Rakúsko - Salzbursko Rakúsko

 • Popis

  Prírodným krásam Salzburska jednoznačne oponujú masívy hôr. Patrí sem Národný park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Väčšinu najvyšších vrcholov Rakúska môžete obdivovať zo známej rakúskej vysokorskej cesty Grossglockner Hochalpenstrasse. Zo skalnatých štítov sa dolu k zemi znášajú divoké vodopády a v krásnych údoliach sa rozlievajú pôvabné jazerá. Celá oblasť je pretkaná udržovanými cestami a dômyselným systémom lanoviek. Najvyššiu horu Rakúska Grossglockner a najväčší ľadobec Východných Álp uvidíte z vyhliadky Franz-Josephs-Höhe. Najvyššími vodopádmi v Rakúsku sú 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nachádzajú sa v hornej časti údolia Salzachtal a sú zároveň najvyššími vodopádami v strednej Európe.

  Salzbursko ale nevyniká len výškou spomenutých velikánov. I nenápadné malé dediny a mestečka v oblasti v oblasti majú turistom určite čo ponúknuť. Ich kostolíky ukrývajú vzácne sochárske diela a gotické fresky. Za účelom ich obdivovania sa môžete vydať trebárs do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Rastadt a Zell am See.

  Salzbursko je vhodné ako pre aktívne strávenú dovolenku, tak i pre pokojnú rekreáciu rodín s deťmi. Čakajú na Vás vzorne upravené cyklotrasy rôznych obtiažností, cesty pre pešiu turistiku, samozrejme taktiež dokonalé areály pre zimné športy a celé množstvo kultúnych a historických atrakcií.

  Salzburg

  Hlavné mesto Salzburska má 145 tisíc obyvateľov a v súčastnosti je štvtým najväčším mestom v Rakúsku. Prirovnanie \\\"Rím severu\\\" si Salzburg zaslúžil vďaka obrovskému množstvu historických pamiatok, ktoré obklopujú zalesnené horské vrcholy. Mestom Salzburg preteká rieka Salzach. Na jej východnom brehu sa rozkladá námestie Residenzplatz a v jeho okolí staré mesto. Nová časť mesta je západným smerom od rieky Salzach a jej súčasťou sú námestia Mirabellplatz a Marktplatz.

  Jednou z najstarších ulíc v Salzburgu je Getreidegasse. V dome s číslom popisným 9 sa narodil najslávnejší rodák mesta Salzbug, skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus sú dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozatových slávnych opier. Múzeum, ktoré popisuje Mozartovo dielo, je zriadené v dome Wohnhaus na námestí Marktplatz 8. Práve tu skladateľ v neskoršom veku býval, dom bohužiaľ výrazne poškodili nálety behom 2.svetovej vojny.

  Jednou z dominantných pamiatok mesta Salzburg je pevnosť Hohensalzburg, ich stavbu dokončili vládnuci arcibiskupovia v 17. storočí. Behom návštevy pevnosti si môžete prezrieť stredoveké mučiarne, oficiálne miestnosti, pevnovstnú vežu a múzem Rainer Museum, ktoré vystavuje stredové zbrane a mučiace nástroje.

  Zaujímavým kontrastom k strohej stavbe pevnosti je zámok Mirabell a jeho prekrásne záhrad Zweglgarten so záhonmi plnými ruží. Konečné zkrášľovacie úpravy urobil v 20 rokoch 18. storočia architekt Lukas von Hildebrandt.

  Na vrcholu Nonnberg stojí najstarší zachovaný ženský kláštor v Rakúsku. Bol založený na konci 7. storočia a poskytuje nádherný výhľad do širokého okolia.

  V bývalom arcibiskupskom paláci Residenz v starej mestskej časti sú umiestnené expozície barokových interiérov a galérie diel Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásne historické budovy obklopujú celé Rezidenčné námestie. Ďalšou cirkevnou stavbou, ktorá v Salzburgu po arcibiskupoch a mníšskych rádoch zostala, je dóm sv. Ruperta. Pochádza z počiatku 17. storočia a stojí na južnej strane Residenzplatz. Interiér dómu zdobia fresky od D. Mascagniho a oltárny obraz od českého umelca Karla Škréty. Arcibiskupská rezidencia z prelomu 15. a 16. storočia stojí na západnej strane námestia, Nová rezidencia stojí presne na opačnej strane. Od oku 1702 je na veži rezidencie nainštalovaná zvonkohra. Uprostred námestia sa nachádza 14 metrov vysoká kašňa. Pokiaľ sa vydáte od kostola sv. Michala smerom na severovýchod, dotanete sa na Mozartplatz s pomníkom slávneho skladateľa z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhol kašnu na Kapitulnom námestí s komplexom františkánskeho kláštora sv. Petra., ktorý bol založený už v roku 690, ako najstarší rakúsky kláštor. Primo architektonickým skvostom je kláštorný kostol Dreifaltigkeitskirche. Autorom návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románska loď kostola bola vystavaná v 13. storočía 5 barokových kaplí kostola v 17. storočí. Rovnaký architekt navrhol taktiež kostol Universitätskirche na Univerzitnom námestí.

