Rakúsko - Schladming / Dachstein Rakúsko

 • Popis

  Na lyže po celý rok

  Vyhlásená oblasť zimných športov Schladming / Dachstein leží medzi južnými stenami Dachsteinu a hrebeňom Schladminger Tauern. Prepája sedem lyžiarskych stredísk s pestrou ponukou zimných radovánok, nedotknutou prírodou, vynikajúcou infraštruktúrou a štajerskou pohostinnosťou. 230 kilometrov dokonale upravených zjazdoviek čaká od polovice novembra na svojich prvých návštevníkov. Regiónu kraľuje ľadovec Dachstein, na ktorom sa lyžuje po celý rok. Športovcov prepravuje 88 moderných lanoviek a vlekov s neuveriteľnou kapacitou 103 500 osôb za hodinu. Lyžiarské safari Schladming / Dachstein stúpa od 745 do 2700 metrov nad morom. Nedostatku snehu sa nemusíte báť ani v teplých dňoch. Hustá sieť snežných diel dokáže pokryť všetky trate. Bežkárske epicentrum sa nachádza na štadióne v mestečku Ramsau pod Dachsteinom. Odtiaľ sa rozbieha 220 kilometrov pravidelne upravovaných stôp usporiadaných do viac ako 10 okruhov rôznej dĺžky a náročnosti. Pozdĺž trás sú rozsiate malebné horské chalupy, vyhliadkové miesta a odpočinkové lavičky. Okruh priamo na štadióne je denne od 17 do 21 hodín osvetlený. Obrí snowpark na Dachsteine sa pýši dvoma veľkými skokmi (18m a 12m) railmi, boxami a vlastnou kabínkovou lanovkou. Ďalších 5 parkov s U- rampami a dômyselnými prekážkami nájdete v údolí i pozdĺž zjazdoviek.

  Aprés – ski

  Priamo na hornej stanici Dachsteinu vyrástol svetový unikát 17 metrov dlhá vyhliadková plošina Sky Walk vysunutá do voľného priestoru a naviac s presklenou podlahou. Sem si trúfnu len skutoční dobrodruhovia. Ostatní môžu navštíviť ľadový palác Eispalast a obdivovať prepracované sochy z ľadu. Rôzne alternatívy zimných športov prekvitajú v údolí. Najmenších návštevníkov nadchne snowtubing a sánkarská dráha. Cyklistov ohromí perfektná sieť zimných chodníkov zjazdných na horskom bicykli so širokými plášťami tzv. fatbike. Priaznivci adrenalínových športov vzlietnu do oblakov pri tandemovom paraglindingu alebo presvištia trať pre airboard, nafukovací vankúš s madlami pre ruky, na ktorom sa leží na bruchu a kĺže sa dolu po snehu ako na tobogáne. Ku kľudnejším aprés ski aktivitám patrí jazda na saniach ťahanými konským záprahom, posedenie vo vyhriatej krčmičke, bare či reštaurácii, prechádzky zimnou krajinou, jazda na rolbe, riadenie psieho záprahu a relaxácia v akvaparku.

  Cestou necestou

  Oblasť Schladming Dachstein leží v rakúskom regióne Štajersko dobre dostupnom zo Slovenskej republiky. Trasa z Bratislavy cez Wiener Neustadt a Leoben meria približne 359 kilometrov a prejdete ju za necelé 4 hodiny. Pri ceste z Košíc cez Budapešť, Leoben a Liezen vás čaká necelých 8 hodín za volantom a 775 kilometrov. Záchytné parkovisko pod lanovkou na Planai je zadarmo. Pravidelné autobusové linky križujú oblasť Schladming Dachstein a perfektne prepojujú všetky strediská. S platným ski pasom je preprava zadarmo. Nočné autobusy môžete využiť každý deň okrem Nedele.

  Koľko to stojí?

  Schladming Dachstein spadá do rakúskej oblasti Ski Amadé, pre ktorú platí jednotný skipas. S ním sa dostanete na 760 kilometrov zjazdoviek v 25 renomovaných strediskách. Šesťdňový skipas v hlavnej sezóne stojí 249,50 EUR pre dospelého, 187 EUR pre teenegerov a 124,5 EUR pre deti. Vratná záloha na čipovú kartu je 3 eurá. Každé tretie a ďalšie dieťa v rodine lyžuje v Ski Amadé zadarmo. Zľavy pre skupiny žiadajte priamo na pokladniach.

