Bali Bali

Oficiálny názov: Indonézska republika
Hlavné mesto: Jakarta
Štátne zriadenie: federatívna republika
Náboženstvo: hinduisti 93%, budhisti (1%)
Úradný jazyk: úradným jazykom je indonézčina. Okrem nej sú používané miestne jazyky (jávčina, sundánčina, atď.).
Časový posun: oproti SR + 5 hodín v zime, + 6 hodín v lete

Bali - zájazdy od 997 EUR

O BALI

Bali patrí k najvyhľadávanejším a najnavštevovanejším ostrovom v Indonézii. Na ostrove sopečného pôvodu, iba osem stupňov južne od rovníka, dominuje posvätný vulkán Gunung Agung (3142 m). Na úrodných svahoch sú malebné zelené terasy ryžových polí, palmové háje a mestá s umeleckými dielňami. Uvidíte tu krásne tanečnice, chrámové slávnosti a množstvo hinduistických pamiatok. Tradičná hinduistická viera ovplyvňuje život na ostrove natoľko, že bohovia sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Dovoľte mágii aspoň na chvíľu vstúpiť do vášho vedomia, tešte sa zo smiechu a radosti miestnych obyvateľov. Najznámejšou plážou je šesťkilometrová Kuta so zlatistým pieskom, cieľ austrálskych surfistov, s mnohými nočnými podnikmi, klubmi a obchodmi. Pokojnejší Sanur a Nusa Dua ponúkajú skvelé podmienky pre plávanie.

Bali - zájazdy od 997 EUR

Najnovšie recenzie Bali

Celkom: 10 Nádherná dovolená, které se nedá nic vytknout

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherná dovolená, které se nedá nic vytknout Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásné prostředí, čistota, starali se tam o nás nepřetržitě

Strava
Pestrá, vybere si každý

Služby hotela
Dokonalost

Pláž
Byl zrovna odliv, ale moře čisté a krásně průzračné

Jana Z., 23.01.2020, Dátum pobytu: 13.1. - 20.1.2020
Oblasť: Bali Bali, Nusa Dua Beach, Hotel: Bali Tropic

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Ďakujeme za úžasnú dovolenku. Ak si chcete naplno oddýchnuť je to pre Vás ten pravý hotel :)

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ďakujeme za úžasnú dovolenku. Ak si chcete naplno oddýchnuť je to pre Vás ten pravý hotel :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Boli sme ubytovaný v Garden Room. Nebola najnovšia a najmodernejšia, ale úplne bez problémov stačila. V kúpeľni bola vaňa aj sprcha. Čistota na vysokej úrovni. Pred izbou sme mali malú verandu so záhradkou pekne udržiavanou a všade blízko (na pláž, do reštaurácií...).

Strava
Jedna fantázia!!! My sme boli all inclusive, odporúčame si ho dať, jedlá a nápoje v hoteli by sme vysoko bez neho preplatili, ceny sú poriadne vysoké. Stravovanie je v 3 reštauráciách:

V Biru podávajú balíjsku kuchyňu, len obedy a večere, formou výberu z menu. Pozor na poriadnu pikantnosť jedál. Spravia Vám všetko aj v nepikantnej alebo jemne pikantnej verzií, vhodné najmä pre citlivejšie ženy :).

V Basil - talianska reštaurácia, taktiež pripravujú len obedy a večere. My sme do nej chodili na obedy a dobre nám padli či už ľahké šaláty, cestoviny či pizza.

V Ocean reštaurácií sú raňajky, obedy aj večere a podávajú medzinárodnú kuchyňu, tiež pozor na pikantnosť niektorých jedál, výber obedov a večerí je z menu. Vyberáte si všade predjedlo, hlavné jedlo a dezert. Raňajky sú švédske stoly s bohatou ponukou. Výborné je ovocie a čerstvé šťavy a džúsy. Aj najväčší kritik jedla by bol spokojný :) Obsluha je srdečná a príjemná, všetko na vysokej úrovni.

