Rakúsko - Saalbach / Hinterglemm Rakúsko

 • Popis

  Líder medzi rakúskymi strediskami

  Lyžiarske stredisko Saalbach Hinterglemm čo do veľkosti, vybavenia a zábavy ľahko tromfne všetky ostatné rakúske konkurencie. Svahy medzi mestečkami Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn dostali prezývku Ski Circus. 270 kilometrov perfektne upravených zjazdových tratí sa preplieta v nadmorskej výške 840 - 2096 metrov. Lyžiarov prepravuje 70 moderných lanoviek s kapacitou 135 000 osôb za hodinu. Rady u turniketov v Saalbachu nepoznajú. 243 kilometrov tratí môže byť umelo zasnežovaných. Stredisko úplne uspokojuje potreby rodín s deťmi aj náročných profíkov. Na 18 kilometrov čiernych tratí si trúfnu naozajstní lyžiarski majstri. Tí ostatní, vrátane detí, sa lyžiarskemu umeniu učia v ski školách s certifikovanými inštruktormi. Ako šampióni sa budete cítiť pri zjazde závodnej trate určenej pre majstrovstvá sveta, dynamiku svojho tela vyskúšate na muldách, široké pláne ocenia priaznivci carvingového lyžovania a viac ako 100 kilometrov nedotknutých svahov s hlbokým snehom čaká na milovníkov freeride jazdy. Snowboardisti sa vybláznia v niekoľkých snow parkoch a pre bežkárov je vyfrézovaných viac ako 100 kilometrov stôp. Stredisko pamätá aj na vyznávačov pešej turistiky a ski alpinizmu. Nádherná prechádzka vedie údolím Saalbach Hinterglemm cez 1914 metrov vysoký vrch Groser Asitz do Leogandu. V rámci kombinovanej permanentky AllStarCard sa dostanete aj do Kitzbühelu a okolitých areálov.

  Zábava vo dne i v noci

  Akonáhle sa zavrú brány vlekov a lanoviek, ožívajú mestečká v údolí a rekreačné športovisko. Na sánkarských dráhach sa sánkuje pod hviezdami a hladina adrenalínu v krvi stúpa pri paraglidingu, snowtubingu, motokárach na snehu, jazde na štvorkolkách a na skútroch alebo len pri pohľade na tradičné skoky cez salaš, teda súťaž lyžiarov skákajúcich cez strechu chatky Kralleralm, ktorá sa koná každú stredu večer. Miestny turistický klub organizuje nočné pochody na snežniciach so zapálenými pochodňami. Pohľad na zasneženú krajinu z vtáčej perspektívy zažijete pri prechádzke lanovým chodníkom v korunách stromov, kde je tiež 200 metrov dlhá lávka zavesená 60 metrov nad údolím a je nazvaná Alpský Golden Gate. Na popularite získavajú rodinné vychádzky na saniach ťahaných koňmi, ktoré štartujú od točne autobusu v Lengau a mieria k salašu Lindlingalm. Priamo na zjazdovkách sa o priazeň lyžiarov bijú bary a reštaurácie. Pochutnajte si na tradičnom Jägertee, sladkom trhanci alebo varenom víne. Skrehnuté telo zohrejte v saune, v bazéne, vo wellness alebo na masáži.

  Lietadlom, autom i autobusom

  Medzinárodne letisko v Salzburgu je cieľom mnohých nízkonákladových spoločností privážajúcich lyžiarov do rakúskych hôr. Priamo z letiska sa kyvadlovou dopravou dostanete aj do strediska Saalbach Hinterglemm. Cesta autom trvá z Bratiaslavy cez St. Pölten, Amstetten a Salzburg necelých 5 hodín. Nezabudnite, že na rakúskych diaľniciach platí povinnosť nalepiť si diaľničnú známku na čelné sklo. V údolí areálu Saalbach Hinterglemm jazdia každý deň medzi 9. a 17. hodinou bezplatné ski busy voziace rekreantov medzi ubytovaním a lanovkami. Ich frekvencia je v hlavnej sezóne každých 20 minút a vstupenkou na palubu je platný ski pas.

  Koľko to stojí?

