Rakúsko - Hinterstoder Rakúsko

 • Popis

  Perla Horného Rakúska

  Skiareál Hinterstoder je považovaný skôr za malé rodinné stredisko, ale zvučné meno má medzi freeridermi a svetovými lyžiarmi. Z celkového počtu 40 kilometrov zjazdoviek patrí 75% medzi ľahké až stredne ťažké trate. Posledných 10 kilometrov zjazdoviek označuje čierna farba. Nároční lyžiari sa môžu tešiť na závodnú zjazdovku Hannese Trinkla, kde sa v rokoch 2011 a 2016 konal Svetový pohár mužov, a na zjazdovku Inferno so sklonom 70%. Celá rodina sa vyblázni na zjazdovke Snow Trail s hrbolcami, vlnami a ostrými zatáčkami. Areál leží medzi nadmorskými výškami 600 až 2000 metrov. Pri nedostatku snehu nastupujú snežné delá schopné upraviť 90% svahov k spokojnosti návštevníkov. 12 vlekov a lanoviek prepravuje športovcov so všetkým komfortom, ale cez víkendy počítajte s návalmi lyžiarov a mnohými radmi. Snowpark Höss privádza do Hinterstoderu najlepších rakúskych freeriderov. Na 300 metrovom svahu predvádzajú akrobatické figúry na prekfektne tvarovaných railoch, boxoch alebo na dvojitej kickerline. Pre deti je pripravený Sunny Kids Park s približovacími kobercami, kolotočom, rozprávkovými figúrkami a tobogánom. Pomocou hier sa tu najmenší športovci učia svoje prvé oblúky. Priaznivci bežeckého lyžovania sa vydávajú na dve klasické stopy, štyri korčuliarske trate a jeden výškový panoramatický okruh. Neupravované svahy brázdia vyznávači free ride a ski alpinisti si siahnu na dno svojich síl pri obžiažnych výstupoch na vrcholy Rote Wand, Warscheneck, Stubwieswipfel alebo Rottal.

  Après-ski

  Hinterstoder ponúka širokú škálu aktivít pre návštevníkov bez lyží. Krásnu zasneženú krajinu obdivujú turisti na chodníkoch pre peších a pre snežnice. Širokými lesnými cestami jazdia konské záprahy s pohodlnými saňami pre svojich pasažierov. Kazdú stredu organizuje ski alpinistický klub nočné túry na lyžiach so zastávkou v horskej chate na Wurzeralme, kde zjazdovky zatvárajú o 17 hodine a do 22 hodiny sú plne k dispozícii ski alpinistom. Z plošiny Höss-Plateau sa skáče za dobrého počasia tandemový paragliding. Škola lietania Hinterstoder ponúka aj kurzy pre začiatočníkov, po ich absolvovaní si vychutnáte svoj vlastný skok. V mestečku v údolí nájdete obchody, cukráreň, bary, reštaurácie, požičovne lyží a lyžiarsku školu, tenisové a squashové kurty, wellness a masáže alebo detské ihrisko a detský klub Zwergennest s dozorom.

  Cestou necestou

  Lyžiarske stredisko Hinterstoder leží v srdci Horného Rakúska. Cesta z Bratislavy trvá 3 hodiny a meria 333 kilometrov. Z Košíc trvá cesta 7 a pol hodiny a prejdete 782 kilometrov. Centrálne parkoviská pod lanovkami sú zadarmo. Skibusy dopravia lyžiarov k dolnej stanici lanovky Höss v Hinterstodere zhruba každú polhodinu. Podmienkou vstupu na palubu je platný ski pas. Zadarmo sa dostanete aj do spriazneného strediska Wurezalm na opačnom úbočí masívu Warscheneck. Prejazd autom medzi areálmi trvá asi pol hodiny.

  Koľko to stojí?

  Viacdenné skipasy oprávňujú lyžiarov k využívaniu lanoviek v areáloch Hinterstoder a Wurezalm. V hlavnej sezóne počítajte s nárastom cien asi o 10 EUR. Šesťdenný skipas pre dospelého stojí 209 EUR, pre deti 115 EUR a pre mládež 177,50 EUR. Deti do 10 rokov lyžujúce v doprovode rodiča potrebujú len špeciálnu permanentku v cene 3 EUR na deň, rovnako ako tretie a ďalšie deti v rodine. Znížené ceny sú pripravené pre skupiny nad 20 osôb, ktoré naviac obdržia jeden skipas zadarmo. Jednorázové vstupné na lanovky stojí od 15 do 20 EUR. Ku každej permanentke pripočítajte ešte vratnú zálohu za čipovú kartu v hodnote 2 EUR. Pri pokladniach prijímajú okrem hotovosti aj platobné karty a poukážky Dinners Club. Za vstup na detskú zážitkovú zjazdovku zaplatíte 11 EUR. Pokiaľ nechcete stáť v rade pri pokladniach, kúpte si vybranú permanentku online.

