Bali Bali

  • Ako tráviť čas

    Zábava k Bali neodmysliteľne patrí. Môžete si tu vychutnať vystúpenie tradičných balijských tanečníc, najrôznejšie technoparty a pod. Bali ponúka aj športové vyžitie, môžete zájsť do jednej z mnohých štýlových reštaurácií, kde sa kultúrne predstavenia konajú každý večer. Skrátka, každý si tu nájde to svoje. 

    Keď sme pri hotelovej zábave, tak v jej ponuke nájdete tradičné tance, živú hudbu hrajúcu hity v štýle oldies, aj estrádne predstavenia miestneho personálu hotela. Hotelové predstavenia sú zdarma, trvajú dve hodiny alebo celý večer a bývajú pripravené na veľmi profesionálnej úrovni. 

    Pokiaľ vás hotelový program nezaujme, okúste bohatý miestny nočný život. Skutočné dianie v miestnych baroch a nočných kluboch začína až po polnoci. Ak vyhľadávate zábavu v discokluboch, ktorými je Bali preslávené, ich najväčšiu koncentráciu nájdete na pomedzí Kuty a Legianu na uliciach Jalan Padma a Jalan Kuta. 

    Športoví fanúšikovia ocenia pestrú ponuku vodných športov, medzi ktorými nesmú chýbať vodné lyže, skútre, parasailing, jazda na banánovom člne a pod. Najväčšia ponuka je najmä v oblasti zálivu Benoa (pláže Sanur a Nusa Dua). Najlepšie miesta na surfovanie sa nachádzajú na juhozápade (oblasť Legian, Kuta, Dreamland), ale na surfistov a surfistické školy narazíte aj v Sanure a na ostrovoch Nusa (Nusa Lembongan, Nusa Penida). Na Bali je, samozrejme, aj množstvo miest na potápanie a šnorchlovanie - spomeňme Padang Bai, Pulau Menjangan, ďalej národný park Taman Nasional Bali Barat a okolie ostrova Nusa Penida. Na Bali sa naozaj nudiť nemôžete.