Rakúsko - Annaberg Rakúsko

 • Popis

  Prívetivé stredisko v predhorí Álp

  Lyžiarské stredisko Annaberg im Lammertal leží v predhorí Álp asi 20 kilometrov od Sankt Pölten. Rodinné terény v celkovej dĺžke 17 kilometrov sú roztrúsené v pahorkatinovej krajine v nadmorskej výške od 756 do 1334 metrov. Sedem moderných vlekov a lanoviek prepája zjazdovky v kompaktnej sieti so širokými carvingovými diaľnicami, meraným slalamom, detským cvičnými lúkami a svahmi s hlbokým snehom. Snowboardový park s 12 profi prekážkami sa hodí pre menej skúsených snowboardistov aj ostrielaných profíkov. Vďaka pravidelnému umelému zasnežovaniu parku sú prekážky vo výbornom stave každý deň. Bežecké trasy pre klasický štýl aj korčuľovanie majú spolu 18 kilometrov vyfrézovaných stôp. Annaberg patrí k pokojným areálom s rodinnou atmosférou a malou vzdialenosťou od Slovenska, negarantuje však snehovú pokrývku pri dlhšej nepriazni počasia.

  Après-ski

  Après-ski terasa na výslní nad zjazdovkou pripravuje výborné alpské špeciality. Ochutnajte bombardino, silné presso, horúcu čokoládu a sladké tortičky a opaľujte sa pod príjemnými horskými lúčmi. Na sánkarskej dráhe budete uhánať s vetrom o preteky. Romantická prechádzka na saniach ťahanými koňmi osvieži vašu športovú dovolenku. Po okolí Annabergu môže putovať po označených chodníkov v pevnej obuvi alebo snežniciach. Večer si doprajte ralaxáciu v saune, reštaurácii alebo bare v mestečku pod strediskom.

  Cestou necestou

  Lyžiarske stredisko Annaberg leží v polovici cesty medzi Viedňou a Lincom. Výborná dostupnosť z Bratislavy a Košíc láka slovenských lyžiarov na návštevu Annabergu aj napriek malému počtu zjazdoviek a nízskej nadmorskej výške. Z Bratislavy pôjdete 2 a pol hodiny a čaká vás vzdialenosť 180 kilometrov. Cesta z Košíc trvá 6 a pol hodiny a meria 629 kilometrov. Ski bus vozí lyžiarov k dolnej stanici lanovky zadarmo.

  Koľko to stojí?

  Lyžiarske stredisko Annaberg nemôže konkurovať vyhláseným alpským areálov, aj napriek tomu si vytvorilo stálu klientelu, ktorá sa sem každoročne rada vracia. Prívetivé ceny patria k jednej z výhod strediska. Šesťdenný ski pas pre dospelého stojí 160,50 EUR. Permanentka pre máldež vás výjde na 132,50 EUR a pre deti 80,50 EUR. Stredisko ponúka rodinné zľavy, zvýhodnené permanentky pre skupiny a bodové lístky pre bežkárov a peších turistov. Deti do šiestich rokov lyžujú v doprovode rodičov zadarmo.

  Leto v alpskom predhorí

  Letná dovolenka v pahorkatinovej krajine v okolíl Annabergu prinese dobrodružné zážitky pre malých aj veľkých návštevníkov. Pešie chodníky po alpskom predhorí hravo zvládnu rodiny s deťmi, zatiaľ čo k tisícovým vrcholom sa vydávajú zdatní športovci a horolezci. Vyznávači horských bicyklov sa preháňajú po kilometroch označených cyklotrás vedúcich po prírodných aj kultúrnych zaujímavostiach, horských dedinách a regionálnych reštauráciách s výbornou kuchyňou. Najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta. Miestne stajne pripravujú pestrú paletu aktivít od cvičných jázd v jazdiarni po jednodenné výlety po alpských lúkach. S deťmi sa vybláznite na kúpalisku alebo zavítajte na detské ihrisko.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Annaberg

Celkom: 9 za ty peníze odpovídající služby a vybavení hotelu

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
za ty peníze odpovídající služby a vybavení hotelu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
odpovídá vynaloženým penězům

Strava
snídaně stejné s možností výběru dle chuti každého, večeře bohaté - 4 chody

Ondřej L., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 18.03.2020, Dátum pobytu: 9.3. - 12.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkom: 8.5 Dovolená se vydařila, vše probíhalo bez nehod nebo jiných komplikací. Ocenili jsme pěší dostupnost lyžařského areálu od ubytování....

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se vydařila, vše probíhalo bez nehod nebo jiných komplikací. Ocenili jsme pěší dostupnost lyžařského areálu od ubytování. Sjezdovky krásně upravené a rozmanité do náročnosti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v penzionu odpovídalo ceně, bylo standartní, čisté, panovala tam tak trochu domácí atmosféra.

Strava
Jídlo bylo velmi chutné, paní domácí je příjemná dáma. Po tříchodé večeři jsme si museli rozepnout knoflík u kalhot.

Služby hotela
Polopenze, snídaně - švédský stůl, večeře servírovaná o třech chodech - polévka, hlavní jídlo, dezert, možnost výběru ze dvou jídel. Bezlepková strava zde není vůbec žádný problém.

Edita Musilová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.03.2020, Dátum pobytu: 7.3. - 11.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkom: 9 Pobyt a strava odpovídal ceně, doporučuji pro nenáročné klienty. Personál mluvil pouze něměcky, ale domluvili jsme se.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Pobyt a strava odpovídal ceně, doporučuji pro nenáročné klienty. Personál mluvil pouze něměcky, ale domluvili jsme se. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl čistý a útulný. Jen dodělaná sprcha a wc působili zvláštně. Zvláště sprcha, která je zděný přístěnek v rohu pokoje se závěsem.

Strava
Jednoduchá kontinetální snídaně. Večeře výběr ze dvou jídel + polévka a dezert. Na svahu jsem ochutnali místní speciality.

Služby hotela
Starší, ael udržovaný hotel.

Zjazdovky
Nepřálo nám počasí, ale sjezdovek a vleků dostatečně včetně občerstvení.

Michaela Černá, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 11.03.2020, Dátum pobytu: 5.3. - 8.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkom: 8.8 DOBRÁ AŽ VÝBORNÁ

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
DOBRÁ AŽ VÝBORNÁ Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
POKOJ BYL CELKOVĚ MALÝ. vYNIKAJÍCÍ BYLO TO ŽE HOTEL JE UMÍSTĚN HNED VEDLE VLEKU. NEMUSELO SE DOJÍŽDĚT AUTEM. TO JSEM VELICE OCENIL

Strava
NO NAJEDL JSEM SE HLADY JSEM NETRPĚL. DOST MNE PŘEKVAPILO ŽE K VEČEŘI BYLO PITÝ ZA PENÍZE, MYSLÍM ZÁKLADNÍ NÁPOJ, DVĚ DECI VÍNA NEBO JEDNO PIVO.

Zjazdovky
TAK TO BYLO SUPER.

Jaroslav Hamouz, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 11.03.2020, Dátum pobytu: 1.3. - 5.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkom: 7.9 nevyšlo počasí sjezdovky někdy uzavřeny

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 5 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
nevyšlo počasí sjezdovky někdy uzavřeny Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
spokojenost

Strava
bez připomínek,dobrá

Služby hotela
bez připomíek

Zjazdovky
některé uzavřeny,přejezd do dalšího střediska znemožněn

Bohumil Jirsák, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 11.02.2020, Dátum pobytu: 2.2. - 6.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Všetky recenzie Rakúsko - Annaberg