Rakúsko - Bad Gastein Rakúsko

 • Popis

  Kúpeľné mestečko Bad Gastein leží v nadmorskej výške asi 1 000 m uprostred národného parku Vysoké Taury a má cca 5 800 obyvateľov. Najväčším lákadlom mesta je 18 termálnych prameňov, ktoré v meste a jeho okolí vyvierajú.

  Názov Gastein dali údoliu a mestu Kelti, ktorí oblasť osídlili už v období 400 rokov pred n. l. Symbolom mesta Bad Gastein je džbán, prvá zmienka o ňom pochádza už z roku 1327. Viachlas a oslnivú povesť priniesli stredisku hostia z rad slávnych osobností a významných politikov a štátnikov, ktorí v kraji s obľubou pobývali. Napíklad arcivojvoda Johann nechal na vrcholu Gamskarkogel vystavať prvú alpskú chatu. Mesto sa rozvíjalo taktiež vďaka ťažbe zlata v údolí. Najznámejšími stavbami mesta sú chrám Panny Máie, ktorý pochádza z 15. storočia, a zámoček z polovice 16. storočia. Postupom času sa Bad Gastein stal vyhláseným strediskom zimnej rekreácie.

  Behom návštevy Bad Gasteinu by ste si nemali nechať ujsť prehliadku Gasteinského múzea, gasteinského vtáčieho parku, kostola sv. Mikuláša a krásneho vodopádu Gletschermühhlen.

  Údolie Gastein síce neponúka podmienky pre tie najnáročnejšie športy, zato je strediskom neskutočne univerzálnym. Na okolitých svahoch si môžete užiť snaď všetky typy aktivít, ktoré k správnym snehovým radovánkam patria. Zjazdovky v rôznych úrovniach obtiažnosti sú skvele udržované a dosahujú celkovej vzdialenosti viac než 200 km. Pre milovníkov bežkového lyžovania je pripravené osvetlená bežecká stopa. V provoze je až do 21:30 hodín.

  Okolie Bad Gasteinu je rovnakom rajom cyklistov. K dispozícii sú požičovne bicyklov, kde si môžete zapožičať i cyklistické vybavenie, pokiaľ so sebou nemáte vlastné. Vyjsť si môžete trebárs na niektorú z okružných cyklistických trás.

  Termálne pramene v miestnych kúpeľoch sú obohatené o mierne rádioaktívny prvok radon. Ten pôsobí blahodáne ľudí trpiacich reumou, artózou, chorobami dýchacích ciest a orgánov látkovej výmeny. Termálne vody obohatené radónom sa uplatňujú i v rámci preventívneho pôsobenia na postihnutých rôznymi alergiami. Teplota radonovej vody sa pohybuje v rozmedzí od 37 do 41,5°C. Plavecké bazén s termánou vodou sú verejnosti prístupné po celý deň.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Bad Gastein

Celkom: 5,2 Díky počasí, přírodě v okolí a mému úžasnému příteli jsem si dovolenou užila.

 • 4 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 4 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Díky počasí, přírodě v okolí a mému úžasnému příteli jsem si dovolenou užila. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel sám o sobě stojí nedaleko centra městečka. V blízkosti hotelu je nádherný vodopád, který jsme viděli pouze z jídelny nebo pokud jsme obešli hotel z venčí. Byl nám přidělen pokoj ve třetím patře s výhledem na kostel. Bohužel kostelní zeď byla zhruba 1,8m od oken. Takže slibovaný výhled na vodopád nebo hory nebyl. V pokoji byla tím pádem tma i když venku svítilo sluníčko. Pokud to tedy shrnu, horší pokoj v hotelu již nebyl, proč tedy zrovna my..? I na sídlišti v prvním patře by byl větší výhled.

Strava
Snídaně v hotelu stále naprosto stojné (4dny). Nic míň a nic navíc nebo uvařeno jinak. Večeře různé, nechalo se dobře kombinovat. Nestále doplňované švédské stoly.

Obědy jsme trávili mimo hotel (většinou v restauracích na sjezdovkách). Vše v pořádku, výborné, některá jídla úplná premiéra.

Služby hotela
Lyžárna se vstupem přímo z ulice. Funkční sušáky na boty. Hotelový bazén jsme nevyužili, jeli jsme do termálních lázní. Župany nebyly na pokoji, ale pouze na vyžádání na recepci. Úklidová služba na pokoji v pořádku. Číšníci v restauraci snaživý, milý.

Zjazdovky
Letošní zvláštní zima nepřeje nikomu, ale Gastein překvapil a my jsme si lyžovačku parádně užili. Lanovky pohodlné, bez front. Sjezdovky ráno upravené a super.

Monika Radilová, 25.02.2020, Dátum pobytu: 19.2. - 22.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Gastein, Hotel: Sanotel Bad Gastein & Residenz (Gasteinertal)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 7,2 Hotel velmi čistý a příjemný, nachází se v klidném prostředí v bezprostřední blízkosti běžeckých tratí. Personál ochotný, milý a...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Hotel velmi čistý a příjemný, nachází se v klidném prostředí v bezprostřední blízkosti běžeckých tratí. Personál ochotný, milý a vstřícný. Velká vzdálenost k autobusové zastávce vede k nutnosti jezdit ke sjezdovkám autem. Pro jazykově nevybavené hosty je velkou výhodou slovensky mluvící personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotelový pokoj jsme měli čistý a prostorný. Postel pohodlná, polštář i přikrývka příjemná.

Strava
Snídaně výborná. K večeři na výběr dva druhy polévky + salátový bar, hlavní chod servírovaný. Výběr ze tří možností, kdy jedna je vždy pizza, další těstoviny, ryba a pod. a jedno jídlo je klasická hotovka. Na závěr vždy "sladká tečka". Uvítali bychom stravu spíše regionální, protože když jedeme do Rakouska, tak nejsme zvědaví na italskou kuchyni a československé hotovky. Nic méně jídlo bylo vždy chutné.

Služby hotela
Uvítali bychom službu zajišťující dopravu k autobusové zastávce.

Zjazdovky
Sjezdovky nádherné, kabiny moderní, sedačky většinou starší bez "bublin". Hospůdky na sjezdovkách super.

Anonym, 19.02.2020, Dátum pobytu: 12.2. - 16.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Gastein, Hotel: Haas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,4 Pěkná dovolená - mohu doporučit.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkná dovolená - mohu doporučit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Příjemný rodinný hotel

Strava
Výborná

Služby hotela
Vždy uklizeno, příjemný personál

Aleš H., 18.02.2020, Dátum pobytu: 10.2. - 15.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Gastein, Hotel: Haas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,4 okolí hotelu - neutěšené, sousední hotely prázdné, zavřené, objekt naproti (?) nefunkční, zřejmě to byly obchody

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 5 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
okolí hotelu - neutěšené, sousední hotely prázdné, zavřené, objekt naproti (?) nefunkční, zřejmě to byly obchody Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
v hotelu ubytována klientela rusky mluvící

Strava
dostatečné

Služby hotela
- u hotelu uvedeno parkoviště bez dalšího, v placených službách není uvedeno a ve skutečnosti se parkuje v placeném soukromém parkovacím domě

- wellnes - naprosto tristní, bez kontroly, hotel nezajímá chování hostů, nejsou na pokoji k dispozici župany, prostěradla

- Gastein card nám byla vydána druhý den večer, kdy jsme již měli ski pasy nakoupeny

-

Pláž
ne

Josef Vávra, 07.02.2020, Dátum pobytu: 31.1. - 4.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Gastein, Hotel: Elisabeth Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Bad Gastein