Rakúsko - Sölden Arena / Ötzal Rakúsko

 • Popis

  Najnavštevovanejšie rakúske stredisko

  Údolie Ötzal zarezané medzi tyrolskými kopcami stúpajúcimi do výšky cez 3000 metrov je druhou najnavštevovanejšou lokalitou po Viedni. Obkľučuje ho lyžiarske stredisko Sölden Arena s dvoma ľadovcami Rettenbach a Tiefenbach. Mestečko Sölden, metropola lyžiarov, pulzuje denným aj nočným životom. Za svetla vyrážajú masy lyžiarov na 142 kilometrov tratí všetkých náročností vrátane carvingových širokých plání a závodných zjazdových tratí. V podvečer sa rozsvietia bary na hlavnej ulici a lomozia až do ranných hodín. Vďaka nadmorskej výške od 1377 do 3260 metrov je snehová nádielka zaistená a sezóna môže trvať aj pol roka. Lanovky s prepravnou kapacitou 67 800 osôb za hodinu nepoznajú rady. Pre rodinnú dovolenku zvoľte radšej strediská Oetz – Hochötz a Vent skryté hlbšie v údolí. Čaká vás viac kľudu a priaznivejšia cenová hladina. V zimnej oblasti Ötzal vedie cez 186 kilometrov upravených bežeckých tratí. Pre snowboardistov je pripravená U-rampa a množstvo prekážok a milovníci free ride jazdy ocenia kilometre kopcov s hlbokým snehom.

  Bohaté après-ski

  Bohatý kultúrny život v údolí Ötzal vyhlásil stredisko po celom svete. Aj nelyžiari si nájdu na každý deň inú zábavu a slovo „nuda“ v Ötzalu neexistuje. Hlavná tepna mestečka Sölden zbiera športovcov vracajúcich sa zo zjazdoviek a zvádza ich k rušnému nočnému životu. Organizujú sa živé koncerty a zimné hudobné festivaly, tanečné večery, folklórne vystúpenia, zážitkové degustačné menu či divadelné prestavenia. Cez deň križujú oblohu nad Söldenom rogalá a padáky paraglidingu, do hôr vyrážajú peší turisti a ski alpinisti, údolím cinkajú rolničky konských záprahov, v halách si dávajú do tela tenisti a hráči squashu a pod šírim nebom sa bavia korčuliari a priaznivci curlingu. Po stráňach sa spúšťa niekoľko sánkarskych dráh. Po náročnom dni príde vhod relaxácia v saune, soláriu alebo termálnych bazénoch aj s vonkajším areálom. Každý nepárny rok sa na ľadovci koná megalomanská divadeľná show Hannibal, ktorá priláka divákov zo širokého okolia.

  Cestou necestou

  Cesta z Bratislavy cez Salzburg do Söldenu v dĺžke 646 kilometrov trvá 6 a pol hodiny. Z Košíc sa vydajte smerom na Salzburg a Innsbruck cez Budapešť. Za viac ako 10 hodín prejdete cez 1000 kilometrov. Na rakúskom území je nutná 10-denná diaľničná známka. V Nemecku sa mýtne neplatí. Vonkajšie parkovisko aj kryté parkovacie domy pri nástupných staniciach lanoviek sú zadarmo. Každých 10 minút križuje údolie bezplatný ski bus a existujú aj nočné autobusy stojace pri hlavných hoteloch a penziónoch. Verejnú dopravu môžu využívať aj peší turisti, ktorí si v ubytovacích zariadeniach nechali vystaviť návštevnícku kartu Ötzal guest card.

  Koľko to stojí?

  Ceny ski pasov v Sölden Arene sa pohybujú vo vyšších čiastkach než v konkurenčných tyrolských strediskách. V hlavnej sezóne stojí šesťdenný ski pas pre dospelého 269 EUR, pre teenagerov 202 EUR, pre deti 134,50 EUR a pre seniorov 228,50 EUR. Zľavy pre skupiny nad 15 osôb sú pripravené na pokladniach. Vo vedľajších sezónach ceny klesajú zhruba o 20 EUR. K permanentke patrí ešte vratná záloha v hodnote 3 EUR za magnetickú kartu. Bohužiaľ neexistuje ski pas platný v celom údolí Ötzal.

  Aktívne leto v Söldene

  S posledným snehom a príchodom teplých dní sa v údolí Ötzal otvárajú nespočetné možnosti letných aktivít. Pešie turistické trasy v dĺžke cez 300 kilometrov stúpajú vysoko nad hranicu 3000 metrov nad morom. Unavené nohy môžete na chvíľu zložiť v 99 horských salašoch a chatách a vychutnať si nezabudnuteľný moment pri šálke horúcej čokolády. Cyklistický svet je prívetivý pre profesionálov aj rodiny s deťmi. Značené chodníky pre horské aj cestné bicykle aj krátke okruhy pre najmenších návštevníkov vás zavedú za miestnymi zaujímavosťami, jazerami s vyhliadkami. V meste stoja tenisové kurty, kúpalisko, fitness centrum, golfový green aj minigolfové ihrisko. Život pravekého človeka vám priblíži Ötziho dedina, múzeum venované viac než 5000 rokov starej múmii jaskynného muža nájdeného po roztopení časti ľadovca.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Sölden Arena / Ötzal

Celkom: 8.8 Naprostá spokojenost. Vše bylo OK.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Vše bylo OK. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spokojenost. Malinko starší vybavení, ale všude čisto, teplo, útulno. Vlastní vchod, kompletně vybaveno. Majitelka ochotná. Rychlé odbavení.

