Rakúsko - Hochkar Rakúsko

 • Popis

  Rodinný areál v alpskom predhorí

  Malý rodinný areál Hochkar leží v alpskom predhorí na pomedzí Štajerska a Dolného Rakúska. Prehľadné, riedko zalesnené svahy v nadmorskej výške od 1380 do 1808 metrov sľubujú kvalitnú snehovú nádielku od decembra do konca apríla. Necelých dvadsať kilometrov zjazdoviek obsluhuje moderný prepravný park na čele s krytou expresnou štvorsedačkou. Hravé zjazdovky často menia smer a sklon. Prevažuje červený stupeň obtiažnosti, ale nechýba ani pohodový modrý okruh a športové čierne svahy Grosses Kar a Steilhang z vrcholu Häsing. Mimo perfektne upravované trate je dostatok voľného terénu v lese aj medzi skalami pre vyznávačov free ride jazdy. Fun park Hochkar sa stal Mekkou viedenských snowboardistov. Bežkári sa preháňajú na desiatkach kilometrov vyfrézovaných stôp dole v údolí, ktorým kraľuje trasa Hochkar - Dürrenstein. Detský cvičný svah blízko JoSchi baru disponuje detským vlekom a krytým pojazdným kobercom.

  Après-ski

  Stále väčšej obľube sa tešia výlety na snežniciach a vysokohorská turistika. Okolie Hochkaru križujú rôzne náročné trasy pre peších turistov. Ľahké rodinné prechádzky so zastávkami v horských chatách s výbornou kuchyňou lemujú úbočia hrebeňa. Náročné túry pre skúsených športovcov stúpajú na vyhliadky pod alpskými vrcholmi a mnohokrát trvajú viac ako jeden deň. Nad zjazdovkami poletujú krídla paraglidistov a pod dolnou stanicou lanovky cinkajú rolničky konských záprahov vezúcich turistov v príjemne vyhriatych saniach. Svoju presnosť a napínavú atmosféru si vychutnajte pri zápase v curlingu. Od roku 2009 je v prevádzke wellness centrum Göstling-Hochkar s bazénom so slanou vodou, niekoľkými saunami a relaxačnou zónou. Na dne kotliny je niekoľko gasthofov a krčmičiek. Na dobrom jedle si pochutnáte v starobylej drevenej chate Karhütte so samoobslužnou reštauráciou.

  Cestou necestou

  Lyžiarske stredisko Hochkar ležiace neďaleko juhomoravských hraníc patrí k ideálnym víkendovým zimným destináciám. Trasa z Bratislavy cez Altlengbach, Ybbs an der Donau a Göstling an der Ybbs meria len 263 kilometrov a trvá niečo málo cez 3 hodiny. Posledný úsek po vysokohorskej ceste Hochkar Alpenstrasse je spoplatnený mýtom, ktoré je zahrnuté v cene ski pasu. V zime sa teda nevyberá. Komunikácia je výborne udržiavaná a bez snehu. Z Košíc sa môžete vybrať južnou trasou smerom na Budapešť, cez Mosonmagyaróvár, St. Pölten, Ybbs an der Donau a Göstling an der Ybbs. Celkovo najazdíte 710 km a na ceste strávite 7 a pol hodiny. Záchytné parkoviská pozdĺž dojazdov zjazdoviek sú zadarmo. Bezplatný ski bus krúži dedinou a zváža lyžiarov k nástupným miestam lanoviek.

  Koľko to stojí?

  Svahy Hochkaru bývajú cez týždeň poloprázdne, zato cez víkend sem mieria desiatky lyžiarov z Viedne a okolia, pre ktorých je Hochkar kvalitný areál na dosah ruky. Šesťdňová permanentka stojí 184,5 EUR pre dospelých, 177 EUR pre seniorov, 160 EUR pre násťročných a 106 EUR pre deti. Najmenší návštevníci do 5 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Deti od 6 do 10 rokov môžu využiť ski pas Snehuliak (Schneemankarte) a zaplatia iba 3€ na deň. Podmienkou je ďalší ski pas zakúpený aspoň jedným z rodičov. Výhodné zľavy čakajú na autobusové zájazdy a školské lyžiarske výcviky. Vratná záloha na čipovú kartu je 2€. Jednorazové vstupné na lanovku vyjde na 11 EUR pri ceste nahor a na 15,5 EUR pri ceste nahor a nadol.

  Leto v Hochkare

  Krásna a pestrá krajina Göstlinských Álp víta v letných mesiacoch návštevníkov s otvorenou náručou. Miestne hory nabádajú športovcov k prekonávaniu osobných rekordov a výkonnostných limitov. Peší turisti zdolávajú jeden alpský vrchol za druhým alebo plánujú viacdenné hrebeňové túry. 157 kilometrov značených peších chodníkov je usporiadaných do okruhov podľa náročnosti. Nechýbajú pohodové vyhliadkové promenády a náučné chodníky pre rodiny s deťmi. Cyklisti na horských aj cestných bicykloch si pochvaľujú perfektné podmienky pre cyklo dovolenku. Jednotlivé cyklotrasy majú svoje meno a vďaka regionálnej cyklo mape sa dozviete viac o pamätihodnostiach, ktoré budete na bicykli míňať. Nevynechajte návštevu národného parku Noth-Schlucht, bývalej železiarskej dielne Esse im Steinbachtal a drevorubačskej osady Rothschildsche Holzknechtsiedlung. Regiónom preteká rieka Salza zvádzajúca raftárov a kanoistov k pokoreniu divokých perejí. Oblasť je pretkaná množstvom jaskýň s rôznymi šachtami a komínmi. Ľadovcová jaskyňa Hochkar dlhšia ako 600 metrov je prístupná verejnosti. Pri jej prehliadke vám sprievodca povie zaujímavé informácie o ľadovcovej činnosti v Alpách a jej následkoch. Trochu adrenalínu si doprajte v lanovom centre Hochkar Rope Route alebo sa vyberte na novo vybudovaný chodník s visutými rebríkmi a mostami Hochkar 360 ° Skytour. Relaxáciu ponúka 9 jamkové golfové ihrisko Golf Club Schloss Ernegg Neun a wellness centrum Göstling-Hochkar.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Hochkar

Celkom: 10 Skvele ubytovani, nadstandardni servis, vynikajici komunikace s majitelkou

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvele ubytovani, nadstandardni servis, vynikajici komunikace s majitelkou Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Luxusni vybaveni, bez vyhrad

Strava
Plne vybavena kuchyn

Anonym, 26.12.2018
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hochkar, Hotel: Pension Lobkowicz (Göstling)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Všetky recenzie Rakúsko - Hochkar