Rakúsko - Ischgl / Kappl Rakúsko

 • Popis

  Jasné hviezdy lyžiarského světa

  Malebné tyrolské mestečká Ischgl a Kappl sú od seba vzdialené len 10 kilometrov. Obe obklopujú kopce dosahujúce nadmorskú výšku okolo 3000 metrov, po ktorých sa tiahnu kilometre zjazdoviek s výbornou atmosférou. Ischgl jednoznačne vyhráva medzi alpskými strediskami a Kappl sa vezie na vlnách slávy väčšieho suseda. Gigant Ischgl ponúka viac ako 200 kilometrov modrých, červených aj čiernych tratí vysoko medzi 1377 a 2872 metrami. S prepravnou kapacitou viac ako 80 000 osôb za hodinu hravo zvláda masy lyžiarov pokúšajúcich svoje športové hranice. Nechajte si deň, dva na orientáciu v areáli a potom si vychutnávajte svoje obľúbené trasy. Obrňte sa pred rušnými prestupnými miestami a užívajte si parádny výhľad do údolia. Prívetivejšiu atmosféru pre rodiny s deťmi hľadajte v susednom Kapplu so 40 kilometrami zjazdoviek v nadmorskej výške od 1175 do 2700 metrov. Kappl víta malých návštevníkov na dobrodružných zjazdovkách, v lyžiarskych školách, v zábavnom parku a na sánkarskej dráhe. Oba areáli každoročne pripravujú svah s hrboľmi, snowpark a desiatky kilometrov bežeckých tratí. Po neupravených kopcoch sa preháňujú vyznávači free ride jazdy na lyžiach aj na snowboardoch.

  Uvoľnenie aj pohoda mimo svahov

  Vyhlásené stredisko Ischgl rozprúdi krv v žilách aj tomu najunavenejšiemu lyžiarovi. Pravidelne organizuje veľkolepé koncerty pod holým nebom a víta takých umelcov, ako je Anastacia. Koncerty sprevádzajú ohňostroje, vytváranie ľadových sôch, lyžiarske súťaže a nočný život v baroch, kluboch a reštauráciách v mestečku. Aj pohostinstvo v Kaplu je otvorené do nočných hodín, avšak atmosféra v uliciach je omnoho kľudnejšia a prívetivejšia k rodinám s deťmi. Celé údolie križuje sieť peších chodníkov a ciest pre snežnice. K vrcholom mieria ski alpinisti a horolezci zdolávajúci ľadové vodopády. Prírodné sánkarske dráhy sú v prevádzke vo dne aj v noci. Bohatá ponuka reštaurácií s miestnou aj svetovou kuchyňou uspokojí mlsné jazýčky. Nové módne doplnky do svojho šatníka získate v množstve obchodov. Relaxáciu hľadajte v bazénoch, na tenisových kurtoch, vo výrivke alebo na masáži. Pre deti sú pripravené zimné ihriská, materské centrá s dohľadom a lyžiarske školy.

  Cestou necestou

  Rakúske strediská Ischgl a Kappl ležia takmer na hranici so Švajčiarskom a do bezcolnej zóny v mestečku Samnaun jazdí mnoho návštevníkov nakupovať suveníry, luxusnú kozmetiku, hodinky alebo alkohol. Cesta zo Slovenskej republiky trvá viac ako 6 hodín. Z Bratislavy cez Salzburg prejdete 675 kilometrov, z Košíc cez Budapešť 1124 kilometrov. Osobný automobil zadarmo zaparkuje na záchytnom parkovisku v Ischglu asi 200 metrov od dolnej stanice lanovky. Údolím jazdí niekoľko liniek ski busov. Všetky sú zadarmo, pokiaľ ste si zakúpili ski pas. Spájajú jednotlivé strediská v údolí. V špičke vyrážajú každých 10 minút. Mimo ranného a popoludňajšieho náporu sa intervaly predlžujú.

  Koľko to stojí?

  Ski pas do tzv. Silvretta arény oprávňuje svojho držiteľa zdolávať svahy v Ischglu, Kapplu, Galtüru a See. Za šesť dní lyžiarskej pochúťky zaplatia dospelí 281,50 EUR, deti do 16 rokov 159 EUR a seniori nad 60 rokov 242 EUR. V samotnom Kapplu stojí ski pas pre dospelého 216,50 EUR, pre deti 126 EUR a pre seniorov 176 EUR. Deti do 8 rokov v doprovode dospelého majú vstup na zjazdovky zadarmo. Skupiny nad 20 osôb dostanú naviac jednu permanentku. Počítajte tiež s vratnou zálohou 5 EUR za magnetickú kartu. Špeciálne ceny platia na nočné lyžovanie.

