Portugalsko Portugalsko

 • Ako tráviť čas

  Portugalsko je vhodné mieto ako pre tých, čo chcú stráviť dovolenku aktívne, tak pre tých, čo si chcú len vydýchnuť na pláži. Nájdeme tu vhodné miesta pre vodné športy i pre vysokohorskú turistiku. Západné pobrežie je vhodné k surfingu, predovšetkým potom pláže Guincho a Macas v okolí Estorilu. Na všetkých plážach si môžeme vyskúšať windsurfing. Pokiaľ uprednostňujeme plachtenie alebo vodné lyžovanie či potápanie, môžeme navštíviť jachtársky klub v Algarvi, kde nám tieto aktivity budú ponúknuté.

  Zo suchozemských športov sa tu najväčšej obľube teší golf. Upravené miesta pre tento druh športu nájdeme po celom Portugalsku. Pokiaľ zatúžime po poznaní okolitých dedín, potom idálnym dopravným prostriedkom je bicykel.

  Ďalšou obľúbenou národnou aktivitou je pešia turistika. V oblasti Algarve je krásna trasa medzi horami Serra de Monchique a Serra de Caldeirao. Jedinečné túry sú i pozdĺž pobrežia v okolí Sagres. Medzi najväčší turistický raj však patrí sever krajiny - parky Peneda-Geres, odľahlý Montesinho alebo fascinujúci Serra da Estrela.

  Veľkou radosťou je v Portugalsku rybárčenie. Športovné je rozšířené okolo Sagres, lovecké výpravy na veľké ryby z prístavov vo Vilamoure a Portimán, najlepšie riečne rybárenie je na riekach na severu krajiny. Pre sladkvodné rybárenie však musí byť povolenie! To je možné získať na radniciach v regiónoch alebo priamo na hlavnom rybárstve v Lisabone.

  Po celej Algarvi je rozšírené Jeep Safari. Máme na výber z jednodenných či dlhších výletov do vnútrozemia po cestách necestách, v kombinácii s raftingom. Kto sa nebojí výšok, môže vyskúšať tzv. balooning - balónové lietanie, ktoré sa tu začína rozširovať.