Rakúsko - Gerlitzen Rakúsko

 • Popis

  Lyžiarske stredisko s tradíciou

  Najstaršie korutánske lyžiarske stredisko na hore Gerlitzen pripomína pavučinu spúšťajúcu sa z vrchu hory na všetky svetové strany. Vypína sa nad jazerom Ossiacher See a mestečkami Bodensdorf, Steindorf a Ossiach. Gerlitzen leží v nadmorskej výške od 520 do 1911 metrov. Moderný lanový park je v prevádzke denne od pol deviatej. Chrbticová kabínka vyváža lyžiarov do oblakov vo výške 1000 metroch nad morom. Na ňu nadväzujú nové 8-sedačkové a 6-sedačkové lanovky a ďalších 10 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 22 200 osôb za hodinu. Z celkového počtu 41 kilometrov zjazdoviek môže byť 39 kilometrov umelo zasnežených. Červené zjazdovky prevládajú nad modrými a čiernymi. Široké pláne sa hodia pre carvingové lyžovanie a neupravované okružné trasy pre free ride. Detský lyžiarsky kútik Kinderland nájdete pri hornej stanici kabínky Kanzelhöhe a pri rezorte Feuerberg na južnej strane Gerlitzen. Snowboardový fun park s jumpy, corners, boxy a raily uspokojí začiatočníkov aj profíkov. Pre bežkárov sú pripravené dve klasické stopy, jedna korčuliarska trať a jeden panoramatický výškový okruh.

  Après-ski

  Bohaté vyžitie mimo zjazdovky láka do regiónu vyznávačov zimnej turistiky a wellness pobytov. 24 kilometrov upravených trás pre peších krúžia okolo Gerlitzen a mieria aj do vzdialenejších mestečiek. Osviežením peších pochodov môžu byť snežnice alebo ski alpinistické lyže. Z horských stredísk vychádzajú konské záprahy s pohodlnými saňami pre turistov. Bezchybnú relaxáciu ponúkajú termálne kúpele v Bad Bleiberg alebo Villachu. Radostné výskanie detí sa ozýva zo sánkarskej dráhy a z klziska pod holým nebom. Z neba sa znášajú krídla tandemového paraglidingu. Večer sa rozbieha zábava v reštauráciách, baroch a na diskotéke. V krytej hale si môžete zahrať tenis a bowling. Skvelý pohľad ponúka otvorený závod Snow Challenge, ktorého výhercom sa stane lyžiar, ktorý sa najviac priblíži času známeho televízneho moderátora. Vtip je v tom, že sa dotyčný po ceste predstavuje na poháriku v baroch na zjazdovke.

  Cestou necestou

  Cesta k lyžiarskemu stredisku Gerlitzen je jednoduchá pre brnenských rezidentov, ktorým stačí prejsť necelých 500 kilometrov po diaľnici cez Viedeň a Villach a pokračovať pár minút po dobre dostupnej horskej ceste. Len za 5 hodín sa dostanú do cieľa. Pražania putujú cez Linz a Salzburg. Trasu v dĺžke okolo 600 kilometrov urazia za 6 hodín. Obe varianty vedú cez úseky s mýtom v Tauernských Alpách a v tuneli Katschbergtunnel. Rakúske diaľnice sú tiež spoplatnené a je nutné si obstarať diaľničnú známku. Novovybudované záchytné parkoviská pri približovacej kabínke v Annenheime sú zadarmo a možno sledovať ich vyťaženosť online. Túto službu oceníte cez víkendy, kedy sa do Gerlitzen vydávajú obyvatelia Villachu. Skvele fungujúca sieť ski busov v rámci lyžiarskej permanentky obchádza horu Gerlitzen zo všetkých strán a dopravuje turistov aj do obľúbeného Villachu.

  Koľko to stojí?