Služby hotela
V hoteli je možnosť niekoľkých výletov. My sme využili výlet LemPuyang Temple a boli sme aj s hotelovou delegátkou na vychádzke v džungli na západ slnka. V hoteli sa nachádza aj škola šnorchlovania a potápania. Tematické večere sa konajú zväčša v piatok, tanečníci a hudobníci v Biru alebo Pasta Night v Ocean so spevákom na gitare. Je nutné si rezervovať stôl na recepcii! Je možnosť aj rezervovania si romantickej večere na pláži v altánku, pri sviečkach.

Pláž
Pláž bola pekná, nie veľká. Dobre udržiavaná. Na pláž Vám hneď donesú osušku, od 11:00 hodiny aj Pool menu, kde na stlačenie gombíka príde čašník a donesie Vám či už nápoje alebo aj jedlo. Nemusíte absolútne nikam chodiť :D bazény boli 3 pri každej reštaurácií, 2 bary - jeden bar bol priamo v bazéne pri Basil, 2 bazény mali aj vírivky, voda v bazénoch teplá, veľmi príjemný relax. Lehátka postačujúce na kapacity hotela. Odporúčame ísť, ale skôr z rána si obsadiť medzi 8:00-9:00 hod. ak ste chceli byť priamo na pláži. Záhrada v hoteli boli krásna, starali sa o ňu, všade boli kvety, palmy, zeleň. Výhľady z bazénov priamo na oceán pod palmami a krásne západy slnka.

Silvia, 23.11.2019, Dátum pobytu: 4.11. - 13.11.2019
Oblasť: Bali Bali, Hotel: Candi Beach Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

9 fotografií

Celkom: 9,2 Dovolená na Bali byl úžasný zážitek, který jsme si užili a byli jsme velice spokojení. Jediné čemu jsem se vyhnuli bylo půjčování...

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená na Bali byl úžasný zážitek, který jsme si užili a byli jsme velice spokojení. Jediné čemu jsem se vyhnuli bylo půjčování motorového vozidla, protože doprava a na Bali je velice chaotická a nepřehledná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytování byla výborná, pokoj byl čistý, prostorný a krásně zařízený. Každý den hezky uklizený, postele velké a pohodlné. Vše tak jak má na pěkné dovolené být.

Strava
Strava na hotelu byla výborná, bylo zde na výběr z několika restaurací ala carte a také s volným výběrem formou švédských stolů. Jídlo bylo vždy výborně a chutně nachystané, čerstvé ovoce nikdy nechybělo.

Služby hotela
Hotelové služby byly na výborné úrovni, personál byl ochotný, všímavý a vždy vyhověl našim požadavkům.

Pláž
Pláž byla hned vedle hotelu, pár metrů od bazénu. Byla písčitá a krásně čistá a upravovaná, vstup do moře byl pozvolný. Voda čistá.

Jiří Hudera, 12.11.2019, Dátum pobytu: 28.10. - 9.11.2019
Oblasť: Bali Bali, Hotel: Grand Mirage

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 maximální spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
maximální spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl velmi prostorný a čistý... terasa s výhledem na nádhernou zahradu s jezírkem a zvířaty (balzám pro tělo i duši)… Služby (úklid...doplnění minibaru...donáška drinků nebo jídla) parádní....

Strava
Jídlo bylo dokonalé, velká rozmanitost...Hovězí, kuřecí, vepřové, ryby...Přílohy taktéž...Zelenina … Ovoce...Dezerty....Opravdu vše, na co si jen vzpomenete....Výběr jak v restauraci, tak formou rautu....Já osobně jsem si jejich kuchyni zamilovala... Hmmmmm a ty jejich rýžové dezerty!!!! :-) Pití a míchané drinky …. zmrzlina …. během celého dne...

Služby hotela
Služby hotelu jsou opravdu na vysoké úrovni. Personál vždy usměvavý a ochotný. 101 % ze 100 %! :-)

Pláž
Pláž hotelu menší... , ale udržovaná a vždy čistá. Malinké zklamání, co se týče moře. Čisté, ale neustále v odlivu, takže plavání nebo šnorchlování nepřicházelo v úvahu.

Gabriela F., 11.11.2019, Dátum pobytu: 28.10. - 7.11.2019
Oblasť: Bali Bali, Hotel: Sol Beach House Bali Benoa (Benoa)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Bali