Rakúsko - Obertauern Rakúsko

 • Popis

  Tam, kde má sneh svoj domov!

  Lyžiarska oblasť Obertauern leží v nadmorskej výške 1 630 - 2 315 metrov. Keď sa údolia ešte len chystajú na zimu alebo už v nich rozkvitajú prvé jarné kvietky, Obertauern stále pokrýva biela perina. Preto sa stredisko prezentuje krédom „Tam, kde má sneh svoj domov!" Celkom 100 kilometrov zjazdoviek zahŕňa modré, červené aj niekoľko čiernych tratí končiacich priamo pri dverách hotelov. 2 kabínkové lanovky, 18 sedačiek a 6 vlekov dokáže prepraviť 46 058 osôb za hodinu. Údolie križuje 26 kilometrov upravovaných bežeckých stôp a snowpark "The SPOT" pri lanovke Kehrkopfbahn ponúka snowboardové vyžitie pre začiatočníkov aj skúsených freestylerov. Vyznávači freeride jazdy ocenia dostatok svahov s hlbokým neporušeným snehom. Skúsení inštruktori v lyžiarskych školičkách vyvádzajú s deťmi na lyžiach aj na snowboarde. Snehový chodník odvahy v podobe strašidelnej zjazdovky v rozprávkovom parku Schaidbergbahn prekvapí malých i veľkých a celá rodina sa vyblázni v ski parku Bibo Bear.

  Zábava dňom i nocou

  Bohatý après-ski život sa rozbieha v baroch a reštauráciách, odkiaľ sa ozýva hudba všetkých možných žánrov. Lyžiari mnohokrát vyzujú lyžiarky a skočia hneď na tanečný parket. Každý Pondelok a Štvrtok sa koná nočné lyžovanie. Hladina adrenalínu stúpa pri snowkitingu a snowbikingu. Pohodu i napätie si vychutnáte pri curlingu. Pre peších turistov sú pripravené značené trasy zasneženou krajinou a náročnejší terén prekonáte na snežniciach. Priamo v areáli sa nachádza 6,5 kilometrov dlhá sánkarska dráha otvorená vo dne aj v noci. Medzi chatami prechádzajú za cinkania rolničiek konské záprahy vezúce turistov do rozprávkovo bielych lesov a cez široké zasnežené lúky. Najodvážnejším športovcom sa ponúka horolezectvo po zamrznutých vodopádoch a ľadovcoch.

  Kadiaľ kam?

  Z Bratislavy do Obertauernu urazíte asi 475 kilometrov, z Košíc približne 924 kilometrov. Cesta z Bratislavy cez Amstetten, St.Pölten a Salzburg trvá necelých 5 hodín. Na hraniciach si nezabudnite vylepiť rakúsku diaľničnú známku. Skibusy prevážajú lyžiarov zadarmo každú polhodinu od 8 do 16 hodín, ak sa preukážu platným ski pasom. Niekoľkokrát denne vyrážajú na cesty autobusy spájajúce strediská v rámci ski pasu Lungau, ktoré vás dovezú do Mauterndorfe, Fanningbergu, Katschbergu a Aineck.

  Koľko to stojí?

  Ceny ski pasov v Obertauerne sa líšia podľa sezóny a vyťaženosti zjazdoviek. Šesťdňový ski pas pre dospelého v hlavnej sezóne stojí 224 EUR a vratný poplatok za magnetickú kartu stojí 2 eurá. Teenegeri medzi 16 a 18 rokmi zaplatia za permanentku 168 EUR. Deti do 6 rokov jazdia v sprievode rodičov zdarma, staršie deti dostanú ski pas za 112 EUR. Zľavy pre skupiny a rodinné ski pasy sú vypočítané na pokladni. Okrem časových permanentiek sa dajú kúpiť aj bodové lístky, u ktorých sa za každú jazdu odpočíta kredit. Tie sú výhodné pre peších turistov, snowboardistov plánujúcich tráviť čas v snowparku alebo sviatočných lyžiarov kombinujúcich šport s posedením v reštaurácii.

  Letné radovánky v Obertauerne

  Aj v letnej sezóne sa plnia hotely, penzióny Obertauernu zahraničnými turistami. Rodiny s deťmi križujú alpské kopce a mieria za dobrodružstvom vo zvieracej rezervácii, v ZOO alebo pri prechádzke na koni. Športovcom sa ponúka horolezectvo, vysokohorská turistika, jazda na horských bicykloch alebo špeciálnych bicykloch upravených pre nerovný terén. Pokoj a pohodu si vychutnáte u rybárčenia alebo pri golfe a za kultúrnym životom sa vydajte do hodinu jazdy vzdialeného Salzburgu, do Bad Ischl alebo do Grazu.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Obertauern

Celkom: 9,6 Byli jsme velmi spokojeni, hotel sice u silnice, ale v noci byl relativně klid a nevadilo to. Přístup na turistické trasy takřka od hotelu!

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme velmi spokojeni, hotel sice u silnice, ale v noci byl relativně klid a nevadilo to. Přístup na turistické trasy takřka od hotelu! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkný prostorný pokoj, vždy čistý. Velká koupelna se sprchovým koutem byla také čistá a vybavena akorát.

Strava
Ráno snídaně formou švédských stolů (šunky, salám, sýry, džemy atd.). Trochu nám chyběla třeba míchaná vajíčka, párky (bylo za příplatek na místě). Jinak bohatě dostačující.

Odpoledne většinou ke "svačině" dva druhy zákusků, káva, nápoje.

Večeře vynikající! Polévka, salátový bufet (mohl by být možná bohatší), hlavní chod (výběr vždy ze 2 jídel + jedno dětské) - vše formou bufetu, hlavní jídlo bylo servírováno číšníkem.

Služby hotela
Každý den byla možnost zúčastnit se nějakého vedeného výletu, možnost využít saunu, výřivku - nevyužili jsme však vzhledem k pěknému počasí.

Pláž
Nedostupná.

Ondřej K., 06.07.2016, Dátum pobytu: 26.6. - 3.7.2016
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Obertauern, Hotel: Tauernkönig

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Byl nám přislíben pobyt na pět dní, počítali jsme tedy s touto variantou. Den na to nám bylo řečeno, že to bohužel Rakousko nepotvrdilo a...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byl nám přislíben pobyt na pět dní, počítali jsme tedy s touto variantou. Den na to nám bylo řečeno, že to bohužel Rakousko nepotvrdilo a pobyt nám byl o den zkrácen. To vše jsme se dozvěděli až po mé urgenci, jak to vypadá s poukazy. Pochopitelně nám to narušilo klidnou dovolenou. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
3,patro, okna začínala ve výši očí, asi 160 cm. Bez balkonu.

Strava
Vše docela fajn, nemohli jsme očekávat více...

Služby hotela
O.K.

Ivan Brzobohatý, 16.07.2013, Dátum pobytu: 10.7. - 13.7.2013
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Obertauern, Hotel: Tauernkönig

Bola táto recenzia užitočná? Áno (11) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Obertauern