Rakúsko - Skiwelt Brixental Rakúsko

 • Popis

  Perfektné lyžovanie v Brixentale

  Lyžiarsky svet v údolí Brixental tvorí druhú najväčšiu prepojenú lyžiarsku oblasť v Rakúsku. Neuveriteľných 284 kilometrov zjazdoviek sa prepletá riedko zalesnenými pahorkami okolo miest Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. Jednotlivé svahy môžete ochutnávať podľa mapy alebo sa držať troch označených okruhov Kaiser Runde, Salven Runde a Westendorf Runde. Široké preslenené zjazdovky pre carving striedajú svahy s hrbolcami, strmé kopce pre skúsených lyžiarov, 6 km dlhý free ride zjazd a 4 fun parky pre snowboardistov. Pokročilých lyžiarov láka 9 kilometrový zjazd z Hohe Salve do Itteru s prevýšením 1123 metrov. Vďaka neustálemu rozširovaniu zasnežovacích zariadení areál garantuje snehovú pokrývku aj na okrajoch sezóny. Investície do modernizácie prepravného parku priniesli nové kryté a vyhrievané sedačky a 10 miestne kabíny. 4 bohato vybavené detské svety s prekážkami, kolotočmi a veselým maskotmi sa postarajú o zábavu našich najmenších. 199 kilometrov stôp pre bežecké lyžovanie sú denne upravované pre klasiku aj korčuľovanie. Zavedú bežkárov na 2,2 kilometrov dlhý vysokohorský okruh, k pohodovým prejazdom v údolí a do vynikajúcich pohostinstiev.

  Après-ski

  Polyžiarskej ponuke Skiwelt Brixental kraľujú dve osvetlené a umelo zasnežované sánkarské dráhy v Sölle a Ellmau. Nechýba jazda na saniach ťahaných konským záprahom, prechádzky na snežniciach, tandemový paragliding, tenis, squash, wellness centrum, kĺzisko, snowtubing, krytý bazén a unikátna iglu dedina s ľadovým barom na Hochbrixene. Najpríťažlivejšou vyhliadkou areálu je vrchol Hohe Salve s kaplnkou, reštauráciou s panoramatickou otáčajúcou sa terasou a toaletami s presklenenými stenami. Večerná zábava sa sústreďuje v Ellmau so všetkou turistickou infraštruktúrou, ako sú obchody, reštaurácie s príjemnou atmosférou a typickou tyrolskou pohostinnosťou, živé koncerty. Výhodou Ellmau je ľahká dostupnosť v srdci areálu. Ostatné mestá v údolí smelo konkurujú svojou tradičnou gastronómiou, 77 horskými chatami predávanými po desaťročia z generácie na generáciu a prívetivosť obyvateľov.

  Cestou necestou

  Výborne dostupná oblasť Skiwelt Brixental je slovenskými lyžiarmi mierne zanedbávaná. Cesta z Bratislavy vedie cez Salzburg a meria 467 kilometrov. Prejdete ju za necelých 5 hodín. Z Košíc sa vydajte smerom na Salzburg. Za 9 hodín zdoláte 916 kilometrov. Parkovisko pri nástupných staniciach lanoviek vo všetkých mestách sú zadarmo. Nevýhodou je nepremyslená sieť ski busov. Tie sa síce točia v jednotlivých obciach v údolí, ale vzájomne ich neprepájajú. Pre držiteľov platných ski pasov je verejná doprava zadarmo.

  Koľko to stojí?

  Ceny ski pasov v oblasti Skiwelt Brixental rastú spoločne s prichádzajúcimi nemeckými prázdninami, kedy lyžiarsky svet vzdialený len hodinu od Mníchova čelí náporu lyžiarov zo susednej zeme. Šesťdenný ski pas stojí v hlavnej sezóne 235 EUR pre dospelých, 176,50 EUR pre násťročných a 117,50 EUR pre deti. Novinkou je 6 denná permanentka prenosná na oboch rodičov malého dieťaťa a výhodný ski pas zadarmo pre deti do 15 rokov na okrajoch sezóny. Deti do 6 rokov lyžujú bezplatne bez ohľadu na sezónu. Vratná záloha za čipovú kartu je 2 EUR. Jednu jazdu kúpite za maximálne 14 EUR, ale k dispozícii sú aj viacdenné pasy pre peších turistov a bežkárov. Skupiny nad 20 osôb môžu uplatniť hromadnú zľavu priamo pri pokladniach a dostanú jednu permanentku zadarmo.