  Športové leto aj relax pri vode

  Hinterstoder, obec s 1000 obyvateľmi, patrí k atratkívnym letným rekreačným oblastiam v Hornom Rakúsku. Mestečko obklopuje pohorie Totes Gebirge, kde hrá dôležítú rolu ochrana klímy a trvalo udržateľný rozvoj. K prírodným krásam, ako sú Schiederweiher, Polsterlucke alebo vodopády Strombodig vedú pešie aj cyklistické chodníky. Pešie túry od salaša k salašu, cez horské lúky až na vrcholy hôr míňajú jedinečné vyhliadkové miesta. V celej oblasti Pyhrn Priel sa preplieta 600 kilometrov chodníkov. K vysokohorským chodníkom, východiskovým bodom pre horolezcov, sa za pár minút dostanete kabínkovou lanovkou. Pre rodiny s deťmi sa viac hodia okruhy po pastvinách, kde odpočívajú stáda kráv a ovcí. Pri dobrej viditeľnosti vás z diaľky pozdraví Dachstein a s trochou šťastia sa stretnete so svišťom alebo kamzíkom. Aj cyklisti môžu využiť služby kabínkovej lanovky na Hutterer Böden. Tu začína panoramatická bikerská trasa v dĺžke 23 kilometrov a s 1000 výškovými metrami. Navštívte aj bikepark na Wurbauerkogele. Na plošine Höss-Plateau denne štartujú lety tandemového paraglidingu. Kúpanie v priehradných jazerách Schafkogelsee a Hutterersee príjde vhod v teplých dňoch. Letnú bobovú dráhu na kopci Wurbauerkogel milujú najmenší návštevníci. Dvojmiestne boby sa rútia po koľajách 800 metrov dlhej dráhy s prudkými zatáčkami, mostami, vlnami a skokmi. Neďaleko sa nachádza tiež lukostrelecký areál, vyhliadková veža a panoramatická reštaurácia. V Hinterstodere si môžete zahrať tenis, squash, plážový volejbal, minigolf a golf.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Hinterstoder

Celkom: 10 Pěkný apartmánový hotel. Zajištěné parkovací místo.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkný apartmánový hotel. Zajištěné parkovací místo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čistý, moderní, praktický apartmán. Dobře vybavená kuchyňská linka.

Strava
Hotel nevaří, je možno si na další ráno objednat pečivo nebo i další potraviny na snídani.

Služby hotela
Hotel poskytuje kartu výhod Phirn Priel Aktiv card. Tím získáte některé služby zdarma jako např. lanovky v okolí, hromadnou dopravu na vybraných linkách, vstupy do bazénů, muzeí apod. Na jiné služby pak s kartou získáte slevy.

Pláž
Hotel stojí v alpské vesnici.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 09.08.2023, Dátum pobytu: 30.7. - 6.8.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hinterstoder, Hotel: ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder (Hinterstoder)

Celkom: 9.5 Naprostá spokojenost.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moderní, čisté ubytování s možností dětské postýlky. Prostorný apartmán. Přijemný personál Hotelu.

Strava
Je možné využít pouze donáškovou službu snídaní. Ale obchod a restaurace je od hotelu ve vzdálenosti necelého kilometru. Kuchyňský kout hotelu, vybaven však dostatečně.

Tereza T., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.03.2023, Dátum pobytu: 9.3. - 12.3.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hinterstoder, Hotel: ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder (Hinterstoder)

Celkom: 9.5 Skvělé místo, příjemný personál, dobrá kuchyně.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Skvělé místo, příjemný personál, dobrá kuchyně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
dle očekávání, ne luxus ale pro ubytování na lyžovačce lepší standard.

Strava
Dostatek a chutné.

Služby hotela
bez problémů. Botárna improvizovaná, ale dostačující.

Zjazdovky
V březnu na sjezdovkách (pěkně upravených) volno, jezdit se dalo do vyčeroání.

Zdeněk Suchánek, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.03.2020, Dátum pobytu: 8.3. - 13.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

1 fotografia

Celkom: 5.8 český pension,očekávala bych servis jako u rakouských pensionu,což nebylo

 • 6 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
český pension,očekávala bych servis jako u rakouských pensionu,což nebylo Zobraziť celú recenziu

Lada Brzobohata, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 09.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 6.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

Celkom: 6.4 Na tomto penzionu jsme byli s přáteli a rodinou již podruhé. Od loňského roku se ubytování po prošlé rekonstrukci změnilo. Pokoje byly...

 • 6.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 5 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Na tomto penzionu jsme byli s přáteli a rodinou již podruhé. Od loňského roku se ubytování po prošlé rekonstrukci změnilo. Pokoje byly nové, čisté. Náš pokoj měl i kuchyňku, která ale byla úplně nevybavená nadobím, což je trochu škoda. Koupelna byla také pěkná, čistá, ale chybělo mýdlo na umytí rukou. Vzhledem k ceně tekutého mýdla je zvláštní, že majitelé ho neberou jako samozřejmost ve vybavení koupelen. V pokoji byla docela zima. Topení bylo většinu času vlažné, večer trochu teplé. Problém vyřešila ochotná paní Květa z personálu, která mi půjčila deku (mimochodem by mohla být lehká deka automaticky na pokoji k dispozici). Snídaně by mohly být pestřejši, ale vzhledem k tomu, že nejsem naročný strávník to bylo v pohodě. Večere byly fajn, chutné. Bohužel při odjezdu se mi stala velmi nemilá věc, díky které se k těmto majitelům již nejspíš nevrátím a zkazila mi dosud velmi pěknou dovolenou, na kterou jsem se tešila celý rok. Otec paní majitelky mě při odjezdu z malého parkoviště velmi nevhodným způsobem “seřval” (choval se jako šílenec) kvůli tomu, že jsem si zacouvala asi půl metru na protější pozemek (byl ten den napadaný nový sníh a opravdu nešlo jinak). Poté co jsem si jeho chování nenechala líbit mě neskutečně pourážel... pokud je toto poděkování a popřání šťastné cesty klientům, tak to asi raději nechci absolvovat znovu... Zobraziť celú recenziu

Zjazdovky
Sjezdovky jsou bezva jak pro náročné lyžaře, tak i začátečníky.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 29.02.2020, Dátum pobytu: 23.2. - 28.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

Všetky recenzie Rakúsko - Hinterstoder