Japonsko Japonsko

Oficiálny názov: Japonsko
Hlavné mesto: Tokio
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: šintoisti, budhisti
Úradný jazyk: japončina
Časový posun: + 8 hod. (v období nášho zimného času), + 7 hod. (v letnom čase)

Japonsko - zájazdy od 428 €

O JAPONSKU Japonsko ponúka mnohé, čo inde nenájdete - na jednej strane bohatú históriu a architektúru šintoistických alebo budhistických chrámov a svätýň a na strane druhej súčasnú realitu svetových veľkomiest so všetkými ich technickými výdobytkami ako sú rýchlovlaky a počítače. Kde inde ako tu môžete poznať kľud a harmóniu tradičnej japonskej záhrady a v následujúcej minúte zaznamenať ostrý kontrast so životným štýlom úradníkov ponáhľajúcich sa v centre Tokia?

Japonsko alebo Nippon je malá ostrovná krajina na Ďalekom východe. Nippon v preklade znamená vychádzajúce slnko. Japonsko je ostrovný štát, ktorého ostrovy tvoria oblúk dlhý asi 2500 km. Celkom je Japonsko tvorené asi 4000 ostrovmi, ale rozlohou sú významné len štyrii: Honšú, Hokkaidó, Kjúšú a Šikoku.

Takmer všetky japonské ostrovy sú sopečného pôvodu a sú veľmi hornaté. Najväčším a najľudnatejším ostrovom je Honšú, ktorý má zo všetkých ostrovov najbohatšiu históriu.

Od svojho počiatku sa japonská civilizácia stretávala s deštruktívnymi silami prírodných živlov: zemetrasenia, sopky, ničivé vlny tsunami a tajfúny. Osídlenie sa vzhľadom k neprístupnosti hôr a kvôli hustým lesom sústřeďovalo do oblastí pobrežných nížin.

Korene japonskej civilizácie sahajú do staroveku a jej písané dejiny až k správam čínskych historikov z 1. storočia nášho letopočtu. Japonsko bolo behom celej svojej histórie nezávislé na cudzích krajinách, ale obrátene sa Japonci o okolitý svet vždy zaujímali a počas dvoch tisícov rokov preberali myšlienky a znalosti z Číny a Kóreje, neskoršie Európy a Spojených štátov. Vždy ich ale prispôsobovali svojmu vkusu.

Ľudia v Japonsku majú hlboký zmysel pre poriadok, lásku k prírode, kráse a dokonalosti, a to všetko sa prejavuje v ich živote a práci.

Unikátnou skutočnosťou je to, že od počiatku existencie japonského cisárstva, a dodnes, je v čele Japonska cisár, pochádzajúci zo stále rovnakej prvej císárskej dynastie (rodiny).

Japonsko - zájazdy od 428 €

Najnovšie recenzie Japonsko

Celkom: V cestovní smlouvě nebyl hotel uveden.Byl slušný a byl blízko od stanice vlaku.

Úvodné zhrnutie
V cestovní smlouvě nebyl hotel uveden.Byl slušný a byl blízko od stanice vlaku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jednalo se o malý hotel,ve kterém nebyla ani větší společenská místnost./Pouze u recepce 6 míst/Pokoj stísněný,ale čistý i s barevnou televizí.Personál milý,komunikoval anglicky.Žádná restaurace,ale zdarma automat na kávu,čaj a horkoua studenou vodu.Zdarma byl i internet.Hotel blízko středu,možnost nákupů jídel.

Strava
Zájezd byl bez stravování.

Celkový dojem
Malý útulný hotel,v blízkosti městské dopravy.

Sonja Chmelová, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.05.2006, Dátum pobytu: 12.5. - 19.5.2006
Oblasť: Japonsko Japonsko, Tokio, Hotel: Grand House Chang Tee

Všetky recenzie Japonsko