  Ceny ski pasov zodpovedajú kvalite strediska a výbornému zázemiu. Šesťdňová permanentka pre dospelého stojí 211,5 eur, pre mládež a študentov 174 eur, pre deti 106 eur a pre seniorov 185 eur. Zľavy pre skupiny a rodiny žiadajte priamo na pokladniach. Začiatočníci, bežkári a peší turisti si môžu zakúpiť bodové lístky. Rozšírený ski pas Top Ski Pass Gold platí vo všetkých strediskách Korutánska a Východného Tirolska a oprávňuje lyžiarov k využívaniu 891 kilometrov zjazdoviek v malých i vyhlásených areáloch.

  Leto v Gerlitzene

  Hora Gerlitzen a mestečká na jej úpätí pripravujú bohatý letný program pre rodiny s deťmi, športovcov, dobrodruhov i návštevníkov hľadajúcich pohodu a relaxáciu. Miestne informačné stanice každoročne pripravujú mapu peších chodníkov pre najmenších aj horolezcov. Túry so sprievodcom zadarmo vyrážajú každú stredu dopoludnia od dolnej stanice lanovky Kanzelbahn. Chodníky vhodné pre Nordic walking sú klasifikované podľa obtiažnosti do troch kategórií. Vedú po vyhliadkových miestach a zaujímavostiach v okolí. Trasy pre cyklistov majú vlastné označenie a zídenia mimo cestu sa penalizujú. Niektoré mieria od brehov jazera k vrchu hory Gerlitzen, iné lemujú Ossiacher See a vyhýbajú sa namáhavému stúpaniu. V údolí si zahráte rozmanité športy, ako sú tenis, bedminton, volejbal, golf, minigolf a futbal. Na hladine jazera sa oddávajte plachteniu, kajaku, kanoe, windsurfingu a paddle boardingu. K dispozícii je vodný svet pre deti, letná bobová dráha a zábavný park.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Gerlitzen

Celkom: 8,2 Prijemne, az na jednu vynimku

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Prijemne, az na jednu vynimku Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Mali sme objednanu family izbu, v ktorej mali byt styri lozka. Spanie pre deti vsak spocivalo v jednom roztiahnutom gauci. Nase deti sa tam nejako poskrucali a pomestili, keby mali o rok viac, isto sa tam nezmestia.

Miroslava M., 06.09.2017, Dátum pobytu: 28.8. - 2.9.2017
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 lyžařský pobyt s ubytováním ve velmi hezkém hotelu Gasthof zur Post. Hotel byl velmi útulný se skvělou obsluhou.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
lyžařský pobyt s ubytováním ve velmi hezkém hotelu Gasthof zur Post. Hotel byl velmi útulný se skvělou obsluhou. Zobraziť celú recenziu

Jitka Bilejová, 13.02.2017, Dátum pobytu: 5.2. - 10.2.2017
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Luxusní a budu se tam ráda vracet. Moc moc dík

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Luxusní a budu se tam ráda vracet. Moc moc dík Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Luxus

Strava
Luxus

Služby hotela
Luxus

Zjazdovky
Luxus

Světlana Ťavodová, 03.01.2017, Dátum pobytu: 23.12. - 27.12.2016
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Krásné místo i okolí, spousta možností kam jet na výlet, nádherné koupání.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné místo i okolí, spousta možností kam jet na výlet, nádherné koupání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl poměrně malý, ale čistý, nově zařízený a příjemný.

TV moc nehrála (ale to nám nevadilo) a inzerované připojení k wi-fi v pokoji skoro vůbec, v hale s potížemi.

Strava
Ráno snídaně - švédský stůl, stále doplňovaný.

Večeře - výběr ze 2 menu, bez problému, výborné a dostačující.

Služby hotela
Servis perfektní, bez chyby, ochotný a přátelský personál.

Pláž
Pláž pouze za poplatek (na den cca 3,60 Euro), vzdálená max. 5 min od hotelu,

atrakce pro děti, restaurace. Při horkém počasí bohužel poměrně plná, ale jinak fajn.

Ivana K., 09.08.2016, Dátum pobytu: 30.7. - 5.8.2016
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Gerlitzen