Bali Bali

 • Zaujímavé miesta

  Zaujímavých miest je na Bali naozaj dosť a je len na vás, ktoré z nich navštívite alebo skôr stihnete navštíviť. Určite by ste nemali vynechať mesto Denpasar, čo je hlavné mesto Bali. To návštevníkom ponúka najmä rôzne reštaurácie a ubytovanie, ale môžete sa ísť pozrieť aj do miestneho múzea alebo chrámu Prua Jagatnata. 

  Navštívte mesto Ubud, ktorému sa hovorí aj mesto umenia. Leží uprostred ostrova a je veľmi navštevované okrem iného z dôvodu konania početných chrámových obradov. 

  Vrelo odporučiť môžeme aj návštevu chrámu Pura Besakih, ktorý nájdete na východe Bali, na juhozápadnej strane posvätnej hory Gunung Angung. Práve tu leží najznámejšia sakrálna stavba ostrova. 

  Najvyššou horou na ostrove je sopka Gunung Angung. Meria 3142 metrov a výlet na jej úpätie je nádherným zážitkom. 

  Aj obdivovatelia netopierích jaskýň si prídu na svoje v Goa Lawah. Miesto sa nachádza asi 9 kilometrov od Klungkungu. Stropy jaskyne sú posiate tisíckami netopierov. Sem sa určite vydajte na výlet. 

  Väčšina návštevníkov ostrova sem mieri hlavne kvôli miestnemu odpočinku a nádherným plážam. Najvyhľadávanejšou medzi turistami je pláž Kuta, ale nájdu sa tu aj ďalšie krásne pláže ako Sanur alebo Candi Dasa. Miestne pláže sú naozaj nádherné - miestami sú prerušované divoko rozsekanými pobrežnými skalami a niektoré časti sú vystavované obrovským príbojovým vlnám Indického oceánu. 

  Jedným z najvýznamnejších morských chrámov na Bali je Tana Lot. Jeho svätyňa stojí na skale, ktorá je dookola obklopená vodou a pred zlými silami a votrelcami strážená jedovatými morskými hadmi.