Rakúsko - Schladming / Dachstein Rakúsko

 • Popis

  Na lyže po celý rok

  Vyhlásená oblasť zimných športov Schladming / Dachstein leží medzi južnými stenami Dachsteinu a hrebeňom Schladminger Tauern. Prepája sedem lyžiarskych stredísk s pestrou ponukou zimných radovánok, nedotknutou prírodou, vynikajúcou infraštruktúrou a štajerskou pohostinnosťou. 230 kilometrov dokonale upravených zjazdoviek čaká od polovice novembra na svojich prvých návštevníkov. Regiónu kraľuje ľadovec Dachstein, na ktorom sa lyžuje po celý rok. Športovcov prepravuje 88 moderných lanoviek a vlekov s neuveriteľnou kapacitou 103 500 osôb za hodinu. Lyžiarské safari Schladming / Dachstein stúpa od 745 do 2700 metrov nad morom. Nedostatku snehu sa nemusíte báť ani v teplých dňoch. Hustá sieť snežných diel dokáže pokryť všetky trate. Bežkárske epicentrum sa nachádza na štadióne v mestečku Ramsau pod Dachsteinom. Odtiaľ sa rozbieha 220 kilometrov pravidelne upravovaných stôp usporiadaných do viac ako 10 okruhov rôznej dĺžky a náročnosti. Pozdĺž trás sú rozsiate malebné horské chalupy, vyhliadkové miesta a odpočinkové lavičky. Okruh priamo na štadióne je denne od 17 do 21 hodín osvetlený. Obrí snowpark na Dachsteine sa pýši dvoma veľkými skokmi (18m a 12m) railmi, boxami a vlastnou kabínkovou lanovkou. Ďalších 5 parkov s U- rampami a dômyselnými prekážkami nájdete v údolí i pozdĺž zjazdoviek.

  Aprés – ski

  Priamo na hornej stanici Dachsteinu vyrástol svetový unikát 17 metrov dlhá vyhliadková plošina Sky Walk vysunutá do voľného priestoru a naviac s presklenou podlahou. Sem si trúfnu len skutoční dobrodruhovia. Ostatní môžu navštíviť ľadový palác Eispalast a obdivovať prepracované sochy z ľadu. Rôzne alternatívy zimných športov prekvitajú v údolí. Najmenších návštevníkov nadchne snowtubing a sánkarská dráha. Cyklistov ohromí perfektná sieť zimných chodníkov zjazdných na horskom bicykli so širokými plášťami tzv. fatbike. Priaznivci adrenalínových športov vzlietnu do oblakov pri tandemovom paraglindingu alebo presvištia trať pre airboard, nafukovací vankúš s madlami pre ruky, na ktorom sa leží na bruchu a kĺže sa dolu po snehu ako na tobogáne. Ku kľudnejším aprés ski aktivitám patrí jazda na saniach ťahanými konským záprahom, posedenie vo vyhriatej krčmičke, bare či reštaurácii, prechádzky zimnou krajinou, jazda na rolbe, riadenie psieho záprahu a relaxácia v akvaparku.

  Cestou necestou

  Oblasť Schladming Dachstein leží v rakúskom regióne Štajersko dobre dostupnom zo Slovenskej republiky. Trasa z Bratislavy cez Wiener Neustadt a Leoben meria približne 359 kilometrov a prejdete ju za necelé 4 hodiny. Pri ceste z Košíc cez Budapešť, Leoben a Liezen vás čaká necelých 8 hodín za volantom a 775 kilometrov. Záchytné parkovisko pod lanovkou na Planai je zadarmo. Pravidelné autobusové linky križujú oblasť Schladming Dachstein a perfektne prepojujú všetky strediská. S platným ski pasom je preprava zadarmo. Nočné autobusy môžete využiť každý deň okrem Nedele.

  Koľko to stojí?

  Schladming Dachstein spadá do rakúskej oblasti Ski Amadé, pre ktorú platí jednotný skipas. S ním sa dostanete na 760 kilometrov zjazdoviek v 25 renomovaných strediskách. Šesťdňový skipas v hlavnej sezóne stojí 249,50 EUR pre dospelého, 187 EUR pre teenegerov a 124,5 EUR pre deti. Vratná záloha na čipovú kartu je 3 eurá. Každé tretie a ďalšie dieťa v rodine lyžuje v Ski Amadé zadarmo. Zľavy pre skupiny žiadajte priamo na pokladniach.

