer sa rozsvietia bary na hlavnej ulici a lomozia až do ranných hodín. Vďaka nadmorskej výške od 1377 do 3260 metrov je snehová nádielka zaistená a sezóna môže trvať aj pol roka. Lanovky s prepravnou kapacitou 67 800 osôb za hodinu nepoznajú rady. Pre rodinnú dovolenku zvoľte radšej strediská Oetz – Hochötz a Vent skryté hlbšie v údolí. Čaká vás viac kľudu a priaznivejšia cenová hladina. V zimnej oblasti Ötzal vedie cez 186 kilometrov upravených bežeckých tratí. Pre snowboardistov je pripravená U-rampa a množstvo prekážok a milovníci free ride jazdy ocenia kilometre kopcov s hlbokým snehom.

  Bohaté après-ski

  Bohatý kultúrny život v údolí Ötzal vyhlásil stredisko po celom svete. Aj nelyžiari si nájdu na každý deň inú zábavu a slovo „nuda“ v Ötzalu neexistuje. Hlavná tepna mestečka Sölden zbiera športovcov vracajúcich sa zo zjazdoviek a zvádza ich k rušnému nočnému životu. Organizujú sa živé koncerty a zimné hudobné festivaly, tanečné večery, folklórne vystúpenia, zážitkové degustačné menu či divadelné prestavenia. Cez deň križujú oblohu nad Söldenom rogalá a padáky paraglidingu, do hôr vyrážajú peší turisti a ski alpinisti, údolím cinkajú rolničky konských záprahov, v halách si dávajú do tela tenisti a hráči squashu a pod šírim nebom sa bavia korčuliari a priaznivci curlingu. Po stráňach sa spúšťa niekoľko sánkarskych dráh. Po náročnom dni príde vhod relaxácia v saune, soláriu alebo termálnych bazénoch aj s vonkajším areálom. Každý nepárny rok sa na ľadovci koná megalomanská divadeľná show Hannibal, ktorá priláka divákov zo širokého okolia.

  Cestou necestou

  Cesta z Bratislavy cez Salzburg do Söldenu v dĺžke 646 kilometrov trvá 6 a pol hodiny. Z Košíc sa vydajte smerom na Salzburg a Innsbruck cez Budapešť. Za viac ako 10 hodín prejdete cez 1000 kilometrov. Na rakúskom území je nutná 10-denná diaľničná známka. V Nemecku sa mýtne neplatí. Vonkajšie parkovisko aj kryté parkovacie domy pri nástupných staniciach lanoviek sú zadarmo. Každých 10 minút križuje údolie bezplatný ski bus a existujú aj nočné autobusy stojace pri hlavných hoteloch a penziónoch. Verejnú dopravu môžu využívať aj peší turisti, ktorí si v ubytovacích zariadeniach nechali vystaviť návštevnícku kartu Ötzal guest card.

  Koľko to stojí?

  Ceny ski pasov v Sölden Arene sa pohybujú vo vyšších čiastkach než v konkurenčných tyrolských strediskách. V hlavnej sezóne stojí šesťdenný ski pas pre dospelého 269 EUR, pre teenagerov 202 EUR, pre deti 134,50 EUR a pre seniorov 228,50 EUR. Zľavy pre skupiny nad 15 osôb sú pripravené na pokladniach. Vo vedľajších sezónach ceny klesajú zhruba o 20 EUR. K permanentke patrí ešte vratná záloha v hodnote 3 EUR za magnetickú kartu. Bohužiaľ neexistuje ski pas platný v celom údolí Ötzal.

  Aktívne leto v Söldene

  S posledným snehom a príchodom teplých dní sa v údolí Ötzal otvárajú nespočetné možnosti letných aktivít. Pešie turistické trasy v dĺžke cez 300 kilometrov stúpajú vysoko nad hranicu 3000 metrov nad morom. Unavené nohy môžete na chvíľu zložiť v 99 horských salašoch a chatách a vychutnať si nezabudnuteľný moment pri šálke horúcej čokolády. Cyklistický svet je prívetivý pre profesionálov aj rodiny s deťmi. Značené chodníky pre horské aj cestné bicykle aj krátke okruhy pre najmenších návštevníkov vás zavedú za miestnymi zaujímavosťami, jazerami s vyhliadkami. V meste stoja tenisové kurty, kúpalisko, fitness centrum, golfový green aj minigolfové ihrisko. Život pravekého človeka vám priblíži Ötziho dedina, múzeum venované viac než 5000 rokov starej múmii jaskynného muža nájdeného po roztopení časti ľadovca.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Sölden Arena / Ötzal

Celkom: 9.3 Příjemný hotel v krásné krajině s velmi milým personálem za přijatelnou cenu.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemný hotel v krásné krajině s velmi milým personálem za přijatelnou cenu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel hezký, čistý, s velmi příjemným wellness zázemím zdarma.

Strava
Strava kvalitní, výběr pro 3 hvězdičkový hotel dostatečný ráno i večer. Nápoje zdarma!

