Cyprus - Limassol Cyprus

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Ide o druhé najväčšie mesto Cypru a rozhodne najväčší a najdôležitejší prístav, ktorý odbavuje cestovné i nákladné lode. Základom pre vznik mesta bol antický Amáthous, ktorého pozostatky je možné vidieť tu a tam a na jeho mieste sa dnes týčia do výšky moderné hotely. 
  Limassol je známy ako centrum vinárskeho priemyslu a ako centrum obchodu s nápojmi vôbec, známe je napr. pivo miestnej výroby KEO alebo kvalitné ovocné šťavy a vína. V mestských záhradách sa pravidelne konajú bujaré vinárske slávnosti a festivaly. 
  Miestni architektonický mix zahŕňa stavby z mnohých rôznych období - od Osmanov, Križiakov až po súčasné moderné hotelové a priemyselné zóny. Známou pamiatkou je rovnomenný hrad, dnes spojený s múzeom byzantských predmetov, brnení a keramiky, na ktorom sa v roku 1191 ženil Richard Levie srdce s nevestou, ktorú si sem prišiel vyslobodiť zo zajatia obyvateľov Cypru. V okolí hradu je množstvo tržníc ponúkajúcich rôzne ručne vyrábané výrobky, korenie, olivy, dary mora, apod. Najstaršie osídlené miesto mesta dnes leží pod mnohými hotelmi na východnom okraji dnešného Limassolu. Neprehliadnuteľný je tiež minaret patriaci k najväčšej mešite v meste. 
  Miestne pláže sú miestami piesočnaté, miestami kamienkové. Lokalít vhodných na kúpanie je tu menej než v iných letoviskách, ale sú. Hotely sa snažia nahradiť chýbajúce pláže všadeprítomnými bazénmi, poskytujú i široké spektrum ďalšieho vyžitia, predovšetkým športového - stolný tenis, futbal, nohejbal, biliard, apod. 
  Je tiež možné podniknúť niektoré z mnohých výletov po okolitých pamiatkach, pokiaľ by vám tie miestne nestačili, napr. na staroveké nálezisko Kourion či Amathous alebo do amfiteátru v Episkopi.

Najnovšie recenzie Cyprus - Limassol

Celkom: 9.6 Výborný hotel a služby, drobnosti ktoré nefungovali tak ako boli deklarované sa dali v pohode vyriešiť (výmena uterákov). Kľudné okolie...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborný hotel a služby, drobnosti ktoré nefungovali tak ako boli deklarované sa dali v pohode vyriešiť (výmena uterákov).

Kľudné okolie - skoro žiadne "kultúrne vyžitie" v blízkom okolí, no dá sa ísť do mesta busom/autom. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel čistý, pekný, vybavenie zmodernizované, personál milý, usmiaty, ústretový. Vedľa hotela prebieha stavba, ak máte ubytovanie štandardná izba s bočným výhľadom na more, ste vedľa stavby. Upgrade na recepcii bez problémov (podľa kapacity).

Jedna drobná nepríjemnosť - pri zmene izby som nechtiac nechal adaptér do elektrickej zásuvky aj s nabíjačkou na mobil v pôvodnej izbe - na centrálnom stolíku pod zrkadlom. Po zistení som si vyžiadal na recepcii prístup do pôvodnej izby (zistil som to v priebehu pol hodiny od presťahovania sa). Recepčný zároveň volal manažérku upratovačiek, no vraj nič nenašli. Keď som prišiel na izbu, bola uprataná, nikto tam nebol. Vo vedľajšej izbe sa práve upratovalo. Obzeral som sa po izbe, do cca minúty prišla manažérka upratovačiek, na chodbe sa opýtala upratovačky čo práve upratovala vedľajšiu izbu či nenašla uvedené predmety, po jej zápornej odpovedi vošla ku mne a ochotne sa pridala k hľadaniu. Nič sme nenašli, vyšiel som teda von a oslovil som upratovačku či upratovala danú izbu. Po kladnej odpovedi som ju požiadal o vydanie adaptéru a nabíjačky. Siahla do vreca so špinavým povlečením a vytiahla ich :-) Poďakoval som sa jej, a poprial do budúcna všetko dobré.

Posunul som info vedeniu hotela.

Strava
Vynikajúca. Ak nemáte plnú penziu, možnosť stravovania a'la carte. V rámci plnej penzie podľa vyťaženosti hotela - v čase nášho pobytu sa počty hostí striedali - nám vzhľadom na nízky počet neponúkali vždy obed formou bufetových stolov, ale navarili z jedálneho lístka, bez príplatku. Stejk za 30? Fantastické risotto pripravované a servírované pri Vašom stole z kusa syra? No problem. Šéfkuchár fantastický.

Služby hotela
Výborné. Sem tam nevymenené uteráky v izbe - hodili sme ich do vane (nie na zem) - asi teda naša chyba - boli následne iba poskladané a zavesené ako čisté v kúpeľni. Vyriešené na mieste s pani upratovačkou, bez problému. Personál všeobecne milý, usmievavý a v pohode.

Pláž
Piesková, hotelová, lehátka a slnečníky v cene, plážový bar s občerstvením a snackmi.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 06.10.2022, Dátum pobytu: 14.9. - 26.9.2022
Oblasť: Cyprus Cyprus, Limassol, Hotel: Elias Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Najlepší rezort v akom sme doteraz boli ubytovaní

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Najlepší rezort v akom sme doteraz boli ubytovaní Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Všetko vynikajúce , čisté , obrovská terasa

Strava
rozmanitá strava

Peter Černuška, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 06.10.2022, Dátum pobytu: 20.9. - 1.10.2022
Oblasť: Cyprus Cyprus, Limassol, Hotel: St. Raphael Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8.6 Super

 • 7.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super

Strava
Dalo sa

Služby hotela
Na recepcii by sa mali trosku milo chovať sa k turistom. Totálne arogantni.. Nemusia všetci vedieť anglicky. Do budúcna by mohli vysvetliť co všetko je v All inclusive, alebo dat informácie priamo na recepcii. Úplný nezaujem.., alebo nech sa naučia po nemecky...

Pláž
V pohode

Robert Richter, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 22.09.2022, Dátum pobytu: 4.9. - 18.9.2022
Oblasť: Cyprus Cyprus, Limassol, Hotel: Atlantica Miramare Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Skvělé místo k odpočinku v krásném prostředí.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé místo k odpočinku v krásném prostředí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Garsonka má velmi jednoduché vybavení, dalo by se modernizovat, ale na přespání je vhodná. Není tu televize, mikrovlnka, mýdlo, houbička na nádobí.

Strava
Snídaně i večeře nabízejí bohatý výběr.

Služby hotela
Krásně udržovaná tropická vegetace, velký a čistý bazén, restaurace, bar.

Pláž
Klidná pláž s pískem a štěrkem, s velkými možnostmi vodních sportů.

Kinga K., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 04.08.2022, Dátum pobytu: 26.7. - 31.7.2022
Oblasť: Cyprus Cyprus, Limassol, Hotel: Hylatio Tourist Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Limassol je skvělý pro relaxaci

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Limassol je skvělý pro relaxaci Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování super blízko moře. Ticho a klid

Strava
Žádná odhalení, ale spousta a velmi velký výběr

Služby hotela
OK

Pláž
písčitý

Anna Przybyła, Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 01.08.2022, Dátum pobytu: 24.7. - 28.7.2022
Oblasť: Cyprus Cyprus, Limassol, Hotel: Park Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Cyprus - Limassol