  Leto na rozhraní troch štátov

  Z tyrolských mestečiek Ischgl a Kappl je to čo by kameňom dohodil do Švajčiarska a Talianska. Za jednu letnú dovolenku tak ochutnáte rakúsky rezeň, talianskú pizzu a švajčiarsku čokoládu. Údolie Paznaun je pretkané pešími chodníkmi pre vysokohorských turistov a Nordic walking. Niektoré lanovky fungujú aj v lete a približujú výletníkov k tyrolským vrcholom. Rovnako si náročný terén užívajú aj cyklisti. Údolie Paznaun dostalo prezívku cyklistické Eldorado. Stovky kilometrov označených chodníkov pre horské bicykle sa prepletajú medzi tritisícovkami aj údolím. So sprievodcom sa dostanete na neznáme miesta, môžete podniknúť niekoľko denný výlet na bicykloch. Pre odvážlivcom sa ponúka paragliding, jazda rýchlosťou 85 kilometrov za hodinu na zavesenom lane nad údolím ( Sky Fly) aleho horolezectvo. Krásu tyrolskej krajiny obdivujte z konského chrbta. V mestečku si zahrajte tenis, badminton, plážový volejbal a futbal a chytajte bronz na kúpalisku pod holým nebom. Nákupná horúčka v bezcolnej zóne Samnaun panuje aj v lete a obchodníci ponúkajú luxusný tovar za nízke ceny. Deti sa vybláznia na detskom ihrisku a spoznávajú prírodu na náučných chodníkoch pre najmenších.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Ischgl / Kappl

Celkom: 10 Parádní oblast pro pohodové lyžování. Přímo u hotelu (cca 100 metrů) lanovka do střediska See, což je menší, ale nádherné centrum, kde...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Parádní oblast pro pohodové lyžování.

Přímo u hotelu (cca 100 metrů) lanovka do střediska See, což je menší, ale nádherné centrum, kde si sjezdovku najde opravdu každý. Velká nadmořská výška zaručuje opravdovou zimní atmosféru - sníh je skutečně všude.

Je možno využít blízkosti střediska Ischgl, které je od See vzdálené asi 17 km. Toto středisko je skutečně top nejen mezi rakouskými středisky, ale i celosvětově. Navíc možnost výhodných nákupů bez cla na švýcarské straně střediska!

Ovšem největší dojem na nás udělalo středisko Kappl, vzdálené asi 7 km od See...největší pohoda na světě!

Parádní široké sjezdovky situované v bezlesé nadmořské výšce, sluncem zalitá oblast na jižní straně Alp, žádní lidé (každý přece musí jet do Ischglu :-) )

Rakušané prostě lyžování umí a ani v této oblasti nebude náročný lyžař zklamán - vše perfektní! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi hezký - sice starší, ale po rekonstrukci velmi vkusně upravený hotel.

Pokoje sice menší, ale plně odpovídají standardu 3 hvězd.

Balkon, koupelna oddělená od WC, televize...nebylo nač si stěžovat!

Strava
Výtečná!!!

Snídaně formou bufetu - každý den k dispozici teplá míchaná vejce se slaninou, nepřeberné množství pečiva, salámů, sýrů...bezedné nápoje, "zdravá snídaně", káva, čaj...

Odpoledne možnost svačiny - polévka plus pečivo, koláče s čajem - parádní bonus, který se nenabízí zdaleka všude!

Několikachodová večeře - vždy možnost výběru mezi jídly s masem, nebo bez...naprosto dokonalé, vybere si každý a každý si i pochutná.

Služby hotela
Vynikající.

Paní na recepci (mimochodem jediná Rakušanka v hotelu) hovořila (mimo němčiny, samozřejmě :-) ) naprosto dokonalou angličtinou.

Personál se skládal z žen ze Slovenska a z Čech, takže s dorozuměním nebyl žádný problém.

Všichni velmi milí, pracovití, vstřícní - cítíte se jako vážený host a jako doma!!!

