Kambodža Kambodža

  • Ako tráviť čas

    Kambodža je pozvoľne objavovanou krajinou, kam si väčšina turistov odskočí pri dovolenke v Thajsku alebo vo Vietname. Cestujú za známymi pamiatkami, ako je kláštor Angkor Watt, jazero Tonlé Sap alebo hlavné mesto Phnom Penh. Kambodža ale sľubuje príjemnú dovolenku aj so slnením sa na pláži a výlety do prírody. Pobrežie krajiny lemujú biele piesočné pláže. Niektoré ležia blízko miest, iné sú zabudnuté a prístupné len z lode. Turizmus pomaly presakuje na ostrovčeky neďaleko pobrežia. Krásne ubytovanie a pohodlie ponúkajú napríklad ostrovy Koh Rong, Koh Ta Kiev, Koh Tmei a Koh Rog Samloem. Mesto Sihanoukville sa preslávilo štvorkilometrovou Ochheuteal Beach.

    Milovníci nočného života ocenia výhodné ponuky Happy hours, ktoré vymýšľajú kambodžské bary. V turistických centrách Phnom Penh, Siem Reap či Sihanoukville dostanete vo vhodnom čase dva drinky za cenu jedného, občerstvenie ku kokteilom zdarma alebo pivo za pár drobných. V baroch sa organizujú diskotéky, živé koncerty a tanečné vystúpenia.

    Suveníry najlepšie nakúpite na trhoch Central Market v hlavnom meste alebo Psar Chaa v Siem Reapu. So stánkami kontrastujú moderné nákupné centrá Aeon Mall a Sorya Center Point v Phnom Penhu či Lucky Mall v Siem Reapu. Zoženiete tu kópie všetkých slávnych značiek, miestne produkty aj umelecké diela.

    Dovolenku spestrí prechádzka na slonovi alebo na loďke po jazere Tonlé Sap. Príjemné ochladenie prinesie deň v aquaparku alebo naopak túra v horách. So sprievodcom môžete zjazdiť kambodžské kopce na bicykli alebo na motorkách. V posledných rokoch turisti vyhľadávajú paddle boarding, jazdu na kajaku a prenájom katamaránu.