  Leto na ľadovci

  Leto v oblasti Schladming Dachstein má mnoho tvárí, od pešej a cykloturistiky, cez jazdu na koni a plávanie na kúpalisku po lyžovanie na ľadovci. Cez 1000 kilometrov značených turistických trás, ktoré sú rozdelené do niekoľkých obtiažností. Najjednoduchšie prechádzky pre najmenších sú obohatené náučnými tabuľami, najnáročnejšie horolezecké výstupy pokorujú alpské vrcholky. Ďalších 45 kilometrov chodníkov je určených pre beh a nordickú chôdzu. Trasy merajú od 1 do 42 kilometrov. Na všetkých štartoch a cieľoch sa nachádzajú informačné cedule s detailmi o prevýšení, nadmorskej výške a profilu trate. Cyklotrasy v dĺžke 500 kilometrov križujú región a privádzajú cyklistov k zaujímavým miestam. Medzi hrebeňmi sa ukrýva 300 horských jazier, 100 vodopádov, desiatky chát a salašov s výbornou kuchyňou a dychberúce vyhliadkové miesta. Milovníci golfu si prídu na svoje na dvoch 18-jamkových greenoch v kluboch Haus im Ennstal a Schloss Pichlarn. K regiónu neodmysliteľne patrí tiež rafting, kanoe, paragliding, wellness, plážový volejbal, tenis a animačné programy pre deti. Až vás omrzia letné radovánky, nasaďte si lyže a zaspomínajte na zimu na zjazdovke na ľadovci Dachstein. Letná karta Schladming-Dachstein Sommercard ponúka zľavy na lanovky, do rekreačných a zábavných centier, na verejnú dopravu, na ubytovanie, do kultúrnych pamiatok aj na golfové a tenisové kurty a ušetrí vám pekný obnos peňazí.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Schladming / Dachstein

Celkom: 6.5 Celkový dojem dobrý, výborná poloha hotelu, zklamání z ubytování, resp. výběru pokoje cestovní kanceláří.

 • 5.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem dobrý, výborná poloha hotelu, zklamání z ubytování, resp. výběru pokoje cestovní kanceláří. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Za cenu, kterou jsme zaplatili, bychom očekávali ubytování minimálně ve standardním pokoji, nikoli v suterénu, s oknem v úrovni parkoviště, který byl evidentně předělaný z původního technického zázemí !!!

Strava
Průměrný standrad.

Služby hotela
Celkem dobré, standard.

review_paragraph_heading_18
Nemohu posoudit, nevyužili jsme.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 28.02.2024, Dátum pobytu: 22.2. - 25.2.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Gut Raunerhof

Celkom: 9 Schladming zima/leto vždy výborné. Tentokrát zima. Ubytovanie perfektné, strava výborná, lyžovanie k spokojnosti vzhľadom k termínu.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Schladming zima/leto vždy výborné. Tentokrát zima. Ubytovanie perfektné, strava výborná, lyžovanie k spokojnosti vzhľadom k termínu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nie je čo vytknúť. Izba super.

Strava
Strava výborná. Personál veľmi príjemný.

Služby hotela
Parkovanie dostatok miesta. Všetko potrebné po ruke.

Zjazdovky
Zjazdovky super aj napriek teplotám.

Miroslav V., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 27.02.2024, Dátum pobytu: 19.2. - 22.2.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Falkensteiner Hotel Schladming

6 fotografií

Celkom: 10 vše OK

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
vše OK Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
nadmíru spokojen

Strava
perfektní

Služby hotela
OK

Zjazdovky
Znám již hodně roků - ok

Zdeněk Z., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.02.2024, Dátum pobytu: 14.2. - 18.2.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Berghof

Celkom: 10 Krásné prostředí.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné prostředí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné ubytování

Strava
Výborná strava

Služby hotela
Služby ve výborné kvalitě. Slovenská obsluha,srdeční prostředí.

Tibor M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.02.2024, Dátum pobytu: 10.2. - 17.2.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Berghotel Dachstein

Celkom: 10 Dobrý den byl jsem moc spokojený i celá moje rodina

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dobrý den byl jsem moc spokojený i celá moje rodina Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super super

Strava
Super moc chutné

Služby hotela
Čisto a skvělí personál rad se budu vracet

Pláž
Byl jsem lyžovat

Zdeněk P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.02.2024, Dátum pobytu: 10.2. - 17.2.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Moser

Všetky recenzie Rakúsko - Schladming / Dachstein