Nemecko - Hesensko Nemecko

 • Popis

  Spolková krajina Hesensko leží na pravom brehu rieky Rýn uprostred Nemecka. Jej hlavným mestom je Wiesbaden, hoci ho veľkosťou i slávou prevyšuje Frankfurt nad Mohanom. Kopcovité územia sa len u Rýna a Mohanu menia v úrodné nížiny. Rýnske úbočia lemujú vinice a viac na sever jablčné sady.

  Krajinu spestrujú stredoveké hrady, mohutné nákladné lode a všadeprítomné prívozy.Juh Hesenska patrí bájkami opradenému pohoriu Odenwald a sever pokrýva rodný región bratov Grimmovcov spolu s národným parkom Kellerwald-Edersee, kde leží aj centrum vodných športov priehrada Edersee. Hesensko ponúka pestrú paletu aktivít pre aktívnu i pasívnu dovolenku, či už vás lákajú pešie túry, cyklistika, wellness, výlety za kultúrou, poznávanie cudzích miest či gastronómie. Prvé kroky medzinárodných turistov vedú jednoznačne do Frankfurtu nad Mohanom. V historickej štvrti Römerberg vás prekvapia niekoľkoposchodové murované domy postavené v roku 1986 podľa pôvodných plánov. Pohľad z vtáčej perspektívy ponúka vyhliadka Main Tower vo výške 198 metrov otvorená každý deň až do večerných hodín. Umelecky založení návštevníci mieria do múzea Stadel s dielami od 14. storočia do súčasnosti. V starej frankfurtskej štvrti Sachsenhausen objavíte zapadnuté krčmičky, kde sa podáva tradičné jablčné víno. Servíruje sa zo džbánu s modrou potlačou. V modernej štvrti stojí jeden mrakodrap vedľa druhého a nie nadarmo si vyslúžila prezývku Big Ebble, podľa new yorského príkladu Big Apple.

  Okolie Frankfurtu skrášľujú pamiatky UNESCO, stredoveké mestá či pohoria Taunus, Vogelsberg, Spessart či Odenwald. Nenechajte si ujsť prehliadku jediného zrekonštruovaného rímskeho opevnenia na svete Limes Romanum. Vogelsberg je zasvätený kúpeľníctvu. Oddýchnete si v mestách Bad Salzhausen, Bad Salzschlirf či Herbstein. Relaxáciu môžete spojiť s prechádzkou na bicykli po cyklotrasách Vulkanradweg a BahnRadweg Hessen.

  Hlavné mesto Wiesbaden leží západne od Frankfurtu vo vinárskom regióne Rheingau. Wiesbaden prekypuje chuťou do života. Do luxusných liečebných kúpeľov jazdil sám cisár a dnes sa tu schádza európska smotánka. Z historického jadra mesta so Starou a Novou radnicou a so zámkom vojvodov z Nassau sa ľahko dostanete na obchodnú a kultúrnu tepnu mesta Wilhelmstraße. Obchodné domy svetových značiek prerušujú len budovy Hessenského zemského múzea a Nassauského umeleckého spolku. Na východe mesta stojí verná kópia amerického Bieleho domu Söhnlein.

  Na samotnom východnom cípe Hesenska sa dvíha pohorie Rhön s najvyššou horou spolkovej krajiny Wasserkuppe (950 m). Z holých plání vo vyšších polohách sa vám otvorí rozprávkový výhľad do okolia a v zime sa na bielej čiapke Wasserkuppe môžete oddávať zimným športom.

  Cestovanie osvieži výlet do niektorého z tajuplných hradov alebo prepychových zámkov. Za príklad poslúži zámok Philippsruh v Hanau, rímska pevnosť Saalburg alebo majestátny hrad Hinterburg.

Najnovšie recenzie Nemecko - Hesensko

Všetky recenzie Nemecko - Hesensko