  Pokiaľ ide o Salzburskú kultúru a možnosti trávenia voľného času, je príležitostí k vyžitiu viac než dosť. Každoročne od konca júna do začiatku septembra sa v Salzburgu koná preslávený hudobný festival Salzburger Festspiele. Ak sa budete festivalu chcieť zúčastniť, počítajte s tým, že z dôvodu veľkého záujmu si bude potreba rezervovať vstupenky s dostatočným predstihom. Zdrojom dobrej zábavy môže byť taktiež návšteva podniku Augustiner Bräustüble, najstaršieho pivovaru v Salzburgu. Víno môžete ochutnať vo vinnej pivnici Felsenkeller, vytesanej do skaly. Nachádza sa blízko cintroína sv. Petra.

  Oblasť Soľnej komory s veĺkým počtom soľných dolov sa nachádza neďaleko Salzburgu. Najbližší z dolov je v Bad Dürrnberg a môžete si ho prezrieť oblečení do tradičného pracovného odevu a po dolných chodbách sa prejsť miniatúrnym vláčikom. Ku vchod do dolov vás odvezie lanovka Salzbergbahn.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Salzbursko

Celkom: 9.8 Hotel je v okrajové části, ale s dobrou dostupností. Asi 15 minut pěšky nebo 4 stanice autobusem.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je v okrajové části, ale s dobrou dostupností. Asi 15 minut pěšky nebo 4 stanice autobusem. Zobraziť celú recenziu

Zuzana B., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.04.2024, Dátum pobytu: 28.3. - 1.4.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Salzbursko, Hotel: Holiday Inn Salzburg City

Celkom: 8.7 Hotel a personál super. Není co vytknout.

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel a personál super. Není co vytknout. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše čisté, připravené a velmi hezké.

Služby hotela
Služby hotelu super.

Pláž
Hory ve velmi dobré dostupnosti a blízko 4 lyžařské areály, kde si užije každý od začátečníka pro pokročilého.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.03.2024, Dátum pobytu: 10.3. - 15.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Salzbursko, Hotel: Feriendorf Edelweiss

Celkom: 9.5 Doporučuji !

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Doporučuji ! Zobraziť celú recenziu

Zjazdovky
Sjezdovky vzhledem k počasí bez dostatečné kvality a množství sněhu, i přes tento stav lyžovaní za plné ceny skipasů .

Roman Jelínek, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.03.2024, Dátum pobytu: 10.3. - 14.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Salzbursko, Hotel: Marco Polo Club Alpina

Celkom: 8.6 Super místo, blízko na svah. Slibům každých 30 min. Hotel dobrý, obsluha ze Slovenska, tak poradi co a jak

 • 8.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Super místo, blízko na svah. Slibům každých 30 min. Hotel dobrý, obsluha ze Slovenska, tak poradi co a jak Zobraziť celú recenziu

Jan M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.03.2024, Dátum pobytu: 7.3. - 10.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Salzbursko, Hotel: Ferienhotel Martinerhof

Celkom: 9.3 Starší hotel v dobré lokalitě, Skibus před hotelem. Výborný personál

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Starší hotel v dobré lokalitě, Skibus před hotelem. Výborný personál Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na pokojích je vidět věk, ale vše je vyváženo čistotou

Strava
Kvalitní s velkým výběrem. U snídaní bych doplnil vaječný bufet

Služby hotela
Perfektní, vždy ochotný personál

review_paragraph_heading_18
Sport byl individuální, podmínky odpovídaly popisu při nabídce zájezdu

Martin Hvězda, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.03.2024, Dátum pobytu: 6.3. - 10.3.2024
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Salzbursko, Hotel: Johannesbad Palace

Všetky recenzie Rakúsko - Salzbursko