  Hlavná sezóna prebieha v Ski cirkuse od 24.12. do 17.3. Šesťdňový ski pas pre dospelého stojí 250 EUR, pre študentov 187,50 EUR a pre deti 125 EUR. Pri vydávaní skipasu zaplatíte 2 eurá vratnej zálohy. Na permanentky dlhšie ako 9 dní je potrebná pasová fotografia. Výhodnú ponuku pripravil Saalbach Hinterglemm v spolupráci s ďalšími 25 strediskami. Kúpte si tzv. Salzburg Super Ski Card a Kitzbüheler Alpen AllStarCard a lyžujte na viac ako 2700 kilometroch svahov. Ceny naviac nie sú oveľa vyššie. Dospelí zaplatia 265 EUR, študenti 198 EUR a deti 132 EUR za 6 dní zábavy na lyžiach. Výhodné ponuky pre rodiny prichádzajú spolu s Veľkou Nocou. Deti do 14 rokov bývajú zadarmo v izbe s rodičmi a pokiaľ si rodič kúpi skipas, dieťa ho dostane tiež bezplatne.

  Letné radovánky

  Letný program strediska Saalbach Hinterglemm je rovnako bohatý ako náplň zimných mesiacov. Cez horské lúky vedú pešie chodníky a cyklotrasy v celkovej dĺžke 400 kilometrov. Dobrodružné trasy s rozprávkovou tematikou sa tiahnu medzi hornou a prostrednou stanicou lanovky na vrchol Kohlmais. Pre viacdennú dovolenku si zaobstarajte tzv. Joker Card, kombinovanú vstupenku za zábavou. Obsahuje napríklad vstupy na minigolf, na všetky lanovky v stredisku, do Adidas Freerideparku na hore Reiterkogel, na vláčik v údolí, na tenisové kurty v Saalbachu, na kúpalisko, na 10 peších túr so sprievodcom a na náučný chodník liečivých bylín na hore Reiterkogel, do lyžiarskeho múzea alebo na miestne autobusy.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Saalbach / Hinterglemm

Celkom: 10 K hotelu žádné námitky, pokud požadujete luxus, něco najdete, ale 10x dražší

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
K hotelu žádné námitky, pokud požadujete luxus, něco najdete, ale 10x dražší Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl v pořádku, každý den uklizen a ručníky vyměněny.

Strava
Jídla na výběr, plus salátový bar a dezerty. Git.

Služby hotela
Ochotný personál, se vším poradí.

Piotr B., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 06.09.2023, Dátum pobytu: 27.8. - 3.9.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Berger's Sporthotel

Celkom: 9.2 Nedávno zrekonstruovaný hotel v centru námi požadované destinace, milý a profesionální personál, možnost mít s sebou psa (placeno),...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nedávno zrekonstruovaný hotel v centru námi požadované destinace, milý a profesionální personál, možnost mít s sebou psa (placeno), vynikající a pestrá polopenze se servírovanou večeří o 5 chodech. Vybavenost hotelu super, menší, ale dobře vybavené fitness (byť námi nevyužito), saunový svět, venkovní bazén, možnost parkoviště v blízkosti hotelu (placené) nebo veřejné (větší vzdálenost, neplacené).

Oceňujeme JokerCard v využitím v celém mikroregionu. Zobraziť celú recenziu

Petr Z., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.09.2023, Dátum pobytu: 23.8. - 27.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Panther

Celkom: 10 Velká spokojenost, určitě se vrátíme.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost, určitě se vrátíme. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné a čisté

Strava
Měli jsme polopenzi, snídaně formou bufetu, večeře salátový bar, výběr ze 3 jídel (vždy ryba jako jeden možný výběr), dezerty. Jídlo bylo velmi chutné.

Pláž
Byli jsme na horách v Rakousku

Alena P. P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.09.2023, Dátum pobytu: 23.8. - 29.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: JUFA Alpenhotel Saalbach

Celkom: 10 Místo i hotel předčilo naše očekávání.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Místo i hotel předčilo naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super, čistota.

Strava
Polopenze,snídaně bufet. Večeře výběr ze 3 druhů.

Petr H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 29.08.2023, Dátum pobytu: 22.8. - 26.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Berger's Sporthotel

Celkom: 9 Všechno bylo ok.Hotel,personál i paní majitelka. Snídaně TOP ,večeře horší,ale vše se dá vyřešit ????????????️????️. Saalbach nádherný...

 • 10 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Všechno bylo ok.Hotel,personál i paní majitelka.

Snídaně TOP ,večeře horší,ale vše se dá vyřešit ????????????️????️.

Saalbach nádherný ,dovolená super.???? Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělé.

Strava
Snídaně TOP ,večeře horší ,ale řešitelné ????

Služby hotela
100% ????

Leona M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.08.2023, Dátum pobytu: 15.8. - 18.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Berger's Sporthotel

Všetky recenzie Rakúsko - Saalbach / Hinterglemm