Poľsko Poľsko

 • Zaujímavé miesta

  Perlou Poľska a taktiež hlavným mestom je Varšava. Jej symbolom, ktorý nájdete v centre starého mesta, je siréna. Varšava bola za druhej svetovej vojny zničená, takže musela byť takmer celá zrekonštruovaná.

  Dominantou mesta je Palác vedy a kultúry, ktorý je vysoký 240 m. Ďalšou zaujímavou pamiatkou je Katedrála sv. Jana Krstiteľa. Kráľovský zámok Svätojánska ulica je spojítkom medzi Zámockým námestím s Námestím Starého mesta.

  Jedným z najväčších divadiel v Európe je Veľké divadlo, ktoré bolo v roku 1944 takmer zničené a potom postupne zrenovované.

  V Poľsku sú rozšírené taktiež kúpele. Kúpeľné pobrežné mesto je Kolobrzeg, ďalšími známimi kúpeľmi a rekreačným strediskom je napr. Spot. Ale v Poľsku je plno takých kúpeľných centier a miest, ktoré nabádajú k odpočinku a pokojnej prechádzke krásnou prírodou.

  Ďalšou možnosťou na výlet je Krakov, ktoré patrí do svetového dedičstve UNESCO. Krakov je mestom kostolov a malých krivoľakých uličiek s nezameniteľnou atmosférou. Poľské tradície sú jednoznačne spojené s kresťanstvom. Oslavujú sa tu všetky katolícke sviatky a v každom meste sú hlavnou dominantou práve cirkevné stavby.

  Najlepšia doba na dovolenku v Poĺsku je od mája do sepembra. Máj a jún sú najlepšie mesiace na poznávacie zájazdy, v túto dobu sa tu koná plno akcií. Avšak až už Poľsko navštívite kedykoľvek, vždy na Vás budú čakať priateľský ľudia a krásna príroda.