Petr Dam, 31.01.2020, Dátum pobytu: 20.1. - 24.1.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Ischgl / Kappl, Hotel: Ad Laca

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Dovolená i přes pokročilý podzim proběhla k naší spokojenosti. Trasy pro pěší turistiku si každý může vybrat dle svých schopností. Můžete...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená i přes pokročilý podzim proběhla k naší spokojenosti. Trasy pro pěší turistiku si každý může vybrat dle svých schopností. Můžete jít delší trasy nebo si dojet místní dopravou pod vrcholky hor. Lanovky, místní doprava, vstupy např. do alpinária v Galtüru, platba mýtného na Silvrettu - mimochodem úžasná cesta přes hřeben k jezeru 2080m nad mořem jsou v rámci ubytování hrazeny tzv. Silvretta Card all inclusive - hotelovou kartou po celou dobu pobytu. Vstupy nejsou omezeny, karta je na jméno a je nepřenosná. Pro ilustraci - mýtné na Silvrettu pro OA je 16,50 euro. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pohodlné, čisté s veškerým komfortem, dvoulůžko, 2 křesílka, stolek, malá chladnička, trezorek (klíč na vyžádání v recepci), koupelna s vanou. Úklid precizní.

Strava
Výtečné krémové polévky, strava rozmanitá, jen je třeba nastudovat názvy jídel v NJ. Obsluha profesionální, my měli štěsttí na krajany ze Slovenska mladý pár, velice ochotný a příjemný.

Služby hotela
Vstřícný personál, poradí, pouze jazykové bariéra, ale není problém komunikovat v AJ, pokud se nedomluvíte německy.

Každopádně pobyt v hotelu Fluchthorn **** v Galtüru mohu s klidným svědomím doporučit každému kdo miluje přírodu, hory a pobyt na čerstvém vzduchu.

Luboš B., 01.10.2019, Dátum pobytu: 25.9. - 28.9.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Ischgl / Kappl, Hotel: Fluchthorn

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Silvretta 3 fotografie

Celkom: 6 Velmi krásná oblast.

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi krásná oblast. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmán krásně zrekonstruovaný, moderní, ale v pokojích málo místa a málo světla (působil stísněným dojmem). Apartmán ve zvýšeném suterénu bez balkonu - nepříjemná byla okna těsně nad terénem, žádný výhled, šero. Velmi pěkná koupelna i kuchyně, pohodlné postele. Během dne hluk od silnice.

Strava
bez stravy

Služby hotela
nevyužívali jsme

Pláž
v horách

Pavlína P., 27.08.2019, Dátum pobytu: 14.8. - 24.8.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Ischgl / Kappl, Hotel: Versalerhof apartments

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Jedna z nejlepších dovolených, které jsme kdy měli. Hotel byl umístěn dle svého názvu v centru Ischglu na klidném místě, přesto v...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Jedna z nejlepších dovolených, které jsme kdy měli. Hotel byl umístěn dle svého názvu v centru Ischglu na klidném místě, přesto v blízkosti obchodu a lanovky. Vše bylo čisté, personál velmi milý a přátelský. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje nebyly nijak extra velké, ale velmi čisté, v koupelně byl i fén, úložný prostor postačující.

Strava
Co se týká stravy, měli jsme balíček all inclusive light, snídaně byly sice základní a stále stejné, ale úplně postačující a vždy čerstvé. Obědy bych moc obědem nenazvala - vždy byla polívka z předchozího večera a "zbytky" od snídaně (malé chlebíčky, jednohubky), ale z podstaty věci, že jsou lidi stále v terénu a na tůrách to bohatě stačilo a alespoň si člověk připravil místo na velmi chutné a bohaté 4-chodové večeře. Vynikající tyrolské specialitky, hodně zeleniny, skvělé předkrmy Absolutně bez chyby!

Marcela T., 23.07.2019, Dátum pobytu: 13.7. - 20.7.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Ischgl / Kappl, Hotel: Central

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 skvělá lokalita, výborný hotel,hezká terasa na občerstvení, karta na lanovky a autobusy v ceně, příjemný a vstřícný personál, stanice...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
skvělá lokalita, výborný hotel,hezká terasa na občerstvení, karta na lanovky a autobusy v ceně, příjemný a vstřícný personál, stanice autobusu 50m od hotelu, Mathon klidné místo , výborné spojení na obě strany údolí Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování kvalitní, velké pokoje výborně zařízené, pravidelný denní úklid

Strava
strava byla skvělá, večeře rozmanité a chutné, velmi bohaté někdy až moc, obsluha příjemná

Služby hotela
neměli jsme problém, pokud jsme něco potřebovali vyšli nám vstříc, domluva možná i v angličtině

večer možnost posezení v pěkné klubovně , bar otevřený až do noci

Pláž
bez komentáře

Vladimír Rovenský, 10.07.2019, Dátum pobytu: 30.6. - 7.7.2019
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Ischgl / Kappl, Hotel: Alp Larain

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Ischgl / Kappl