Nemecko - Durínsko Nemecko

 • Popis

  Spolková krajina Durínsko leží v srdci Nemecka. Rozmanitú krajinu pokrývajú z veľkej časti lesy. Nad ne vystupujú pohoria Durínsky les, Harz, Rhön, dún, Kyffhäuser a Hainich. Najvyššia hora Große Beerberg meria 983 metrov. V minulosti patrilo Durínsko k epicentrum kultúrneho života. Pôsobili tu takí velikáni ako sám Goethe, Bach, Luther a Schiller. Dnes je krajina vyhľadávaná pre svoju krásnu prírodu, majestátne hrady a zámky, relaxáciu vo wellness a športové vyžitie. Hlavné mesto Durínska sa volá Erfurt. Jeho korene siahajú do roku 742 a bohatú minulosť pripomínajú úzke domy lemujúce ulicu ku Kramárskému mostu, Mariendom či námestiu Domplatz. Kramársky most cez riečku Wilde Gera z roku 1325 je 120 metrov dlhý. Stojí na ňom 32 murovaných domov s obchodíkmi, galériami a butikmi. Kramársky most je považovaný za najdlhšie domami zastavaný most v Európe. Na Erfurtskej univerzite založenej v roku 1392 študoval Martin Luther. V parku Egapark s rozlohou 36 hektárov sa koná slávna záhradnícka výstava EGA.

  Ešte zaujímavejšie zákutia na vás čakajú v meste Weimar, kde pôsobili súčasne Johann Wolfgang von Goethe a Friedrich Schiller. Vďaka nim sa stal Weimar na prelome 18. a 19. storočia centrom nemeckého spoločenského a duchovného života. Domy oboch umelcov a pamiatky Herderstätten, mestský zámok, Wittumský palác, knižnica vojvodkyňe Anny-Amálie, park nad riekou Ilm, zámocký park Belvedere, zámok a park Ettersburg, zámok a park Tiefurt a kniežacia hrobka patrí do svetového dedičstva UNESCO. Bauhaus múzeum mapuje vznik a vývoj architektonického štýlu Bauhaus. Bohužiaľ bol Weimar aj sídlom NSDAP za 2. svetovej vojny a v jeho blízkosti stojí koncentračný tábor Buchenwald.

  Eisenach preslávil hrad Wartburg vypínajúci sa nad mestom od roku 1067. Roku 1521sa tu zdržiaval Martin Luther a preložil Nový zákon do nemčiny. Eisenach je spätý s Johannom Sebastianom Bachom, ktorý sa tu v roku 1685 narodil. Dnes môžete navštíviť jeho rodný dom na námestí Frauenplan. V Eisenachu sa vyrábali vozidlá značky Wartburg pomenované práve po miestnom hrade.

  Pre milovníkov kultúry pripravilo Durínsko 300 kilometrov dlhú cestu Klassikerstrasse Thüringen prechádzajúcu historickými mestami Weimar, Erfurt, Eisenach, Jena, Gotha, Ilmenau, Arnstadt a Meiningen.

  Rovnako slávna ako Bach a Luther je aj Durínska klobása na grile Thüringer Rostbratwurst. Kulinárska špecialita z jemne mletého bravčového mäsa má výraznú chuť vďaka 14 druhom korenia. Pochúťka s tajným receptom a pod ochrannou známkou EÚ sa zrodila roku 1404 v Erfurte. Každoročne sa len v Nemecku skonzumuje až 150 miliónov kusov. Zapíja sa tradične pivom.

  Durínsky les patrí turistom a horským bicyklom. Trasy značené s nemeckou precíznosťou sa hodia ako pre náročných športovcov, tak pre začiatočníkov. Peším túram dominuje 170 kilometrov dlhý najstarší chodník v Nemecku Rennsteig. Zavedie vás napríklad do bašty zimných športov Oberhofe, na zámok Altenstein, ku kvapľovej jaskyni Saalfeld a k vodopádu Trusental. Dovolenku na vidieku spestrujú umelecké ateliéry, výučba filcovania a drevorezby, kurzy sklárskeho umenia, výroba keramiky, porcelánu a bábik, fytoterapie a wellness.

Najnovšie recenzie Nemecko - Durínsko

Celkom: 9,2 Krásné okolí. Potíže nastaly v komunikaci v anglickém jazyce. Nikdo anglicky nemluví. Dokonce ani na infocetru. Materiály které nám...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné okolí.

Potíže nastaly v komunikaci v anglickém jazyce. Nikdo anglicky nemluví. Dokonce ani na infocetru. Materiály které nám dali jsou opět pouze v němčině.

Pokud plánujete vyjížďky na kole jako my POZOR, protože značení cyklostezek je Katastrofální. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše ok.

Strava
Výborná

Služby hotela
Výborné

Jan Z., 01.08.2015, Dátum pobytu: 21.7. - 28.7.2015
Oblasť: Nemecko Nemecko, Durínsko, Hotel: Berghotel Oberhof

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Nemecko - Durínsko