Rakúsko - Lachtal Rakúsko

 • Popis

  Raj pre deti a free ride

  Tradičné Štajerské stredisko Lachtal prekvapí množstvom terénov, ktoré obsluhujú len dve sedačkové lanovky a hŕstka vlekov. Zo 40 kilometrov zjazdoviek patrí väčšina do červenej kategórie, ale v minulosti Lachtal preslávil vďaka free ride jazde. Hlboký prašan mimo vyznačenej trate si užívajú lyžiari aj snowboardisti. Najskôr kľučkujú medzi skalnatými výbežkami, potom sa strácajú v lese medzi stromami. Skúsenejší lyžiari sa vydávajú na zjazd Zinkelschlucht z Grossen Zinke. Vďaka nadmorskej výške 1 600 - 2 222 metrov a kvalitnému zasnežovaciemu zariadeniu Lachtal zaručuje snehovú perinu od decembra do jarných mesiacov. Stredisko sa zameriava na rodiny s deťmi. Z apartmánovej dedinky nastúpite priamo na lanovku. Deti do 6 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma a okrem bežných zjazdov je pre nich pripravená lyžiarska školička a detský areál "Kinder Lachtal" s mini slalomom, prekážkovou dráhou, kúzelným kobercom, hľadaním pokladov a detským taxi. Vďaka polohe Lachtal najmenej 30 kilometrov od okolitých stredísk zostávajú zjazdovky poloprázdne a bezpečné pre začiatočníkov alebo práve najmenších športovcov. Pomerne mladý snowpark Lachtal ponúka 2 rôzne veľké skoky, raily a corner jump. Upravované bežkárske stopy v dĺžke 5 kilometrov krúžia okolo dedinky a ďalšie desiatky kilometrov trás lemujú údolie Mur. Po ceste narazíte na malebné drevené chaty s vynikajúcim občerstvením.

  Après-ski

  Reštaurácia sa sústredí na úpätí svahov. Priamo na zjazdovke stoja len 2 horské chaty. Za menu z bohatej domácej kuchyne zaplatíte oveľa menej, než v konkurenčných areáloch. Jedinú diskotéku v dedinke navštevujú mladšie generácie. Ostatní sa bavia v kaviarňach, pri vybraných kulinárskych špecialitách a pri folklórnych večeroch. Novú energiu do zimných dní načerpáte v soláriu a v saune. Presnosť natrénujete pri curlingu a po zotmení si môžete zakorčuľovať na miestnom klzisku. Dovolenku osviežite jazdou na sánkarskej dráhe alebo prechádzkami po okolí. Príjemná trasa v dĺžke 4 kilometrov vedie okolo Lachtalu k dvom turistickým pivničkám. Do hlbšieho snehu sa vám budú hodiť snežnice. Deti sa vyváľajú na detskom ihrisku alebo pri tradičnej stavbe snehuliaka a snežnej iglu.

  Cestou necestou

  Dobre dostupný lyžiarsky areál Lachtal leží len 2 hodiny jazdy od Viedne. Po zjazde z diaľnice sa k nemu dlho stúpa po dobre udržiavanej horskej ceste. Trasa z Košíc cez Banskú Bystricu meria 740 kilometrov a trvá okolo 7 a pol hodiny. 305 kilometrovú vzdialenosť z Bratislavy najazdíte pri ideálnej premávke za 3 hodiny. Záchytné parkovisko pri nástupnej stanici 6-sedačkovej lanovky je zadarmo. Bezplatný ski bus rozváža lyžiarov po údolí. Vstupenkou na jeho palubu je aktuálny ski pas.

  Koľko to stojí?

  Lachtal garantuje priaznivé ceny ski pasov aj v hlavnej sezóne. Za šesťdňovú permanentku pre dospelého zaplatíte 194,5 EUR, pre dieťa 104 EUR a pre mládež a seniorov 155 EUR. Malí športovci do 6 rokov brázdia svahy areálu v sprievode rodiča zdarma. V skorej a neskorej sezóne využívajú lanovky Lachtal bezplatne aj deti do 15 rokov. Rodina s viac ako 3 deťmi musí zakúpiť iba 2 ski pasy pre svoje ratolesti. Skupiny nad 20 osôb dostanú jeden ski pas zadarmo. V pokladni Lachtal možno zakúpiť aj viacdenný ski pas do stredísk Lachtal a Kreischberg. V tomto prípade stojí 6 dňová permanentka 211,5 EUR pre dospelého, 113 EUR pre dieťa a 169 EUR pre teenagerov, študentov a seniorov.

  Leto uprostred Nízkych Taur

  Výletné stredisko Lachtal stojí v nadmorskej výške 1 600 - 2 222 metrov. Vedie k nemu kľukatá cesta z údolia, ktorú zdoláte pešo za pár desiatok minút, alebo 6-sedačková lanovka prepravujúca turistov od začiatku júla do konca augusta. V okolí Lachtal sa prepletá sieť peších a cyklotrás. Všetky vedú skrz panenskú prírodu, okolo priezračných jazier a potôčikov, cez voňavé lúky a k chatám s domácou kuchyňou. Svoj obľúbený terén si nájdu rodiny s deťmi aj nároční športovci. K obľúbeným aktivitám v údolí patrí golf, rybárčenie, tenis, plážový volejbal, paragliding a horolezectvo. Zaujímavosti zo sveta hviezd sa dozviete pri návšteve planetária v Mariahof. Jednodňový výlet do 30 kilometrov vzdialeného mestečka Murau urobí radosť milovníkom piva. Exkurzie do miestneho pivovaru sa konajú každý deň a múzeum pivovarníctva približuje návštevníkom výrobu zlatistého moku už viac ako 500 rokov. S deťmi sa vydajte na kúpalisko alebo na detské ihrisko so šmykľavkami a preliezačkami.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Lachtal

Všetky recenzie Rakúsko - Lachtal