Japonsko Japonsko

  • Zdravie

    Pri ceste do Japonska nepotrebujete žiadne špeciálne očkovanie, ale odporúča sa podstúpiť očkovanie proti žltačke typu A aj B a proti tetanu. Pri pobyte na vidieku a v období dažďov (máj-október) zvážte očkovanie proti japonskej encefalitíde. V Japonsku sa vyskytuje horúčka dengue prenášaná komármi. Chráňte sa repelentami pred bodavým hmyzom. V rámci prevencie sa vybavte lekárničkou so základnými liekmi.

    Zdravotná starostlivosť v Japonsku je na vysokej úrovni, ale aj veľmi drahá. Všetky zákroky, vrátane ošetrenia drobných poranení, sa platia v hotovosti. Pred cestou uzavrite poistenie kvôli spätnému preplateniu nákladov na liečbu. Pozor na fakt, že väčšina lekárov hovorí iba japonsky.

    Japonsko je často zmietané prírodnými katastrofami. Malé zemetrasenia sú na každodennom poriadku a takmer si ich nevšimnete. Pri tých väčších dodržiavajte všeobecné zásady: schovajte sa pod rám dverí, sledujte správanie miestnych alebo vyhľadajte policajnú stanicu označenú na mapách krížikom. Pri silných vetroch sa skryte v najbližšej budove. Architekti počítajú s možnými katastrofami a budovy sú často stabilné a odolné.