Rakúsko - Bad Kleinkirchheim Rakúsko

 • Popis

  Na lyže a do termálov

  Obľúbené korutánske stredisko Bad Kleinkirchheim kombinuje vynikajúce lyžiarske vyžitie s relaxáciou v termálnych kúpeľoch Römerbad a St.Kathrein. Na lyžiarov čaká 103 kilometrov perfektne upravovaných zjazdoviek, 25 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou 33 500 osôb za hodinu a 800 snežných diel schopných zasnežiť 97% svahov v areáli. Aj keď väčšina zjazdoviek spadá do športovo červenej kategórie, deti a začiatočníci objavia svoje možnosti na 17 kilometroch modrých tratí. Strmá čierna trať legendárneho pretekára Franza Klammera dosahuje prevýšenie 842 metrov a pravidelne hosťuje preteky svetového pohára. Snowpark s niekoľkými prekážkami sa nachádza pri lanovke Kaiserburg. Štyri lyžiarske škôlky pre najmenších vedú skúsení inštruktori. Bavia deti na prekážkových dráhach a cvičných kopčekoch. Dospelí môžu využiť službu "Style check", kedy učitelia lyžovania zanalyzujú súčasnú techniku jazdy lyžiara a jeho vybavenia a dajú mu odporúčania k zmenám. Vďaka "Style check" môžete vylepšiť svoj štýl už v priebehu niekoľkých minút. Na meraných úsekoch svahu Kaiserburg alebo pri lanovke Nockalm porovnáte svoje časy s profesionálmi. Okolo Bad Kleinkirchheim vedie takmer 50 kilometrov bežeckých stôp pre klasiku i korčuľovanie. Už od novembra sa otvára umelo zasnežovaná 8 kilometrov dlhá trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim a na skvelé výhľady láka štvorkilometrový vysokohorský okruh na vrchu Nockalm vo výške 1 870 metrov nad morom.

  Après-ski

  Ponuke après-ski aktivít dominujú termálne kúpele Römerbad a St.Kathrein. Z vonkajších bazénov môžete pozorovať čulý ruch na zjazdovke. Vnútri kúpeľov relaxujete vo veľkom svete sáun, na masáži a v termálnom bazéne. Novo postavené kúpele St. Kathrein úzko spolupracujú s lyžiarskym areálom. Vďaka tomu môžete svoj ski pas využiť ako vstupenku do kúpeľov a vymeniť jeden deň lyžovania za odpočinok v bazénoch. Zo snehových radovánok sa ponúka osvetlená sánkarská dráha, korčuľovanie, curling, túra na snežniciach či po svojich a zimné prechádzky do Národného parku Nockberge. Netradičný zážitok si odnesiete z husky safari. Nenáročný celodenný výlet so psím záprahom vedie k horskej chate a salašu, kde dostanete občerstvenie a majiteľ vám skúsene zajódluje. Bad Kleinkirchheim pravidelne organizuje trhy pod holým nebom ideálne k nákupu tradičných suvenírov, zimné hudobné festivaly a výučbu lyžovania s olympijským víťazom v zjazde Franzom Klammerom. S priateľmi potom poseďte v krčmičke, bare či reštaurácii.

  Cestou necestou

  Bad Kleinkirchheim leží v najjužnejšej rakúskej spolkovej krajine, v Korutánsku. Cesta z Bratislavy cez Leoben meria 383 kilometrov a trvá okolo 4 a štvrť hodiny. Z Košíc cez Budapešť a Leoben urazíte 800 kilometrov a za volantom strávite necelých 8 a pol hodiny. Na rakúskych diaľniciach sa platí mýto, preto si včas obstarajte platnú diaľničnú známku. Záchytné parkovisko pri dolnej stanici lanovky je zdarma. Bad Kleinkirchheim križuje bezplatný ski bus a zváža lyžiarov z ubytovacích zariadení k nástupnej lanovke. Kúpeľné mestečko žije pohodovým tempom, preto sa zjazdovky začínajú plniť medzi 10. a 11. hodinou, zatiaľ čo v okolitých strediskách sa svahy hemžia lyžiarmi už od 9 hodiny. Preto počítajte s hustnúcou dopravou po 10. hodine. Medzimestské spoje sú možné využívať za mierny poplatok.

  Koľko to stojí?

  Vyššie ceny služieb v Bad Kleinkirchheim zodpovedajú vynikajúcej reputácii kúpeľného mestečka. Cena ski pasu na 6 dní pre dospelého vystúpila v tohtoročnej hlavnej sezóne na 233 EUR. Permanentka pre deti stojí 117 EUR a pre mládež a seniorov 187 EUR. V cene ski pasu je tiež vstup do termálnych kúpeľov. Niektorý deň jednoducho nepôjdete na zjazdovku, ale do vodného sveta kúpeľov Römerbad, a pri pokladni sa preukážete platným ski pasom. Vratná záloha na magnetickú kartu činí 5 EUR. Výhodné ponuky ocenia rodiny s deťmi. Vo vybraných termínoch môže s každým dospelým lyžovať dieťa do 12 rokov za 1 EURO na deň. Zľavy pre skupiny žiadajte priamo na pokladniach.