  Leto na ľadovci

  Leto v oblasti Schladming Dachstein má mnoho tvárí, od pešej a cykloturistiky, cez jazdu na koni a plávanie na kúpalisku po lyžovanie na ľadovci. Cez 1000 kilometrov značených turistických trás, ktoré sú rozdelené do niekoľkých obtiažností. Najjednoduchšie prechádzky pre najmenších sú obohatené náučnými tabuľami, najnáročnejšie horolezecké výstupy pokorujú alpské vrcholky. Ďalších 45 kilometrov chodníkov je určených pre beh a nordickú chôdzu. Trasy merajú od 1 do 42 kilometrov. Na všetkých štartoch a cieľoch sa nachádzajú informačné cedule s detailmi o prevýšení, nadmorskej výške a profilu trate. Cyklotrasy v dĺžke 500 kilometrov križujú región a privádzajú cyklistov k zaujímavým miestam. Medzi hrebeňmi sa ukrýva 300 horských jazier, 100 vodopádov, desiatky chát a salašov s výbornou kuchyňou a dychberúce vyhliadkové miesta. Milovníci golfu si prídu na svoje na dvoch 18-jamkových greenoch v kluboch Haus im Ennstal a Schloss Pichlarn. K regiónu neodmysliteľne patrí tiež rafting, kanoe, paragliding, wellness, plážový volejbal, tenis a animačné programy pre deti. Až vás omrzia letné radovánky, nasaďte si lyže a zaspomínajte na zimu na zjazdovke na ľadovci Dachstein. Letná karta Schladming-Dachstein Sommercard ponúka zľavy na lanovky, do rekreačných a zábavných centier, na verejnú dopravu, na ubytovanie, do kultúrnych pamiatok aj na golfové a tenisové kurty a ušetrí vám pekný obnos peňazí.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Schladming / Dachstein

Celkom: 9.4 Dovolená splnila naše očekávání.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel se nachází ve vyšší nadmořské výšce a v zimě je tam povolený vjezd jen s řetězy. Dole je mýtná brána, musíte si vyjet lístek, aby se otevřela. Pokud celý pobyt dolů nejezdite, dostanete na poslední den kartu, která bránu otevře a nic neplatíte. Chtěli jsme z hotelu jezdit denně autem na lyže do skiareálu a tak nám byla nabídnuta možnost si tuto kartu zakoupit za 15euro na osobu na všechny tři dny a toho jsme využili. Jinak jezdí od hotelu každý den skibus, který je v ceně skipasu, ale první jede až v půl desáté a to nám přišlo pozdě.

Strava
Výborná.

Služby hotela
Na hotelu nefungovalo WiFi připojení a nedá se zde platit kartou, pouze hotově. Veškerý personál hotelu byli Češi a Slováci, což jsme uvítali.

Pláž
Hotel je v nádherném prostředí, těsně u stěny Dachsteinu.

Michaela Fischerová, 16.01.2023, Dátum pobytu: 8.1. - 11.1.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Berghotel Dachstein

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Vynikající kuchyně, vstřícný a příjemný zaměstnanci, pan zakladatel přišel pozdravit ke stolu každého hosta, skvělé služby - bazén,...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vynikající kuchyně, vstřícný a příjemný zaměstnanci, pan zakladatel přišel pozdravit ke stolu každého hosta, skvělé služby - bazén, sauna, sjezdovky kousek a už jsem se zmínila o fantastické kuchyni? Prostě paráda!!! Vřele doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj jednoduchý, nic nechybělo, nic nepřekáželo.

Strava
LUXUS!!!!

Služby hotela
Bazén je fantastický, samá tryska, voda teplá, čisté prostředí, vyhřívaná podlaha ....

Sauna velmi horká, další tak akorát, bylinková nebo infra ....

Kateřina V., 13.12.2022, Dátum pobytu: 1.12. - 6.12.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Sporthotel Royer

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Dovolenou jsme si moc užili. Velká spokojenost s hotelem a s příjemným personálem.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenou jsme si moc užili.

Velká spokojenost s hotelem a s příjemným personálem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo příjemné.

Strava
Se stravou v hotelu jsme byli moc spokojený.

Služby hotela
Byli jsme moc rádi za služby hotelu.

Moc příjemný personál.

Lenka Šafrová, 07.12.2022, Dátum pobytu: 30.11. - 3.12.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: TUI Blue Pulse Schladming

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 Hotel jsme navštívili již podruhé po šesti letech. Úroveň služeb je stále dobrá.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel jsme navštívili již podruhé po šesti letech. Úroveň služeb je stále dobrá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje pravidelně uklizené. Zařízení trochu zestárlo, zejména koberce.

Strava
Vyhovující all inclusive s balíčkem na cesty. Proti minulé návštěvě se trochu zúžil sortiment jídel.

Služby hotela
V bazénu trochu studená voda, nedostatek parkovacích míst při plném obsazení Hotelu. Výborná karta v ceně.

Karel S., 12.09.2022, Dátum pobytu: 3.9. - 6.9.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Schladming / Dachstein, Hotel: Post

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Schladming / Dachstein