Rakúsko - Innerkrems Rakúsko

 • Popis

  Perfektné športové lyžovanie

  Korutánske stredisko Innerkrems veľmi dobre poznajú priaznivci závodného lyžovania. Na 36 kilometroch tratí rozložených na protiľahlých svahoch pohoria Nockberge trénujú súčasné aj vychádzajúce lyžiarske hviezdy. Zjazdovky sa koncentrujú v okolí dvoch sedačkových lanoviek. Zo 75% spadajú do športovej červenej kategórie s prevýšením až 650 metrov, ale nájdete tu aj príjemné modré zjazdy a záľudné červené trasy. Nadmorská výška 1550 – 2200 metrov zaručuje výborné snehové podmienky od decembra do jarných mesiacov a aj keby prišiel nečakaný odmäk, snehové delá dokážu vytvoriť kvalitný povrch na 29 kilometroch zjazdoviek. Na bežkárov čaká 14 kilometrov dlhý okruh Höhenloipe Schönfeld Rosanin tiahnúci sa do výšky od 1730 metrov, na ktorom precvičia klasickú techniku aj korčuľovanie. Šesťkilometrová stopa Rundkurs Innerkrems prechádza mestečkom v údolí a kopíruje jeho hranice. Snowpark Innerkrems ponúka skoky, raily a ďalšie prekážky pre začiatočníkov aj pokročilých. Začínajúci lyžiari a rodičia malých detí ocenia služby miestnej lyžiarskej školy, ktorá hravou formou vedie svojich žiakov k dokonalému štýlu.

  Après-ski

  Keď vás omrzia celé dni na lyžiach, vyskúšajte osvetlenú kilometer dlhú bobovú dráhu, na ktorej sa zabaví celá rodiny. Dospelý aj deti si užívajú korčuľovanie na klzisku pod šírym nebom a pre Slovákov netradičný zimný šprort Curling patrí v Innerkrems ku každodennému programu. Zasneženou krajinou sa môžete previezť na konskom chrbte alebo kožušinou vystlaných saniach ťahanými koňmi. Večer si sadnete k poháru dobrého pitia a k miestnym špecialitám v romantických reštauráciách a živých baroch. Pokiaľ zatúžite po rozvírenom nočnom živote, vydajte sa do susedných mestečiek Krems, Kremsbrücke a Eisentratten.

  Cestou necestou

  Innerkrems leží zapadnutý v pohorí Nockberge v južnej časti Rakúska. Cesta z Bratislavy trvá okolo 4 a pol hodín a počítajte s 377 prejdenými kilometrami. Z Košíc dorazíte do cieľa po 8 a pod hodinách a čaká vás 796 kilometrov. Po zjazde z diaľnice budete asi 20 minút stúpať po horskej ceste k samotnému mestečku. Parkovanie pri nástupných staniciach lanoviek je zadarmo. Ski bus spája dôležíté tepny Innerkrems raz až dvakrát za hodinu. Posledné autobusy odchádzajú po 16. hodine, kedy končí raj na zjazdovkách.

  Koľko to stojí?

  Ceny v hlavnej sezóne sú pre návšteníkov Innerkrems priaznivejšie ako v okolitých areáloch. Šesťdenný ski pas pre dospelého stojí 197 EUR, pre deti 98,50 EUR, pre mládež a seniorov 158 EUR. K dispozícii sú aj bodové lístky pre bežkárov a peších turistov. Zľavy pre skupiny a rodiny s deťmi sú na vyžiadanie pri pokladniach.

  Leto v Korutánsku

  Korutánske mestečko Innerkrems leží medzi dvoma národnými parkami Vysoké Taury a Nockberge. Prísne chránená okolitá krajina sa na jar prebúdza z dvrdého zimného spánku a odkrýva svoje poklady: horské jazerá, majestátne vrcholy, zelené lúky a pastviny, divoké vodopády a rozkvitnuté kvety. Okolie strediska križujú dobre značené chodníky pre peších turistov a cyklistov. Národnými parkami vedú náučné chodníky plné zaujímavých informácií pre malých aj veľkých. Novú silu do ďalších kilometrov naberiete pri občerstvení v rozprávkových horských chatách. Osviežiť sa môžete v krytom bazéne či v saune. Voľne dostupné detské ihriská lákajú najmenších návštevníkov k celodenným hrám. V údolí sa hrá tenis, badminton a squash. Horolezci putujú na tritisícové vrcholy so sprievodcom či po vlastnej osi.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Innerkrems

Celkom: 6.8 Celkově průměrné ubytování, v apartmánu citelně chyběla myčka a mikrovlnka na které jsme v podobné ceně zvyklí :(

 • 5.5 Ubytovanie
 • 6 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Celkově průměrné ubytování, v apartmánu citelně chyběla myčka a mikrovlnka na které jsme v podobné ceně zvyklí :( Zobraziť celú recenziu

Radek K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.02.2015, Dátum pobytu: 14.2. - 17.2.2015
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Innerkrems, Hotel: Residence Lärchenhof

Všetky recenzie Rakúsko - Innerkrems