  Leto v kúpeľnom mestečku

  Kúpeľné mestečko Bad Kleinkirchheim sa nachádza v Alpách v blízkosti Národného parku Nockberge. Úchvatná príroda je pretkaná chodníkmi pre peších, vysokohorských turistov a cyklistov. Z rôznej úrovne dobre značených okruhov si vyberú rodiny s deťmi aj nároční športovci. Regiónom prechádza napríklad 750 kilometrov dlhá trasa Alpe-Adria Trail vedúca od Grossglockneru až k Jadranskému moru. 18 jamkové golfové ihrisko leží na okraji mesta a okrem napínavých momentov ponúka perfektný výhľad do okolia. Informácie o miestnej kultúre a živote servírujú múzeá a historické pamiatky. Hlavnou atrakciou letných dní sú termálne kúpele Römerbad o rozlohe 12 000 m2 a s tromi tematicky zameranými poschodiami. Z Bad Kleikirchheimu sa za pár minút dostanete do hlavného mesta Korutánska Klagenfurtu aj k priezračným horským jazerám Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee. Zvýhodnené vstupné na lanovky, do múzeí, kúpeľov i pamiatok získate s nákupom zľavovej karty Bad Kleinkirchheim Regionscard alebo Kätnten Card.

Najnovšie recenzie Rakúsko - Bad Kleinkirchheim

Celkom: 10 Hotel Kolmhof v Korutanech mohu jen doporučit. Bylo zde krásně.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel Kolmhof v Korutanech mohu jen doporučit. Bylo zde krásně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo perfektní.

Strava
Strava perfektní. Oceňuji i zeleninový bufet. Naproti hotelu byla i pizzerie a cukrárna.

Služby hotela
Dostali jsme v hotelu kartičky díky kterým jsme měli vstup na lanovku zdarma což nás velmi potěšilo. Také nás potěšil hotelový venkovní vyhřívaný bazén.

Marcela Kozáková, 28.06.2022, Dátum pobytu: 23.6. - 25.6.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 9 Ubytování je kvalitní a ve vzdálenosti od spodní lanovky jak udávají v zájezdu. Akorát je málo informací od cestovky. Žádný termín check...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování je kvalitní a ve vzdálenosti od spodní lanovky jak udávají v zájezdu. Akorát je málo informací od cestovky. Žádný termín check in, check out, otevírací doba recepce. Adresa recepce je na pomocnou recepci, která je zavřená a není tam žádná informace, kam se obrátit dále. Skvělé slevy na skipas. Vozíčky u parkoviště, které pomohou s věcmi přímo k ubytování i na pár metrů se hodí.

A když najdete hlavní recepci, tak vás tam přivítá milý a velmi nápomocný personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je prostorné, plně vybavené, snad jen mikrovlnku jsme postrádali. Oproti tomu bylo milé najít kávovar s kapslemi, myčku s tabletami, mýdlo, jar, utěrku, což nebývá všude.

Strava
vlastní

Služby hotela
Zkusili jsme saunu a zprovoznili ji i jen pro 2 osoby a bylo to super, včetně ručníků a relaxační místnosti s hudbou. Uvítali jsme i dětské hřiště v areálu.

Dana K., 22.03.2022, Dátum pobytu: 12.3. - 18.3.2022
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Grosswild

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Pěkná, dostupná destinace s mnoha možnosti zábavy a vyžití.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Pěkná, dostupná destinace s mnoha možnosti zábavy a vyžití. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování je naprosto TOP! Vše je nové čisté, moderní a plně vybavené.

Strava
Ubytování bylo bez stravy s vlastní kuchyní. Ta je moderní a plně vybavená.

Služby hotela
Ubytovací komplex malých domků je blízko sjezdovky i města. Recepce funguje spolehlivě, včetně prodeje skipasů a slevových karet. Ubytování bylo po všech stránkách příjemné bez chyb. Teplo, světlo, čisto. Není co dodat.

Zjazdovky
Sjezdovky jsou široké rozmanité a je jich dostatek na týdenní pobyt. Snad jen chybí více krytých sedaček v případě špatného počasí. To lze ale vyřešit kombinací lyžování a návštěvy dvou místních komplexů termálních lázní(mnohdy zdarma v ceně skipasu).

Ivo Zobal, 10.03.2020, Dátum pobytu: 29.2. - 7.3.2020
Oblasť: Rakúsko Rakúsko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Tröster apartments

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

8 fotografií

Všetky recenzie Rakúsko - Bad Kleinkirchheim