Cyprus - Protaras Cyprus

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Jeden z najživších cyperských rezortov Protaras leží na juhovýchodnom výbežku gréckej časti ostrova. Každé leto sem zavítajú turisti všetkých generácií túžiacich vidieť tú najkrajšiu pláž na Cypre. Piesočná pláž Fig Tree Beach s pozvoľným vstupom do mora sa hodí ako pre rodiny s deťmi a neplavcov, tak pre športových nadšencov. Priamo na pláži sídlia prevádzkovatelia vodných atrakcií a adrenalínových aktivít (vodné lyžovanie, paragliding, jachting, potápanie, windsurfing).

  V okolí nájdete zabudnuté zátoky a osamelé pláže ideálne na potápanie a šnorchlovanie. Kapitáni vyhliadkových lodí vás vezmú do tajomných morských jaskýň s nerušeným kúpaním priamo z paluby lode.

  Pláž Fig Tree Beach lemuje okrem hotelových komplexov veľa barov a kaviarničiek s výhľadom na more a zapadajúce slnko. S postupujúcim večerom ožívajú uličky Protaras a z reštaurácií znejú ľudové piesne aj moderná hudba. Rybárske taverny pripravujú čerstvé morské plody podľa tradičných receptov, kontinentálne kuchyne ťažia z ovocia a zeleniny zrelúcimi pod cyperským slnkom a v rýchlych občerstveniach ochutnajte gyros s kozím syrom.Nenechajte si ujsť prechádzku ku kostolíku Ayios Ilias s úžasným výhľadom na mesto a okolitú krajinu.

  Ďalším turistami vyhľadávaným miestom je svetelná fontána Magic Dancing Waters s pravidelnou večerné show. Športovým nadšencom sa otvára príležitosť k jazde na koni a na bicykli, k partičke golfu alebo k pešej turistike. Okolie Protaras križujú chodníky pre peších mieriaci k archeologickým náleziskám a za prírodnými pamiatkami. V neďalekom letovisku Ayia Napa navštívte akvapark a pretekársku dráhu pre motokáry alebo sa vrhnite do víru tanca vo vyhlásených nočných podnikoch. Vďaka blízkosti tureckej časti ostrova môžete podniknúť výlet do mesta duchov Varosha.

Najnovšie recenzie Cyprus - Protaras

Celkom: 9.4 Krásny hotel na krásnom mieste. Určite by sme sa v budúcnosti radi vrátili.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Krásny hotel na krásnom mieste. Určite by sme sa v budúcnosti radi vrátili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Naša izba bola priestranná, čistá s pekným nábytkom. Upratovačka pravidelne upratovala v rôznych intervaloch.

Strava
Výber menší ako v porovnaní s tureckými hotelmi, ale za to chutné a čerstvé. Ak sa niečo míňalo, hneď doplnili. Snacky úplne ako plnohodnotné jedlá. Opäť sme na dovolenke pribrali :D

Služby hotela
Sezónu ovplyvnila korona, aj napriek hl. sezóne, dovolenka bola pokojná. Kto chcel ruch, mohol ísť na hlavnú promenádu s barmi a hlukom. Nám to celkom vyhovovalo.

Pláž
Pláž dostupná cez chodník, ktorý je stvorený na prechádzky počas dňa a večer. Tým pádom aj keď sú na pláži lehátka za príplatok, my sme to nevyužili a mali iba popri bazéne či na tráve. Voda čistučká, priezračná a úplne teplá, tým že voda je dlho plytká, nie je taký silný zraz do hlbokej vody. Nám toto vyhovovalo. Piesok jemnučký a každých cca 70m dostupnosť vodných športov

Anonym, 26.01.2022, Dátum pobytu: 25.7. - 1.8.2021
Oblasť: Cyprus Cyprus, Protaras, Hotel: Constantinos The Great

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 9 výborný hotel, úžasná dovolenka

 • 8.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
výborný hotel, úžasná dovolenka Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
nie je čo vytknúť

Strava
pestrá

Služby hotela
super

Pláž
krásna s pozvoľným vstupom a plytkým morom a jemným pieskom

Anonym, 26.01.2022, Dátum pobytu: 22.8. - 29.8.2021
Oblasť: Cyprus Cyprus, Protaras, Hotel: Constantinos The Great

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.2 oddych na výbornú, určite by sme sa vrátili

 • 9.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
oddych na výbornú, určite by sme sa vrátili Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
izby boli každý deň upratané, čisté.

Strava
Bola rozmanitá a veľmi chutná. Na prvý dojem bolo jedla menej ako v tureckých hoteloch ale za to všetko bolo čerstvé a dobre ochutené. Každý deň sa dalo vybrať niečo nové.

Služby hotela
Sezónu ovplyvnila korona, ale počas večerov aspoň hrala živá hudba. Personál bol milý, ústretový. Hotel je vo veľmi dobrej polohe čo nám vyhovovalo. Len sme vybehli na ulicu a boli sme v rušnom stredisku s barmi, obchodmi a zábavným detským parkom.

Pláž
Nádherná, plytké more, žiadne veľké vlny. Ideálne na oddychové dni strávené vo vode.

Anonym, 25.01.2022, Dátum pobytu: 29.8. - 5.9.2021
Oblasť: Cyprus Cyprus, Protaras, Hotel: Constantinos The Great

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 5.4 Pobyt byl na webových stránkách CK prezentován jako 8denní, v termínu 21. až 28.10. Protože skutečnost byla v našem případě značně jiná,...

 • 6.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt byl na webových stránkách CK prezentován jako 8denní, v termínu 21. až 28.10. Protože skutečnost byla v našem případě značně jiná, žádáme o revizi ceny zájezdu a navrácení nevyčerpané částky zpět.

První den našeho pobytu začal v cca 21 hodin, kdy odstartoval opožděný let směr Kypr/Larnaka. Do hotelu jsme dorazili ve 03.30 následujícího dne, příjezd bez jakéhokoliv občerstvení. Poslední den dovolené - 28.10. jsme opět nečerpali žádné stravovací služby, neboť jsme z ubytování odjížděli již ve 3.10 hodin. Do Prahy jsme dorazili v cca 9.45 hodin. Shrneme-li skutečný průběh naší dovolené, tak jsme v hotelu strávili pouhých 6 dní a necelých 7 nocí. Za takto okleštěnou dovolenou jsme však zaplatili původní cenu 29 690 Kč/osoba.

Z tohoto důvodu žádáme o finanční kompenzaci, protože dle našeho názoru nebyly dodrženy smluvní podmínky. I když samozřejmě uznáváme, že den začíná v 00.01, tak předpokládáme, že je přinejmenším neetické zájezd takto naplánovat a prodávat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídá 4 hvězdičkovému hotelu . Dostatek lehátek, ale nevhodná orientace budov, protože bazény i místa pro lehátka jsou osluněná jen krátký časový úsek dne.

Strava
Dopolední all inclusive od 10 hodin pouze nápoje. Bazénový bar s občerstvením až od 12.00 se stereotypní nabídkou. Nabídka ovoce nic moc. Ostatní v pořádku.

Služby hotela
Recerce, obsluha, úklid v pořádku.

Pláž
jedna pláž písčitá, druhá vstup přes rampu. OK.

Milan Veselý, 01.11.2021, Dátum pobytu: 21.10. - 28.10.2021
Oblasť: Cyprus Cyprus, Protaras, Hotel: Pernera Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Cyprus - Protaras