  Letné dobrodružstvo pod Kitzbühelskými Alpami

  Unikátny svet letných zážitkov sa otvára v obalsti SkiWelt Brixental, ktorú vykresľujú rozprávkové údolia, zelené kopce a strmé skaly. Hlavnými centrami dobrodružného sveta pod Kitzbühelskými Alpami sú mestá Ellmau, Going, Scheffau a Söll. Najkrajším regiónom Tyrolska prechádza cez 700 kilometrov označených turistických trás, ktoré môžete vzájomne kombinovať. Cestu k alpským vrcholom uľahčuje 13 kabinkových a sedačkových lanoviek. Turistická karta SkiWelt-Erlebnis-Wanderpass vám prinesie zľavy na lanovky a voľný vstup do 6 zážitkových svetov vhodných aj pre detské kočiare a invalidné vozíky. Spoznáte labyrint v korunách stomov v parku KaiserWelt – Scheffau, horské jazero s panoramatickými chodníkmi Filzalmsee – Hochbirxen, chodník pre chôdzu naboso a pečenie chleba v Hexenwasser Hochsöll, vyhliadku na Hohe Salve s otočnou panoramatickou terasou a detský svet s vyrezávanou chalúpkou a zoo Ellmi´s Zauberwelt – Hartkaiser. Cyklistika rozkvitá v regióne už od prvých jarných dní. Ľahké trasy lemujú úbočie horských hrebeňov, tí náročnejší stúpajú k obnaženým hlavám alpských velikánov. Osviežiť sa môžete v prírodných jazerách Badesee Going a Hintersteiner See alebo na kúpaliskách Kaiserbad Ellmau a Panoramabad Söll s tobogánmi, destkým svetom, saunou, soláriom, tenisom, squashom a lezeckou stenou. Mesto Ellmau obklopuje 27 jamkové golfové ihrisko hodnotené veľmi vysoko v rebríčku popularity. Medzinárodnou atrakciou je pálenie ohňov s koreňmi v dobe Keltov. Po zotmení rozsvieti údolie Brixentalu viac ako 40 000 pochodní usporiadaných do symbolov vzťahujúcich sa ku každej dedine. Za úžastným divadlom sa schádzajú diváci zo širokého okolia.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Skiwelt Brixental

Celkom: 9.4 Velmi mily a cisty hotel, krasne prostredi a dokonaly pristup personalu.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi mily a cisty hotel, krasne prostredi a dokonaly pristup personalu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ciste a prijemne

Petr C., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 19.10.2022, Dátum pobytu: 11.10. - 15.10.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Skiwelt Brixental, Hotel: Hotel penzion Unterbräu

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 9 Nově zrekonstruované pokoje, příjemný personál, dobré jídlo, výborná poloha hotelu.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Nově zrekonstruované pokoje, příjemný personál, dobré jídlo, výborná poloha hotelu. Zobraziť celú recenziu

Martina P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 26.08.2020, Dátum pobytu: 16.8. - 21.8.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof Brixnerwirt

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.4 Lokalita v centru města, parkoviště v místě, starší hotel se základními službami, čistý, starší vybavení. Vhodné pro nenáročnou klientelu...

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Lokalita v centru města, parkoviště v místě, starší hotel se základními službami, čistý, starší vybavení. Vhodné pro nenáročnou klientelu a krátkodobé pobyty. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
OK, standard

Strava
Snídaně základní, večeře servírovaná, dobrá kvalita, chutné

Služby hotela
Negativum - hotel nepřijímal platební karty!!! A o této skutečnosti jsem nebyl extra upozorněn cestovní kanceláří!!!

Aleš K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.01.2020, Dátum pobytu: 16.1. - 18.1.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Skiwelt Brixental, Hotel: Schachtnerhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 menší penzion se snídaní, příjemná majitelka - ráda si povídá

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
menší penzion se snídaní, příjemná majitelka - ráda si povídá Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování krásné, velký pokoj s příslušenstvím a balkonem, pravidelný úklid,

pozor při příjezdu - klíče jsou k dispozici v obálce v poštovní schránce (majitelka přijde až ráno ke snídani, obálka je označena jménem klienta a je uvedeno kdy je snídaně, na klíči číslo pokoje)

k dispozici je vyhřívaná lyžárna, parkovací místo u penzionu

jediný nedostatek pokud nehodláte večeřet mimo penzion - není zde k dispozici např. varná konev či mikrovlnka

Strava
snídaně - naprosto dostačující (pečivo, vejce, salám, šunka, sýr, jogurt, káva, čaj, džus...)

Služby hotela
penzion téměř u lanovky, sjezdovka v blízkosti, pod penzionem dětská lyžařská škola a o cca 100 m dál další

nedaleko pekárna/cukrárna, několik obchodů a restaurací v docházkové vzdálenosti

Pláž
penzion ani ne 100 m od nástupní stanice lanovky Salvenbahn (jen nesmí být naklouzáno, je to docela kopeček.....)

Lenka D., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.01.2020, Dátum pobytu: 10.1. - 14.1.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Skiwelt Brixental, Hotel: Landhaus Michael

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7 Lokalita je skvělá v létě i v zimě je kam jít a co vidět.Apartmany jsou čisté,vybavené vším potřebným k vaření.Okoli je typické, Tyrolské.

 • 6 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Lokalita je skvělá v létě i v zimě je kam jít a co vidět.Apartmany jsou čisté,vybavené vším potřebným k vaření.Okoli je typické, Tyrolské. Zobraziť celú recenziu

Jan, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 02.10.2019, Dátum pobytu: 25.9. - 28.9.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Skiwelt Brixental, Hotel: Schindlhaus

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Skiwelt Brixental