Rakúsko - Hochkönig Rakúsko

 • Popis

  Biely raj Hochkönig

  Lyžiarske stredisko Hochkönig leží na majestátnom vrchole Berchtesgadenských Álp v spolkovej krajine Salzbursko. Viac ako 112 kilometrov perfektne upravovaných zjazdoviek križuje svahy horského masívu v nadmorskej výške 800 - 2000 metrov. Trate všetkých obtiažností cez modrú a červenú po čiernu a freeride svahy na seba výborne nadväzujú. 32 moderných vlekov dokážu za hodinu prepraviť 50 600 osôb. Stredisko sa rozpína medzi malebnými horskými mestečkami Mühlbach, Maria Alm, Dienten, Hintermoos a Hinterthal s veľkým výberom ubytovacích zariadení. V okolí chát prevažujú jednoduchšie terény, zatiaľ čo ďalej od ubytovania pribúdajú náročnejšie zjazdy. Vďaka tomu zaznamenáte na vzdialenejších svahoch menšiu koncentráciu ľudí.

  Zábava pre celú rodinu

  Hochkönig patrí k najmladším a najsympatickejším lyžiarskym strediskám. Veľký výber aktivít čaká celú rodinu i mimo svahy. V drevených horských chatách ako z rozprávky sa varí podľa receptov rakúskych babičiek. Všade vonia trhanec, guláš, horúca čokoláda a pivo. Unavené svaly si výborne oddýchnu vo wellness s vírivkami, bazénmi, saunou a šmýkačkami pre deti. Šikovné ruky masérov uvoľnia každý stuhnutý kúsok tela. Z mesta Maria Alm dôjdete pešo k dvom sánkarským dráham. Lyžiarske škôlky pre našich najmenších ležia pri spodných staniciach lanoviek. Pre snowboardistov je postavených niekoľko funparkov s U-rampou, prekážkami a skokmi. Aj nelyžiari sa v stredisku Hochkönig zabavia. Medzi lanovkami vedú chodníky pre ski-alpinistov, bežkárov alebo peších turistov so snežnicami, ktoré míňajú vyhliadky do údolia a na protiľahlej vrcholy. Večerný program pre svojich hostí pripravujú miestne hotely i reštaurácie. Čakajú vás tanečné večery so živou hudbou, degustačné menu či divadelné predstavenia.

  Cestou necestou

  Do strediska Hochkönig sa autom dostanete za jedno popoludnie. Cesta z Bratislavy cez St.Pölten, Amstetten a Salzburg trvá približne 4 a pol hodiny. Pred odchodom si obstarajte rakúsku diaľničnú známku. Z Košíc sa môžete vybrať južnou trasou smerom na Budapešť, cez Mosonmagyaróvár, St. Pölten, Amstetten a Salzburg. Celkovo najazdíte 900 km a na ceste strávite 8 a pol hodiny. Jednotlivé mestá pod hrebeňom spája bezplatný ski-bus, ktorý v hlavnej sezóne odchádza každú polhodinu. Zavezie vás priamo k dolným staniciam lanoviek odkiaľ môžete pohodlne vyraziť na biele svahy.

  Koľko to stojí?

  Ceny ski pasov v stredisku Hochkönig sú priaznivé. Deti do 6 rokov lyžujú zadarmo. V plnej sezóne stojí sedemdňový ski pas pre dospelého 278 EUR. Pre študentov je pripravená cena 208,50 EUR a pre deti nad 6 rokov 139 EUR. Mimo sezónu poplatky klesajú až o 20 EUR. Špeciálna ponuka je pripravená pre rodiny s deťmi. Každé tretie a ďalšie dieťa má pobyt na zjazdovkách zdarma. Skupinové zľavy sa vypočítajú priamo na mieste v pokladni.

