Rakúsko - Serfaus / Fiss / Ladis Rakúsko

 • Popis

  Tirolské top stredisko

  Tirolské top stredisko Serfaus / Fiss / Ladis sa rozkladá na náhornej plošine v nadmorskej výške 1200 až 2820 metrov. Hlboko v údolí preteká rieka Inn. Dostatok snehu aj mimo hlavnej sezóny, prívetivé prostredie pre rodiny s deťmi, perfektné vyžitie pre lyžiarov a snowboardistov a k tomu všetkému moderné lanovky a 200 kilometrov zjazdoviek privádzajú do údolia dobre zaistenú klientelu z celého sveta. Prestíž lokality kladie vyššie nároky na peňaženky návštevníkov. 38 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou 77 500 osôb za hodinu rozváža lyžiarov na slnečné široké pláne bez lesov. Najdlhšie non stop zjazdy prekonávajú prevýšenie 1000 metrov a merajú 10 kilometrov. Okrem upravovaných zjazdoviek sa ponúkajú desiatky svahov pre free ride jazdu, 7 funparkov pre snowboardistov so všetkými mysliteľnými prekážkami vrátane skoku do vankúša, 116 kilometrov vyfrézovaných a dobre značených bežeckých trás, 100 kilometrov peších túr a 10 kilometrov sánkarských dráh. Serauf / Fiss / Ladis sa zameriava na rodiny s deťmi. Pre našich najmenších vznikajú každú zimu dobrodružné zjazdovačky, zábavné parky, detské reštaurácie a školičky so strážením.

  Aktívna dovolenka mimo svahy

  Serfaus / Fiss / Ladis myslí aj na víkendových lyžiarov. Mimo zjazdovky vyrástli adrenalínové atrakcie, ako je obria hojdačka Skyswing navodzujúca stav beztiaže a lanovky FISSER Flieger a Serfauser Sauser rútiace sa vo výške 50 metrov nad zemou 80 kilometrovou rýchlosťou dolu do údolia. Pohľad na stredisko z vtáčej perspektívy sa naskytne pri tandemovom paraglidingu. Pokojnejšiu atmosféru hľadajte u curlingového zápasu, pri prechádzke v saniach ťahaných koňmi, pri snowtubingu alebo riadení horského skútra. Rozsiahla sieť reštaurácií sa pýši niekoľkými kuriozitami: presklenými toaletami s vyhliadkou na zasnežené vrcholky, občerstvením v panoramatickom kryštáli, Ski Lounge reštaurácií pre VIP hostí, kde dostanete vlastné pohodlné papuče či detskými reštauráciami s preliezačkami, nafukovacím hradom aj počítačovými hrami.

  Cestou necestou

  Lyžiarsky komplex Serfaus / Fiss / Ladis patrí k najvzdialenejším areálom v Rakúsku. Leží až u taliansko-švajčiarskych hraníc, preto je slovenskými turistami obchádzané. Z Bratislavy vás čaká cesta s dĺžkou 655 kilometrov. Trasu prekonáte za približne 6 a pol hodiny. Z Košíc vás čaká cesta s dĺžkou 1 100 kilometrov a trasu prekonáte za približne 10 a pol hodiny. U nástupnej stanice lanovky Waldbahn je bezplatné parkovisko. Priamo v strediskách Fiss a Serfaus sú obmedzené parkovacie státia. Mestečko Serfaus križuje ojedinelé "dedinské metro". Vláčik stojí u hotelov a lanoviek a zváža lyžiarov k lanovkám. Údolím prechádza tiež bezplatný ski bus v 20 minútových intervaloch. Vstupenkou na jeho palubu je platný ski pas.

  Koľko to stojí?