Radka B., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 08.07.2024, Dátum pobytu: 28.6. - 4.7.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Lohmann

Celkom: 10 Nebyli jsme tu poprvé. Prostředí již známe. Jeli jsme jsem ale poprvé celá rodina a maximální spokojenost.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nebyli jsme tu poprvé. Prostředí již známe. Jeli jsme jsem ale poprvé celá rodina a maximální spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování krásné, čisté a skvěle vybavené. K dispozici šampón, sprch. gel, tělový krém, ručníky, osušky, župany (dětské ne) a velká taška do lázní. Uvítací jablečný dortík pro každého, jablka a minibar v ceně...trochu skromněji vybavený, ale stačil.

Strava
Neměla chybu. Měli jsme PP. Snídaně formou bufetu se skvělou nabídkou pro každého. K večeři byl výběr z 1 polévky, 2 předkrmů, 3 hlavních jídel, 2 dezerty. Plus byl k dispozici opět bufet pokud se Vám nabídka nelíbila.

Služby hotela
Tam není nic problém....

Žaneta M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 29.04.2024, Dátum pobytu: 24.4. - 26.4.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Aqua Dome Therme

Celkom: 9.5 Celkově krásné prostředí, výborná lokalita, i když z ČR je to dlouhá cesta. Skvělý výhled na Alpy přímo z termálních bazénů. Navíc...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově krásné prostředí, výborná lokalita, i když z ČR je to dlouhá cesta. Skvělý výhled na Alpy přímo z termálních bazénů. Navíc termály otevřené až do 22 (snad i 23) hodin, takže není problém využít i po večeři. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo skvělé. Je znát, že německé CK mají rezervovány lepší pokoje. Každý pokoj s balkonem, výhled na Alpy i na termální lázně. Cestovali jsme s dětmi 10 a 13 a zvolili jsme dva oddělené pokoje, naprostá spokojenost, cenově výhodnější než rodinný pokoj.

Dvoulůžkový pokoj je opravdu krásně prostorný, WC zvlášť, vana zvlášť, konečně někdo přemýšlel a každý měl svůj klid:-) V pokoji kromě postelí i pohovka s lampičkou, kde se krásně četlo.

Výměna ručníků a úklid každý den v době, kdy jsme byli na snídani, což jsme také ocenili. Navíc na každém pokoji lednička s nápoji v ceně pobytu, každý den doplňovali. Opravdu super.

Na pokoji rychlovarná konvice a čaj, ale žádný kávovar, což mě trochu zklamalo.

Na každém pokoji jsou i deky a podsedáky ke křesílkům na balkóně, což ocení kuřáci. Popelníček samozřejmostí, zkrátka je pamatováno i na nás, hříšníky.

Manžel si vezl pro jistotu svůj polštář, ale nebyl potřeba, vše kvalitka, včetně postele.

Strava
Na snídani výběr opravdu skvělý, ačkoliv každý den to samé. Ocenila jsem čerstvé ovoce a smothie, fakt bomba. Kávu, čaj, čokoládu atd. servírují i při snídani číšníci. I na snídani je vyžadován dress code, tj. na panfotlíčky zapomeňte.

Večeře - každý den studený bufet se zeleninou, sýry, klobáskami, dále teplé předkrmy, pečivo, polévky - to vše u samoobslužných pultů. Hlavní chody a dezerty jsou pak na výběr. Hlavní chody byly vždy 3 - maso, ryba nebo vegetariánský pokrm. Vyzkoušeli jsme vždy dva chody, vyjma vegetariánského a musím říct, že takhle výborně připravené hovězí maso jsem snad nikdy nejedla! 10 z 10, bylo to excelentní. Ryby rovněž, prostě paráda, bylo znát, že je vše připravováno čerstvé a servírované na horkých talířích číšníky. Dezerty - jedním slovem umělecká díla!

Na večeři pak ještě další sladké a zmrzlina - rovněž bombastická.

Nápoje u večeře nejsou v ceně.

Občas nám obsluha i rozuměla, je tam dost Slovenek.

Služby hotela
Využili jsem hotelové wellness pro dospělé, nemělo to chybu. Fakt klídeček a relax, pouze pro hotelové hosty.

Termální lázně jsou otevřené hodně do noci, což nemělo chybu. A další výhodou je, že v prostorách bazénů se nesmí fotografovat, takže soukromí máte zaručené.

Lenka, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.03.2024, Dátum pobytu: 10.3. - 14.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Aqua Dome Therme

Celkom: 10 Úžasný hotel a perfektní personál

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasný hotel a perfektní personál Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nádhera

Strava
bohatý výběr jídla, velmi chutného

Romana, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.08.2023, Dátum pobytu: 29.7. - 9.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Lohmann

Celkom: 8.8 Naprostá spokojenost. Vše bylo OK.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Vše bylo OK. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spokojenost. Malinko starší vybavení, ale všude čisto, teplo, útulno. Vlastní vchod, kompletně vybaveno. Majitelka ochotná. Rychlé odbavení.

Radim P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 31.01.2023, Dátum pobytu: 24.1. - 28.1.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Judith

Všetky recenzie Rakúsko - Sölden Arena / Ötzal