Rakúsko - Bad Kleinkirchheim Rakúsko

 • Popis

  Na lyže a do termálov

  Obľúbené korutánske stredisko Bad Kleinkirchheim kombinuje vynikajúce lyžiarske vyžitie s relaxáciou v termálnych kúpeľoch Römerbad a St.Kathrein. Na lyžiarov čaká 103 kilometrov perfektne upravovaných zjazdoviek, 25 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou 33 500 osôb za hodinu a 800 snežných diel schopných zasnežiť 97% svahov v areáli. Aj keď väčšina zjazdoviek spadá do športovo červenej kategórie, deti a začiatočníci objavia svoje možnosti na 17 kilometroch modrých tratí. Strmá čierna trať legendárneho pretekára Franza Klammera dosahuje prevýšenie 842 metrov a pravidelne hosťuje preteky svetového pohára. Snowpark s niekoľkými prekážkami sa nachádza pri lanovke Kaiserburg. Štyri lyžiarske škôlky pre najmenších vedú skúsení inštruktori. Bavia deti na prekážkových dráhach a cvičných kopčekoch. Dospelí môžu využiť službu "Style check", kedy učitelia lyžovania zanalyzujú súčasnú techniku jazdy lyžiara a jeho vybavenia a dajú mu odporúčania k zmenám. Vďaka "Style check" môžete vylepšiť svoj štýl už v priebehu niekoľkých minút. Na meraných úsekoch svahu Kaiserburg alebo pri lanovke Nockalm porovnáte svoje časy s profesionálmi. Okolo Bad Kleinkirchheim vedie takmer 50 kilometrov bežeckých stôp pre klasiku i korčuľovanie. Už od novembra sa otvára umelo zasnežovaná 8 kilometrov dlhá trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim a na skvelé výhľady láka štvorkilometrový vysokohorský okruh na vrchu Nockalm vo výške 1 870 metrov nad morom.

  Après-ski

  Ponuke après-ski aktivít dominujú termálne kúpele Römerbad a St.Kathrein. Z vonkajších bazénov môžete pozorovať čulý ruch na zjazdovke. Vnútri kúpeľov relaxujete vo veľkom svete sáun, na masáži a v termálnom bazéne. Novo postavené kúpele St. Kathrein úzko spolupracujú s lyžiarskym areálom. Vďaka tomu môžete svoj ski pas využiť ako vstupenku do kúpeľov a vymeniť jeden deň lyžovania za odpočinok v bazénoch. Zo snehových radovánok sa ponúka osvetlená sánkarská dráha, korčuľovanie, curling, túra na snežniciach či po svojich a zimné prechádzky do Národného parku Nockberge. Netradičný zážitok si odnesiete z husky safari. Nenáročný celodenný výlet so psím záprahom vedie k horskej chate a salašu, kde dostanete občerstvenie a majiteľ vám skúsene zajódluje. Bad Kleinkirchheim pravidelne organizuje trhy pod holým nebom ideálne k nákupu tradičných suvenírov, zimné hudobné festivaly a výučbu lyžovania s olympijským víťazom v zjazde Franzom Klammerom. S priateľmi potom poseďte v krčmičke, bare či reštaurácii.

  Cestou necestou

  Bad Kleinkirchheim leží v najjužnejšej rakúskej spolkovej krajine, v Korutánsku. Cesta z Bratislavy cez Leoben meria 383 kilometrov a trvá okolo 4 a štvrť hodiny. Z Košíc cez Budapešť a Leoben urazíte 800 kilometrov a za volantom strávite necelých 8 a pol hodiny. Na rakúskych diaľniciach sa platí mýto, preto si včas obstarajte platnú diaľničnú známku. Záchytné parkovisko pri dolnej stanici lanovky je zdarma. Bad Kleinkirchheim križuje bezplatný ski bus a zváža lyžiarov z ubytovacích zariadení k nástupnej lanovke. Kúpeľné mestečko žije pohodovým tempom, preto sa zjazdovky začínajú plniť medzi 10. a 11. hodinou, zatiaľ čo v okolitých strediskách sa svahy hemžia lyžiarmi už od 9 hodiny. Preto počítajte s hustnúcou dopravou po 10. hodine. Medzimestské spoje sú možné využívať za mierny poplatok.

  Koľko to stojí?

  Vyššie ceny služieb v Bad Kleinkirchheim zodpovedajú vynikajúcej reputácii kúpeľného mestečka. Cena ski pasu na 6 dní pre dospelého vystúpila v tohtoročnej hlavnej sezóne na 233 EUR. Permanentka pre deti stojí 117 EUR a pre mládež a seniorov 187 EUR. V cene ski pasu je tiež vstup do termálnych kúpeľov. Niektorý deň jednoducho nepôjdete na zjazdovku, ale do vodného sveta kúpeľov Römerbad, a pri pokladni sa preukážete platným ski pasom. Vratná záloha na magnetickú kartu činí 5 EUR. Výhodné ponuky ocenia rodiny s deťmi. Vo vybraných termínoch môže s každým dospelým lyžovať dieťa do 12 rokov za 1 EURO na deň. Zľavy pre skupiny žiadajte priamo na pokladniach.

