Nemecko - Sasko Nemecko

 • Popis

  Sasko, jedna zo 16 spolkových krajín Nemecka, sa rozkladá na východe krajiny a spolu s Bavorskom susedí s Českou republikou. Územie s bohatou históriou, prekrásnou prírodou, cennými kúskami v múzeách a kultúrnymi festivalmi každoročne navštívia tisíce ľudí a cestovný ruch je tak jedným z hlavných príjmov saského rozpočtu. Turisti obdivujú historické centrá saských miest, prechádzajú sa kamennými uličkami, užívajú si spoločenského života v kaviarňach a reštauráciách, cestujú po stopách histórie po svojich alebo na bicykli a vracajú sa do detských rokov na zámkoch, kde sa točili rozprávky Tri oriešky pre Popolušku alebo Snehulienka.

  Drážďany, hlavné mesto Saska, sú preslávené svojimi vianočnými trhmi, kam mieria desiatky autobusov s českými návštevníkmi. Kúzlo zimných Drážďan, sem tam zasypaných snehom, spoznávajte s punčom v ruke a prechádzajte sa medzi stánkami s remeselnými výrobkami. Odskočte si od vianočného zhonu do pokoja umeleckých galérií a múzeí. V obrazárni Alte Meister (starí majstri) zbadáte Raffaelovu Sixtínsku Madonu, múzeum porcelánu Zwinger je najväčšie svojho druhu na svete, v klenotnici Grünes Gowölbe sa lesknú drahokamy všetkých farieb a v drážďanskej jazdiarni uvidíte drezúru koní aj starobylé postroje či rodokmene slávnych jedincov. Priamo v Drážďanoch vás očaria interiéry zámkov Klippenstein, Pillnitz, Wackerbarth a Moritzburg. Okolie zámkov skrášľujú francúzske parky a rozľahlé záhrady, kde sa báječne relaxuje s knihou v ruke, s deťmi aj s priateľmi.

  Nemenej atraktívne mesto Lipsko je najväčším mestom v Sasku. Sústredí sa tu obchod a už od roku 1497 sa tu konajú predajné veľtrhy, z ktorých pripomeňme aspoň svetovo uznávaný knižný veľtrh. Pri potulkách mestom si nenechajte ujsť Starú a Novú radnicu, budovu nemeckého Najvyššieho správneho súdu (Bundesverwaltungsgericht), operné domy zasvätené skladbám Johanna Sebastiana Bacha a najmonumentálnejší pamätník Nemecka Völkerschlachtdenkmal pripomínajúci bitku národov v roku 1813. Priamo v srdci mesta stojí mrakodrap City-Hochhaus Leipzig s vyhliadkou vo 142 metroch.

  V blízkosti rieky Labe, v oblasti slnečných viníc, pieskovcových útvarov národného parku Saské Švajčiarsko a romantických zámkov stojí mesto Pirna. V metropole vína začína Saská vínna cesta a mesto má aj svoju pražiareň kávy Pirnaer Mischung. Káva vonia v stredovekých uličkách historického centra. Nad mestom Pirna sa týči zámok a pevnosť Sonnenstein, bývalý Nemecký liečebný ústav pre duševne chorých, ktorý sa stal smutným pamätníkom nacistického projektu Eutanázie, kedy bolo rozhodnuté o vyhladenie všetkých duševne chorých.

  Pohraničné saské mestá sú späté s baníctvom. Doly, kam zostupovali skúsení baníci len so svietidlom a kutali striebro, sú dnes prístupné verejnosti. Prehliadkové trasy v Annabergu a v Cvikove zabavia malých aj veľkých. Mesto Plauen preslávilo krajkárske umenia, saský Freiberg si vyslúžil prezývku hlavné mesto organov vďaka kráľovi všetkých organistov Gottfriedovi Silbermannovi a gastronomické zážitky si odnesiete nielen z Festivalu krušnohorsko-saských špecialít. Vianoce prevonia vianočná štóla a pulsnitzské medovníčky.

Najnovšie recenzie Nemecko - Sasko

Celkom: 9.4 Super dovolená pro rodiny s dětmi.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolená pro rodiny s dětmi. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi pěkné ubytování.

Strava
V hotelu velmi dobrá strava i možnost vařit si sami na pokoji.

Služby hotela
Velmi dobré, ale vše je za další peníze.

Super pro děti - herny, animační programy, v areálu různá hřiště a atrakce, většina za peníze.

Pláž
3 bazény, 2 tobogány - super - u většiny pokojů není bazén v ceně.

Lenka Hájková, 23.08.2017, Dátum pobytu: 11.8. - 18.8.2017
Oblasť: Nemecko Nemecko, Sasko, Hotel: IFA Schöneck Hotel & Ferienpark

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9 Pro rodiny s dětmi absolutně dokonalé.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pro rodiny s dětmi absolutně dokonalé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné. Chyběla nám mikrovlnná trouba. Neprováděli úklid, výměna prádla za peníze, vynášení odpadů si každý musel zajisti sám.

Celkový dojem to ale nezkazilo.

Strava
Většinou jsme se stravovali sami. Restaurace byla velmi dobrá.

Služby hotela
Hotel je vybaven pro rekreaci dětí super! Je jen třeba mít dostatek finančních prostředků, většina zábavy je za peníze.

Pláž
Hotel má 3 bazény - super! Všechny jsou dostupné pouze jedním vchodem, opět za peníze.

Lenka Hájková, 23.08.2017, Dátum pobytu: 11.8. - 18.8.2017
Oblasť: Nemecko Nemecko, Sasko, Hotel: IFA Schöneck Hotel & Ferienpark

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Nemecko - Sasko