Nemecko - Bádensko-Württembersko Nemecko

 • Popis

  Bádensko-Württembersko, tretia najväčšia spolková krajina Nemecka, v histórii málokedy poznala chudobu. Dnes ju sami Nemci prezývajú „Krajina pôžitkárov“, a to vďaka presláveným špecialitám. Kto by nepoznal schwarzwaldskú tortu, schwarzwaldskú šunku, rôzne variácie špecialít, dobré víno a pivo. Niet divu, že práve Bádensko-Württembersko drží prvenstvo v počte podnikov ocenených michelinskými hviezdami. Tradičné recepty sa rovnako ako zvyky dedia z generácie na generáciu. Po celý rok v Bádensku-Württembersku narazíte na festivaly a slávnosti, ako sú fašiangy, vinobranie, žatvy, stredoveké trhy alebo raj bláznov. Tak smelo ďalej a objavujte krásu juhozápadného Nemecka.

  Hlavné mesto Stuttgart patrí k svetovým dopravným uzlom, obchodným centrám, lídrom v automobilovom priemysle a turistickým destináciám. V Stuttgarte sídlia automobilky Mercedes Benz a Porche a ich múzea. V športe reprezentuje futbalový klub VfB Stuttgart, niekoľkonásobný majster nemeckej Bundesligy. Historické zvraty mapujú budovy Starého a Nového zámku, pamiatka UNESCO robotnícka štvrť Weissenhof či televízna veža Fernsehturm, prvá veža na svete postavená z betónu. Široké ulice lemujú butiky svetových návrhárov, ale objavíte aj blšie trhy a multikultúrne obchody. Hneď za hranicami Stuttgartu sa pestuje to najlepšie víno v krajine a neďaleko leží ďalšia pamiatka UNESCO kláštor Maulbronn. Už starí Rimania si obľúbili kúpeľné mesto Baden-Baden kombinujúci relaxáciu vo wellnesse, modernú architektúru, hrazdené domy, gastronomické zážitky a športové vyžitie. K najnavštevovanejším pamiatkám patrí pôvodné kasíno v Kúpeľnom dome, Friedrichove a Augustínové kúpele, Starý a Nový zámok. V Baden-Baden sa ubytujete v luxusných hoteloch ovládaných mnohokrát ruskou komunitou. O kultúrne vyžitie sa postarajú hudobné a filmové festivaly.

  Na rieke Neckar leží romantické mesto Heidelberg s najstaršou nemeckou univerzitou z roku 1368 a zámkom vystupujúcim nad siluetou mesta. Oba brehy rieky spája Starý most z roku 1788 a Mostecká brána, súčasť pôvodných stredovekých hradieb. Na severnej strane mesta sa tiahne Promenáda filozofov, kde rozjímali takí učenci ako Hegel, Jaspers a Goebbels.

  Mesto Ulm sa preslávilo vďaka domu Ulm Münster s najvyššou kostolnou vežou na svete (161,5 metrov), svojou univerzitou a rodákovi Albertovi Einsteinovi. Za dobrej viditeľnosti zazriete z Ulmu zasnežené vrcholky Álp.

  Na juhovýchode krajiny sa blyští hladina Bodamského jazera s kulisou alpských obrov. Obľúbenú rekreačnú oblasť navštevujú Nemci aj turisti zo zahraničia. Aktívny športovci si vyberú zo širokej škály vodných radovánok vrátane plachtenia, surfovania, potápania a kúpania. Okolo jazera vedú cyklotrasy pre bicykle aj elektrobicykle. Za videnie stoja dve pamiatky UNESCO kvetinový ostrov Mainau a kolové stavby v Unteruhldingenu.

  Hranice s Francúzskom lemuje Schwarzwald – Čierny les. Prekrásna krajina s hlbokými lesmi, riekami, priepasťami, vresoviskami, vodopádmi a lúkami ponúka chodníky pre peších turistov i cyklistov. Vydajte sa napríklad po chodníku hodiniek (Uhrenstrasse), ktorý vás prevedie zabudnutými dedinkami s hodinárskými dielňami, kde vznikali prvé drevené kukučky. Najväčšie kukučky na svete si prehliadnete v Tribergu.

  Vyznávači horských výšľap smerujú do pohoria Švábska Alba. Región ukrýva cez 2000 jaskýň, 13.000 km peších trás, malebné údolie Dunaja a majestátne hrady a zámky.

Najnovšie recenzie Nemecko - Bádensko-Württembersko

Celkom: 10 Náš dojem z dovolenky bol celkom dobrý. Videli sme toho naozaj veľa, akurát by som podotkla, že by CK mohla pri organizovaní zájazdu...

 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Náš dojem z dovolenky bol celkom dobrý. Videli sme toho naozaj veľa, akurát by som podotkla, že by CK mohla pri organizovaní zájazdu overiť napr. aj pri našom zájazde či je Furka Pass prejazdný, lebo sme urobili zbytočné kilometre navyše nakoľko priesmyk bol uzavretý. Ešte by som mala pripomienku k tej reklame na autobuse. Veľmi sme boli spokojný s autobusom nakoľko je to nový autobus, ale tá reklama čo je nalepená z vonka po celom autobuse a aj po sklách tak to je veľmi vo vnútri rušivé. Pozerať sa celý deň cez tie guľičky je naozaj hrožné a to nehovoriac keď prší tak nič nevidíte. Mali by zvážiť či to musí byť nalepené aj na skle autobuse. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čo sa týka ubytovania zodpovedalo cene, bolo čisto.

Strava
Strava tiež zodpovedala cene, bol celkom dobrý výber.

Služby hotela
Služby hotela sme nejako zvlášť nevyužívali.

Program poznávacieho zájazdu
Program zájazdu bol dobrý a vyzdvihla by som sprievodcu, ktorý bol naozaj veľmi pripravený a príjemný.

Agáta R., 23.05.2018, Dátum pobytu: 16.5. - 20.5.2018
Oblasť: Nemecko Nemecko, Bádensko-Württembersko, Hotel: PremiereClasse Annemasse VilleLaGrand

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Nemecko - Bádensko-Württembersko