  Šesťdňový ski pas pre dospelého v hlavnej sezóne stojí 264 EUR, detská permanentka sa vyšplhá na 152,5 EUR. Zľavy sú prichystané pre seniorov, skupiny nad 20 osôb, bežkárov a peších turistov. Bohatšie snehové radovánky na vás čakajú v rámci západotirolského ski pasu Ski6 platného v areáloch Serfaus / Fiss / Ladis, Kaunertaler, Gletscher, Fendels, Nauders a Venetregion s celkovým počtom 340 kilometrov zjazdoviek. Šesťdňový Ski6 pre dospelého stojí 272 EUR a pre dieťa 157,5 EUR.

  Letné dobrodružstvo

  Letná sezóna v stredisku Serfaus / Fiss / Ladis prináša bohatú ponuku športového, kultúrneho i relaxačného vyžitia. Po horách vedie 500 kilometrov peších trás, 200 kilometrov chodníkov pre horské bicykle, 85 kilometrov ciest pre elektrobicykle a bikepark s 9 traily pre začiatočníkov i profesionálov a školička pre deti. S lanom na chrbte sa vydajte za zdolávaním horských stien, vyskúšajte si paragliding, jazdectvo alebo jazdu na Segway. Pereje rieky Inn prekonávajú vodáci na raftoch a kanoe. Zážitkový svet pre deti zahŕňa ryžovanie zlata, návštevu ohrady sa svišti, letnú sánkarskú dráhu, strmhlavý let, drevorubačské ihrisko, vodný labyrint, lezeckú vežu, zoo so zvieratkami na maznanie a nespočetné množstvo šmýkačiek, kolotočov a prekážok. Kultúrne vyžitie dopĺňajú športové aktivity. Zúčastnite sa animačných programov pre deti, zasmejte sa pri divadelnom predstavení, zatancujte si na diskotékach a folklórnych večeroch a spoznávajte históriu na hrade Laudegg nad Ladis. V hoteloch nechýba squash, wellness, solária, masáže a sauny.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Serfaus / Fiss / Ladis

Celkom: 10 Ubytování bylo pěkné. Strava výborná. Personál hotelu byl úžasný, velice přátelský. Moc chválím barmana,číšníka ze Slovenska, který byl...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování bylo pěkné. Strava výborná. Personál hotelu byl úžasný, velice přátelský. Moc chválím barmana,číšníka ze Slovenska, který byl vždy k dispozici pomoci. Kuchař a servírka také ze Slovenska byli příjemní. Se vším jsem byla max.spokojená. Lokalita ideální jak pro pěší,tak na kole a super možnost koupání na blízkém koupališti + lanové centrum. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělé ubytování

Strava
Strava výborná

Služby hotela
Vše co jsme chtěli bylo splněno

Ivana K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.08.2023, Dátum pobytu: 13.8. - 17.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Serfaus / Fiss / Ladis, Hotel: Castel

Celkom: 10 nadstandardní servis, skvělé a bohaté stravování, perfektní lokalita

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
nadstandardní servis, skvělé a bohaté stravování, perfektní lokalita Zobraziť celú recenziu

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 03.05.2019, Dátum pobytu: 18.4. - 22.4.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Serfaus / Fiss / Ladis, Hotel: Castel

Celkom: 7.8 Vše fungovalo k naší plné spokojenosti.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Vše fungovalo k naší plné spokojenosti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi prostorné nově zařízené pokoje s terasou a pěkným výhledem. Vzorný úklid. Hotel je vhodný i pro vozíčkáře.

Strava
Výborná kuchyně, chutná a nápaditá úprava jídla. Snídaně by mohly mít bohatší výběr, ale to je spíš otázka individuální chuti. Balíčky místo oběda.

Služby hotela
Bazén, sauna, podzemní garáž dostupná výtahem. Parkování mimo garáž je obtížné pro nedostatek místa v okolí hotelu.

Pláž
V 1450 m pláž chybí, zato je několik lanovek a v zimě vleků.

Petr B., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.07.2014, Dátum pobytu: 5.7. - 13.7.2014
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Serfaus / Fiss / Ladis, Hotel: Amadeus - Micheluzzi

Všetky recenzie Rakúsko - Serfaus / Fiss / Ladis