  Leto v kúpeľnom mestečku

  Kúpeľné mestečko Bad Kleinkirchheim sa nachádza v Alpách v blízkosti Národného parku Nockberge. Úchvatná príroda je pretkaná chodníkmi pre peších, vysokohorských turistov a cyklistov. Z rôznej úrovne dobre značených okruhov si vyberú rodiny s deťmi aj nároční športovci. Regiónom prechádza napríklad 750 kilometrov dlhá trasa Alpe-Adria Trail vedúca od Grossglockneru až k Jadranskému moru. 18 jamkové golfové ihrisko leží na okraji mesta a okrem napínavých momentov ponúka perfektný výhľad do okolia. Informácie o miestnej kultúre a živote servírujú múzeá a historické pamiatky. Hlavnou atrakciou letných dní sú termálne kúpele Römerbad o rozlohe 12 000 m2 a s tromi tematicky zameranými poschodiami. Z Bad Kleikirchheimu sa za pár minút dostanete do hlavného mesta Korutánska Klagenfurtu aj k priezračným horským jazerám Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee. Zvýhodnené vstupné na lanovky, do múzeí, kúpeľov i pamiatok získate s nákupom zľavovej karty Bad Kleinkirchheim Regionscard alebo Kätnten Card.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Bad Kleinkirchheim

Celkom: 8 Hotel fajn az na to ze pravidelne sa nam u CA stava ze dostaneme pokoj na strane hlucnej cesty aj ked pozadujeme na opacnej, zda sa to...

 • 6.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel fajn az na to ze pravidelne sa nam u CA stava ze dostaneme pokoj na strane hlucnej cesty aj ked pozadujeme na opacnej, zda sa to ako zamer lebo Rakusky a Nemecky hostia su vzdy na strane kde je ticho, cz moze mat tie najhorsie izby, keby jsem to nemal zaplatene, poslem ich s tou isbou do pytlu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel fajn az na to ze pravidelne sa nam u CA stava ze dostaneme pokoj na strane hlucnej cesty aj ked pozadujeme na opacnej, zda sa to ako zamer lebo Rakusky a Nemecky hostia su vzdy na strane kde je ticho, cz moze mat tie najhorsie izby, keby jsem to nemal zaplatene, poslem ich s tou isbou do pytlu.

Rastislav Piater, 02.11.2022, Dátum pobytu: 25.10. - 29.10.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.2 Příjemný hotel, velmi milí a ochotný personál, hezký bazén, jídlo super,

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemný hotel, velmi milí a ochotný personál, hezký bazén, jídlo super, Zobraziť celú recenziu

Pavla, 02.11.2022, Dátum pobytu: 25.10. - 29.10.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.2 Nádherné místo,na odpočinek super,ale pár kroků je i dětské hřiště, takže i děti se vyblbly.

 • 9 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherné místo,na odpočinek super,ale pár kroků je i dětské hřiště, takže i děti se vyblbly. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování super,vybavení,velikost, nádherný výhled ze dvou balkonů.

Strava
Snídaně byly sice skromné,ale dostačující, jelikož kvalita převyšovala kvantitu,i když bych uvítala aby nebyl servírovaný čaj a káva,aby si člověk mohl dát k snídani klidně i 2 kávy bez omezování..

Linda B., 09.09.2022, Dátum pobytu: 2.9. - 5.9.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Alpenlandhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Hotel Kolmhof v Korutanech mohu jen doporučit. Bylo zde krásně.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel Kolmhof v Korutanech mohu jen doporučit. Bylo zde krásně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo perfektní.

Strava
Strava perfektní. Oceňuji i zeleninový bufet. Naproti hotelu byla i pizzerie a cukrárna.

Služby hotela
Dostali jsme v hotelu kartičky díky kterým jsme měli vstup na lanovku zdarma což nás velmi potěšilo. Také nás potěšil hotelový venkovní vyhřívaný bazén.

Marcela Kozáková, 28.06.2022, Dátum pobytu: 22.6. - 24.6.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (3)

Celkom: 9 Ubytování je kvalitní a ve vzdálenosti od spodní lanovky jak udávají v zájezdu. Akorát je málo informací od cestovky. Žádný termín check...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování je kvalitní a ve vzdálenosti od spodní lanovky jak udávají v zájezdu. Akorát je málo informací od cestovky. Žádný termín check in, check out, otevírací doba recepce. Adresa recepce je na pomocnou recepci, která je zavřená a není tam žádná informace, kam se obrátit dále. Skvělé slevy na skipas. Vozíčky u parkoviště, které pomohou s věcmi přímo k ubytování i na pár metrů se hodí.

A když najdete hlavní recepci, tak vás tam přivítá milý a velmi nápomocný personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je prostorné, plně vybavené, snad jen mikrovlnku jsme postrádali. Oproti tomu bylo milé najít kávovar s kapslemi, myčku s tabletami, mýdlo, jar, utěrku, což nebývá všude.

Strava
vlastní

Služby hotela
Zkusili jsme saunu a zprovoznili ji i jen pro 2 osoby a bylo to super, včetně ručníků a relaxační místnosti s hudbou. Uvítali jsme i dětské hřiště v areálu.

Dana K., 22.03.2022, Dátum pobytu: 11.3. - 17.3.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Grosswild

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Rakúsko - Bad Kleinkirchheim