  Do Álp aj v lete

  Turistický ruch strediska Hochkönig v teplých mesiacoch ožíva novou energiou. Letná atmosféra prevoňaná rozkvitnutými horskými lúkami zvádza k pohodovým prechádzkam. Pešie trasy vedú okolo drevených chát, neposedných potôčikov, čírych studničiek a skalných útvarov. Deti môžu kŕmiť novo narodené jahniatka, zarybárčiť si v bystrinách, zažiť dobrodružstvo v lanovom parku, vyskúšať si lukostreľbu alebo hľadať poklady v rámci svetovo preslávenej hry geocaching. Značené cyklotrasy sú pripravené pre horské bicykle. V lete je v prevádzke bobová dráha a hlavné lanovky.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Hochkönig

Celkom: 10 Velká spokojenost naprosto ve všem. Vřele doporučuji

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost naprosto ve všem. Vřele doporučuji Zobraziť celú recenziu

Markéta K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 07.08.2023, Dátum pobytu: 24.7. - 31.7.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Celkom: 9.5 Ubytování bylo podle popisu. Služba je skvělá. Množství a kvalita jídla plně splnila očekávání.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování bylo podle popisu. Služba je skvělá. Množství a kvalita jídla plně splnila očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ildikó V., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 24.07.2023, Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Celkom: 9.1 Byli jsme velmi spokojeni, krajina v okolí je úchvatná, pobyt proběhl bez zásadních problémů.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme velmi spokojeni, krajina v okolí je úchvatná, pobyt proběhl bez zásadních problémů. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je velmi pěkný, udržovaný. Pokoj, ve kterém jsme byli, zřejmě bude procházet rekonstrukcí, jak jsme zjistili ze sociálních sítí. Byly na něm patrné drobné známky opotřebení, nicméně byl čistý a spaní pohodlné. Sociální zařízení v dobrém stavu.

Strava
Snídaně formou bufetu, pečlivě doplňovaného, využili jsme deklarovanou možnost připravit si obložené housky na denní výlety. Džusy a teplé nápoje byly součástí snídaně v ceně, dobrá káva, cappuccino atd.

Káva a chutný zákusek k odpolední svačině.

Večeře na vysoké gastronomické úrovni. Dva druhy polévky, salátový bar, hlavní chod se vybíral u snídaně ze čtyř možností. (Kdo neovládá němčinu, využije např. google překladač). Na konci večeře velmi chutný dezert.

Děti měly občas problém s hlavním jídlem, byly to někdy netradiční a v Česku nepříliš známé kreace, které děti nemusí umět úplně ocenit.

Služby hotela
Personál velmi příjemný, hotel zřejmě vede jedna rodina. Se starší paní možno hovořit pouze německy, mladší bez potíží a ochotně komunikuje anglicky.

K dispozici hernička pro děti. Prostorná terasa s posezením, houpací plátěná křesla, outdoor šachy. Saunu jsme v létě nevyužili. Nápoje mimo snídani a odpolední svačinu si každý host odebírá sám v jídelně a hradí na konci pobytu.

Za zmínku stojí Hochkönig Card, díky které jsme mohli zdarma využívat množství dalších služeb v okolí - koupaliště, lanovky, doprava autobusem aj.

Pláž
Pláž v Alpách žádná poblíž nebyla.

Jakub V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 19.07.2023, Dátum pobytu: 8.7. - 15.7.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Ranní pohled z pokoje 1 fotografia

Celkom: 10 Super hotel, i když hodně v kopci. Super jídlo, super personál, super příroda a super možnosti s hochokonig card.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super hotel, i když hodně v kopci. Super jídlo, super personál, super příroda a super možnosti s hochokonig card. Zobraziť celú recenziu

Lukáš K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.07.2023, Dátum pobytu: 1.7. - 5.7.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Celkom: 10 Pěkný rodinný hotel uprostřed přírody přímo pod horami. Výborné stravování.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkný rodinný hotel uprostřed přírody přímo pod horami. Výborné stravování. Zobraziť celú recenziu

Jan L., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.07.2023, Dátum pobytu: 24.6. - 1.7.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Všetky recenzie Rakúsko - Hochkönig