Rakúsko - Alpbachtal / Wildschönau Rakúsko

 • Popis

  Stredisko nad dedinskými chalupami

  Tyrolské top ten stredisko Ski Juwel vzniklo v roku 2012 spojením areálov Albachtal a Wildschönau. Zjazdovky prevažne červenej farby stúpajú do kopcov nad malebné dedinky s drevenými chalupami a dedinskou architektúrou. Vďaka nadmorskej výške od 670 do 2025 metrov sa sneh drží na stráňach až do Veľkej noci a aj keby prišiel odmäk, snežné delá dokážu vytvoriť bielu perinu na 140 hektároch. 40 vlekov a lanoviek prepraví 53 800 osôb za hodinu a redukujú rady pri turniketoch na minimum. Medzi 93 kilometrami zjazdoviek figurujú široké carvingové pláne, príjemné modré a červené vyhliakové trasy aj dobrodružné červené svahy. Nočné lyžovanie na 6 kilometroch zjazdoviek prebieha každý piatok a sobotu od 18:30 do 21:15 hodiny. Na milovníkov free ride jazdy čaká 17 kilometrov kopcov s hlbokým snehom. Priaznivci snowboardingu sa vybláznia v 3 snowparkoch s U-rampou, kickermi, skokmi a slidami. Bežkári vybiehajú v Alpbachu na 20 kilometrov značených trás a súsednými dedinami sa tiahne ďalších 29 kilometrov klasických i korčuliarskych tratí. Najvyššie položený okruh Reith – Reither – Koge v dĺžke 4 kilometre vzhliada z výšky 1200 metrov nad morom hlboko do údolia. Oproti obrím areálom v okolí vyniká Alpbachtal / Wildschönau rodinnou atmosférou, tyrolskou pohostinnosťou a pohodou na stráňach aj mimo nich.

  Zábava na každom rohu

  Mimo svahov sa určite nudiť nebudete. Celú rodinu vezmite na 4 kilometrovú sánkarskú dráhu v Alpbachu, ktorá organizuje aj nočné jazdy. Pešie túry do 10 kilometrov hravo zvládnete za jeden deň. Zavedú vás na vyhliadkové miesta, okolo horských chalúp s vynikajúcou kuchyňou a k opusteným salašom. Vyskúšajte si aj trasy pre snežnice a ski alpinizmus. Do údolia sa spustite na krídle tandemového paraglidingu, vzhliadnite na zasneženú krajinu z konského chrbta, odviažte sa pri snowkitingu, vezmite partiu na curling a korčuliarsku dráhu a prehrejte sa v saune, soláriu a bazéne. Večer ožívajú bary, diskotéky, tančiarne, vínne pivnice, reštaurácie a divadlo. Pre deti je pripravená lyžiarska škôlka so zábavnou zjazdovkou. O dvojročných a štvorročných drobcov sa postarajú v dobe od 10 do 15 hodiny v Kid´s Center pod hornou stanicou lanovky Alpbacher Gondelbahn.

  Cestou necestou

  Cesta do strediska Ski Juwel trvá z Bratislavy 5 hodín, z Košíc 9 a pol hodiny. Na trase Bratislava – Salzburg – Kufstein prejdete necelých 500 kilometrov. Z Košíc cez Salzburg a Kufstein vás čaká 938 kilometrov. Na rakúskych diaľniciach sa platí mýto, zatiaľ čo v Nemecku sa stále jazdí zadarmo. Bezplatné parkoviská môžete využiť pri nástupných staniciach lanoviek. Prvé ski busy jazdia za lyžiarmi v polovici decembra a do garáži sa vracajú v polovici apríla. V hlavnej sezóne kolujú údolím každých 20 minút a v špičke aj častejšie.

  Koľko to stojí?

  Sesťdenný ski pas pre dospelého stojí 221,50 EUR, pre teenagerov 177,50 EUR a pre deti 111 EUR. Vo vedľajších sezónach ceny klesajú až o 30 EUR. Na tréningových vlekoch v Kramsachu sa vozia deti do 15 rokov zadarmo celú zimu. Špeciálna veľkonočná ponuka zaujme rodiny s deťmi. Stačí aby si dospelý kúpil 3 až 6 denný ski pas a obdrží pre dieťa narodené po roku 2001 permanentku zadarmo. Skupinovú zľavu je možné uplatniť od 15 platiacich osôb, kde stojí šesťdenný ski pas pre dospelého na 199,50 EUR a jeden člen výpravy lyžuje zadarno. Za piatkové a sobotné večerné lyžovanie sa platí 14 EUR.

  Leto v Alpbachtal / Wildschönau

  V letnej sezóne sa kopce Alpbachtal / Wildschönou zelenajú a v okolí dedín kvitnú horské bylinky. Na stráne vybehnú ovce a kravy a ľudia odložia zimné kožuchy do skríň. Malebná dedinka Alpbachtal / Wildschönau s jedinečnou architektúrou dedinských usadlostí bola v 90. rokoch zvolená za najkrajšiu dedinu Rakúska. Jej okolie je ideálne pre rodinnú dovolenku. Pešie chodníky križujú kopce nad chalupami, trasy všetkých náročností pre horské aj cestné bicykle sú dobre značené, lanovky denne vyvážajú turistov za hrebeňovými túrami, z vrcholkov sa spúšťajú krídla tandemového paraglidingu. V údolí vyskúšajte strelbu, tenis, jazdu na koni, golf a krytý bazén s detským areálom. Históriu regiónu spoznávajte na prehliadke hradu Rattenberg a v starobylom mlyne Alpbacher Getreildemühle. Za odpočinkom a relaxom sa vydajte do tyrolských reštaurácií, krčiem, barov, divadiel a tanečných sál.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Alpbachtal / Wildschönau

