Slovensko Slovensko

  • Zaujímavé miesta

    Miesta, ktoré stoja za návštevu, je na Slovensku dostatok. Sú tu pamiatky kultúrne i prírodné. Medzi najznámejšie pamiatky patrí Spišský hrad, ktorý patrí k najväčším hradom v strednej Európe, jeho rozloha je celkovo štyri hektáry. Ďalšou pamiatkou je Bojnický zámok, ktorý je romantický a príťažlivý pre veľký počet turistov. Patrí k najnavštevovanejším pamiatkám Slovenska. Ďalším známym hradom pre milovníkou histórie je stredoveká Krásna Hôrka dochovaná vo výbornom stave. Turistami obľúbený je taktiež Oravský hrad, ktorého konečná podoba je zo 17. storočia. Na Slovensku sú populárne kúpele. Na východe Slovenska sa nachádza kúpeľná oblasť Bardejovské kúpele.

    V areálu sa taktiež nachádza skanzen zaznamenavajúci život šarišskej dediny. Známym kúpeľným mestečkom je taktiež Lučky, kde mimo iné nájdete Lučasnký vodopád. Populárne sú kúpele Piešťany, kúpele Trenčianske Teplice, termálny park Veľký Meder a mnoho ďalších.

    Dobšinská ľadová jaskyňa je prvá osvetlená jaskyňa na svete a rozhodne stojí za náštevu. Pokiaľ ste milovníkmi múzeí, doporučujeme vám Ukrajinské múzeum, ktoré mapuje život ukrajinského obyvateľstva okolo Svidníka. Ďalším zaujímavým múzeom a skanzenom je Múzeum oravskej doliny Zuberec Prestová. Je veľké a k videniu sú stavby všemožného druhu, mlyny, obyčajné domy i škola.

    Samozrejme nezabudnime Vysoké a Nízke Tatry, ktoré ponúkajú prekrásne vyhliadky do krajiny a ideálny podmienky pre horskú turistiku. Vlkolinec je osada na úpätí Malé Fatry a je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO