Jordánsko Jordánsko

 • Zaujímavé miesta

  Za náštevu rozhodne stojí hlavné mesto Ammán. Toto mesto je centrum obchodu,priemyslu i bankovým strediskom. Ammán vznikol z malej osady, ktorá je spomenutá v Biblii. Mesto bolo pôvodne vystavené z kameňa, bolo pod vládou Nabatejcov, pozdejšie Rímanov, Umajjovcov a potom Arabov. Od 20. rokov 20 storočia sa z neho stalo centrum Jordánska.

  Väčšina turistov chce určite vidieť starodávne mesto Petra, ktoré patrí k najkrásnejším miestam na svete. Toto mesto vystavali Nabatejci, ktorí do skaly vytesali chrámy a hrobky. Petra patrí k ozajstným archeologickým zázrakom. V tomto meste sú vytesané útvary do skaly, nádherné chrámy, prastaré hrobky či antické divadlo. Preto sa rozhodne vyplatí stráviť tu viac dní. Petra je takmer neustále plná turistov, ktorý tento zázrak chcú vidieť. Pohybujú sa tu beduíni, ktorí Vám môžu poskytnúť veľryby alebo dvojmiestne koňské záprahy ako miestne taxi.

  Ďalším zázrakom na zemi je Vadí Rúm. Miestne špecifické skalné útvary pripomínajúce krajinu, aké je na mesiaci. Toto miesto nie je nejak veľmi výrazne pripravené pre turistov, preto v tejto vyprahlej krajine nečakajte nejaké oázy odpočinku. Radšej si so sebou pribalte vodu. Jedným z mála miest, ktoré ležia na severe, je Aqaba kde je taktiež jediný prístav v Jordánsku, ktorý leží u Červeného mora, naviac je tu príjemné počasie, čo je ďalším dôvodom, prečo do Aqaby ísť.

  Mádabá je ďalším známym miestom. Pôvodne to bolo maobské mesto, ktoré dobili izraelské kmene. Za Rímanov to bolo kresťanské centrum. Kvôli pohnutej histórii bolo po storočia toto mesto prázdne a znovu začalo rozrastať až v 19. storočí. Turisti obdivujú mozaikovú mapu, ktorá sa nachádza v kostole sv. Jiří. Ďalšou zaujímavosťou je archeologický park alebo kostol apoštolov.

  V Jordánsku je veľa pradávnych stavieb a útvarov, ktoré nenájdete nikde inde na svete.