Nemecko Nemecko

 • Zaujímavé miesta

  Brandenburská brána patrí k najznámejším pamätihodnostiam Berlína. Stojí v centre mesta na rozhraní dvoch známych a velkých tried – Ulici 17. Júna a ulica Pod lipami.

  Berlínsky múr zostal symbolom studenej vojny medzi Západom a Východom. Bol postavený 13. augusta 1961. Táto 165 kilometrov dlhá betónová stavba rozdeľovala nemeckú metropolu na dva protipóly. Berlínky múr bol zničený v roku 1989.

  Katedrála svätého Petra alebo Kolínsky dóm je gotická katedrála v Kolíne nad Rýnom. Má dĺžku 147m a s výškou veží 157 metrov. Bola založená v roku 1248, ale dostavaná bola v roku 1880. Je súčasťou pamiatok UNESCO. Pri bombardovaní bola v roku 1945 mierne zničená.

  Chechpoint Charlie bol hraničný priechod v Berlíne. Patrí k najznámejším prechodom rozdeleného Berlína a spojoval americký sektor so sovietskym. Dodnes sa po obnove Checkpoint Charlie nachádza tabuľka, na ktorej je napísané anglickým, ruským, francúzskym a nemeckým jazykom: „ Opúštate americký sektor“.

  Neuschwanstein je nádherným zámkom v Allgäu, ktorý nechal postaviť Ľudovít II. Bavorský. Je to jedna z najnavštevovanejších historických pamiatok v Nemecku. Tento zámok ste mohli vidieť v niekoľkých filmoch a nechal sa ním inšpirovať aj Walt Disney a vytvoril hrad Šípkovej Ruženky, ktorý sa nachádza v Disneylande.