Nemecko Nemecko

 • Ako tráviť čas

  Veľkou atrakciou je neďaleko Berlína Tropical Island. Tento aquapark pojme až 6000 návštevníkov. Veľkou výhodou je, že v Tropical Islands majú otvorené nepretržite. V hale je okolo 30 stupňov Celzia a nájdete tu veľké bazény, piesočnaté pláže, skutočný prales s náučným chodníkom, reštourácie a bary, Amazóniu s divokou riekou, sauny, tobogány, minigolf.

  Pre milovníkov zábavy a nočného života doporučujeme navštíviť Badeschiff Treptow. Je to kombinácia barov a vonkajšieho bazénu, umiestený na rieke Spree. V zime je bazén zastrešený, takže si môžete užiť návštevu i v zimných mesiacoch. Bar 40 second – zaujímavý štýlový interiér, výborné koktejly, nachádzajúci sa na Postdamer Platzu, z barovej terasy môžete mať krásny výhľad na Postupimské námestie.

  Kto má radšej kľud v prírode, nemal by zabudnúť na nádherné nemecké parky. Napríklad Tiergarten – v samom centre Berlína, najkrásnejší a najobľúbenejší park v meste. Nájdete tu napríklad pomník Otta von Bismarcka. Ďalším krásnym parkom je Victoria Park s vodopádom. Ak chcete navštíviť jazero Wannsee rozhodne neváhajte – toto miesto je veľmi populárne vďaka rekreácií, môžete si požičať i lehátka a pokiaľ budete mať čas, zavítajte na prehliadku zámku Schloss Pfauneinsel s rozsiahlymi záhradami a parkmi.

  Voskové múzeum Madame Tussaud‘s stojí za návštevu. Nachádza sa v Berlíne. Svoju figurínu tu majú nemecké osobnosti, hlavne politické – Angela Merkel, športovci alebo vedci či herci -Albert Einstein, Marlene Dietriech.

  Aqua Dom – obrovské morské akvárium s niekoľkým množstvom druhou vzácnych rýb a koralov v blízkosti Alexanderplatzu. Toto akvárium je naplnené až 1 000 000 litrov vody.