Radim P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 31.01.2023, Dátum pobytu: 23.1. - 27.1.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Judith

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Dobré,blízko skibus,frekvence dostačující,služby a vybavenost v dosahu chůzí do 5 min

 • 7.5 Ubytovanie
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Dobré,blízko skibus,frekvence dostačující,služby a vybavenost v dosahu chůzí do 5 min Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobrý standard,hodila by se rychlovarná konvice,jar a hkubička na nádobí a také lepší ozbačení lyžárny,které vylo v průběhu opraveno.

Strava
Vlastnì

Zjazdovky
Dobře upravené ,uvítala bych větší výběr červených.

Alena Bendová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 23.03.2022, Dátum pobytu: 12.3. - 18.3.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Falkner

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Naprostá spokojenost.

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování super. Hotel čistý, pokoje čisté, úklid každý den výborný. Uklizečka každý den dělala dětem z peřin různé tvary (zajíc a mrkev, srdíčko...), děti se vždy moc těšily. Jediné, co bylo trochu nepříjemné - měli jsme pokoj v prvním patře s okny do ulice - ze silnice šel do oken hluk, je tam docela provoz. Kdo je háklivý na hluk, pozor na to.

Strava
Strava moc dobrá, rozmanitá, velký výběr. Obzvlášť večeře byli opravdu vynikající, výběr ze tří hlavních jídel. Snad jen káva ke snídani byla slaboučká.

Služby hotela
Personál neuvěřitelně milý, ochotný, úslužný, považující si hosta. Úklid každý den na jedničku.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 31.07.2019, Dátum pobytu: 20.7. - 27.7.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Tyrolerhof (Sölden)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.4 velmi dobrý

 • 7.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
velmi dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
výborná horská bouda,stylová,domácí atmosféra

Strava
vynikající večeře,snídaně standartní-více rozšířit o teplou část a sladké pečivo

Služby hotela
v daném standartu výborné

Pláž
okolí naprosto vyjímečné

Jaroslav Černý, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.07.2019, Dátum pobytu: 5.7. - 12.7.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Alpengasthof Gaislachalm

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.5 Velmi složité dohadování s cestovní agenturou o tom, kolik lidí bylo v zájezdu zahrnuto. Následně mi bylo x-krát potvrzeno, že ubytování...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi složité dohadování s cestovní agenturou o tom, kolik lidí bylo v zájezdu zahrnuto. Následně mi bylo x-krát potvrzeno, že ubytování je maximálně pro 4 osoby (přičemž jsem celou dobu počítal se 6 lidmi). Na mé dotazy ohledně možnosti přistýlky nebo přidání extra osoby (celkem tedy 5) mi bylo odpovězeno, že vůbec není možné, že pokoje tuto možnost nenabízí a že si potvrdili telefonicky s provozovatelem. To i přesto, že dle plánků na webu cestovky měli být apartmány dostatečné pro 6 lidí... Když jsme dorazili na místo, tak apartmány samozřejmě pro více lidí byly, celkem obsahovaly 6 lůžek a jeden rozkládací gauč - domnívám se, že tam cestovka vůbec volat nemohla. Vůbec nerozumím tomu, že tohle cestovní kancelář nedokázala zjistit, zvlášť když byl pan domácí velmi přívětivý a vstřícný a určitě by na toto odpovědět dokázal. Celkové služby a komunikaci s cestovní agenturou hodnotím jako příšerné a velmi komplikované vzhledem k tomu, že šlo pouze o zajištění ubytování. Pro srovnání ubytování přes Booking.com mi zabere pár minut a nikdy jsem nenarazil na problém (přes 100 rezervací), v tomto případě jsem s cestovkou řešil x dní nesmysly a přidaná hodnota žádná.... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování pěkné, super lokalita pro lyžování a krásný výhled. Vybavení odpovídalo nižší ceně, ale naprosto dostačující.

Strava
Ranní donáška pečiva bez problému, vše vždy včas a čerstvé

Služby hotela
Sauna byla nakonec zdarma (ne jak informovala cestovka) a pan domácí byl velmi vstřícný ke všem našim požadavkům

Mikuláš Pýcha, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 12.12.2018, Dátum pobytu: 5.12. - 8.12.2018
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Sölden Arena / Ötzal, Hotel: Apartmány Rosmarie / Haus Reinhard

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (1)

Všetky recenzie Rakúsko - Sölden Arena / Ötzal