Celkom: 8 Byli jsme zde již podruhé a spokojenost.Vedení velice přívětivé a ochotné řešit okamžitě problémy.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme zde již podruhé a spokojenost.Vedení velice přívětivé a ochotné řešit okamžitě problémy. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje menší,ale čisté.Upozorńujeme na vestavěnou postel,kterou jsme hned nezaregistrovali,neboť vypadá jak nábytková

stěna se všemi šuplíčky ,které dokud nepotřebujete, vůbec nepoznáte že je to jen kamufláž.

Strava
Ubytování jsme měli bez stravování,ale možnost v blízkých restauracích i na kopcích rozmanitá.V blízkosti možný

nákup ve Sparu.

Služby hotela
Přímo v objektu možno využívat bazén,vždy čistý,ping-pong,šipky.Za příplatek sauna,kterou je nutno den předem objednat.

Pláž
Kabinová lanovka cca 200 m od ubytování.

Stanislava Dusilová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.03.2023, Dátum pobytu: 4.3. - 8.3.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Schatzberg-Haus

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Celkom: 4.6 Hotel sám o sobě byl hezký, nicméně my jsme byli ubytování ve ,,vedlejší" budově, která není ani na stejném pozemku, ale kus dál do...

 • 4 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 3 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel sám o sobě byl hezký, nicméně my jsme byli ubytování ve ,,vedlejší" budově, která není ani na stejném pozemku, ale kus dál do kopce a přes ulici. Na výběr mezi hlavní budovou a vedlejší jsme bohužel neměli a bohužel není nikde není napsané, že veškeré výhody popsané v nabídce platí pouze pro ubytované na hotelu a ne ve vedlejší budově. Tedy se připravte na to, že před snídaní i po ní si uděláte procházku a možná zmoknete, na večeři to samé, výtah určitě v budově mít nebudete a samozřejmě WiFi připojení už vůbec ve vedlejší budově není k dispozici. Jsou však přítomné malé kuchyňky i s lednicí a sporákem, ani jedno Vám však nepůjde, pokud máte zaplacenou polopenzí, protože majitel logicky počítá s tím, že ji nebudete potřebovat. Za funkční lednici si můžete připlatit stejně jako za ručníky do wellness, které se samozřejmě také vyskytuje pouze na hotelu a ne ve vedlejší budově. Jinak pan majitel a recepční v jednom jako jediná osoba dojem kazil, protože skoro nikdy na recepci nebyl a jen na příjem na hotel jsme na něj čekali půl hodiny. Jinak jídlo a ostatní personal bylo skvělé, taktéž i malé wellness jsme si moc užili. Už jen dodatek k vedlejší budově - komu opravdu nevoní kravský hnůj, budete trpět, protože stáj je hned vedle. Zobraziť celú recenziu

Aneta P., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.03.2023, Dátum pobytu: 9.3. - 13.3.2023
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Harfenwirt (Niederau)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.6 Hezká dovolená, jen krátká :) :)

 • 7.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Hezká dovolená, jen krátká :) :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel trochu vybydlený, prošlapané koberce, otlučený nábytek, etc. Měli jsme dva pokoje a to jak na hlavní budově, tak na depandance. Ta byla lepší než hlavní budova. Na fotkách vypadá mnohem lépe, než je skutečnost.

Strava
Vynikající, není co dodat.

Služby hotela
Příjemní lidé a to vynahradilo všechny ostatní nedostatky. Služby normální, vše OK.

Martin D., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 02.04.2022, Dátum pobytu: 15.3. - 18.3.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Harfenwirt (Niederau)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.5 Pěkný čistý hotel.Bazén přímo v hotelu denně ráno čištěný.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkný čistý hotel.Bazén přímo v hotelu denně ráno čištěný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje velmi pěkné,kuchyňský kout plně vybavený.

Strava
Bez stravování,ale v blízkosti několik možností,včetně nákupu ve Spartu.

Služby hotela
Příjemný a milý personál. D

Stanislava Dusilová, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 14.03.2022, Dátum pobytu: 4.3. - 8.3.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Schatzberg-Haus

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8.8 Bezproblémová klidná dovolená v hotelu s fungujícími službami odpovídajícími ceně.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Bezproblémová klidná dovolená v hotelu s fungujícími službami odpovídajícími ceně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorný pokoj, světlý, pln vybaven včetně fungující lednice a rychlovarné konvice, denní úklid.

Strava
Stravování mezinárodní s akcentem na místní možnosti, dobrý výběr, kvalitní suroviny, dostatečné množství, salát. bufet, výběrový lístek v angličtině, rychlá obsluha, snad poněkud obtěžující neustálé dotazy na spokojenost.

Služby hotela
Při nepřízni počasí velmi oceňuji dva bazény s dostatečně teplou vodou v suterénu hotelu a pět saun různého druhu.Vše v ceně.

Rastislav Martišek, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 05.03.2020, Dátum pobytu: 21.2. - 28.2.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Harmony hotel Sonnschein

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Alpbachtal / Wildschönau