Nemecko - Brémy Nemecko

 • Popis

  Brémy, druhý najväčší prístav v Nemecku, leží na severe krajiny neďaleko známejšieho Hamburgu. Žije tu asi pol milióna obyvateľov. Brémy patria k najkrásnejším mestám Nemecka. Bohatá história a radnica zapísaná na zozname UNESCO láka do Brém stovky turistov ročne. Priemysel a obchod zase priťahuje medzinárodné firmy a podnecujú multikulturalitu mesta. Tiché uličky striedajú rušné bary, reštaurácie a módne butiky. Všude voní klobásy z pouličních občerstvení a krásu kamenných domov podtrhují všudypřítomné záhony květin.

  Prehliadku Brém môžete zahájiť na centrálnom námestí, kde stojí 600 rokov stará radnica. V slávnostnej sále na prvnom poschodí radnice uvidíte okrem honosnej výzdoby aj repliky stredovekých ľodí zavesených na strope, ktoré pripomínajú dôležitosť lodného obchodu. V podzemí budovy sa skrýva vínna pivnica a najstaršie víno v Nemecku z roku 1653. Vzácny nápoj z mohutného suda môže ochutnať len starosta Brém a pivničný majster. Ostatní návštevníci degustujú mladšie ročníky v podzemnej reštaurácii, kde sa podávajú aj špeciality miestnej kuchyne. Každý štvrtok sa tu konajú koncerty živej hudby. Pred radnicou stojí socha rytiera Rolanda, strážca občianskych slobôd. Na severe námestia uvidíte trochu opomínaný kostol Kirche Unser Lieben Frauen, ktorý je spolu s Katedrálou svätého Petra najdôležitejšou cirkevnou stavbou v Brémach.

  Najstaršou časťou mesta je štvrť Schnoor. Kamenné uličky lemujú domy z 15. až 18. storočia. Pôvodne tu žili rybári, obchodníci a remeselníci. Dnes je štvrť zasvätená relaxáciou pri káve, nákupom v umeleckých dielňach a návšteve galérií.

  Rebríčku návštevnosti dominuje ulica Böttcherstrasse. Jedná se o spleť kamenných zákoutí, podloubí a úzkzch uličiek. Pri vstupe do Böttcherstrasse vás uvíta zlatá plaketa zobrazujúca archanjela Michaela zápasiaceho s trojhlavou saní. V uličke si vypočujete slávnu zvonkohru Glockenspiel, narazíte na domnelý dom Robinsona Crusoea a objavíte zaujímavé múzeá, galérie a krčmičky.

  Za pekného počasia sa všetok spoločenský život odohráva na nábreží rieky Vezery. Na promenáde Schlachte sa schádzajú ľudia všetkých generácií. V lete tu každú sobotu prebiehajú živé koncerty, športové podujatia, verejné grilovanie či blšie trhy. Smäd zaženiete pohárom vychladeného brémskeho piva Becks, ktorého sídlo uvidíte na protiľahlom brehu rieky. Pozdĺž promenády kotvia luxusné lode a výletné parníky. Môžete sa vydať na výlet do prímorského Bremerhavenu a spiatočnú cestu je potrebné absolvovať na bicykli.

  K moderným atrakciám mesta patrí Universum Science Center a Klimahaus. Stavba Universum Science Center má tvar šklebící sa veľryby a na jej fasádu bolo použitých viac ako 40 000 kovových dosiek. Vo svojich útrobách skrýva veľryba exponáty zamerané na ľudstvo, Zem a vesmír. V Klimahaus pocítite všetkz klimatické pásma krajiny na vlastnej koži. Z horúcej africkej Sahary prejdete do chladného horského prostredia alebo až na mráz Antarktidy. Zažijete nočný život v dažďovom pralese alebo prívalové dažde na Samoe.

  Za hranicami mesta leží Serengeti Park, zoologická záhrada so safari a voľne sa pohybujúcimi zvieratami. Park ponúka niekoľko okruhov a dokonca aj ubytovanie v chatrčiach inšpirovaných africkým kmeňom Masai Mara.

Najnovšie recenzie Nemecko - Brémy

Všetky recenzie Nemecko - Brémy