Japonsko Japonsko

 • Ako tráviť čas

  Až sa nabažíte turistických lákadiel Japonska, vydajte sa na pobrežie. Dlhé piesočné pláže sa tiahnu od Okinawy a obyvatelia Tokia relaxujú na pláži Kamakura. Ďalšie nádherné miesta nájdete v oblastiach Shizuoka, Shirahama alebo Takamatsu.

  Mladí Japonci milujú nočný život. V Tokiu sa schádzajú vo štvrtiach Shinjuku, Shibuja a Ikebukuro. Vyhľadávajú karaoke bary, nákupné centrá, reštaurácie, zábavné komplexy a kapsľové hotely v prípade príliš dlhého ponocovania. Sama Osaka je zasvätená bujarek zábave do ranných hodín. Jej centrum je plné barov, krčmičiek a reštaurácií. Obe mestá organizujú veľké koncerty a diskotéky v interiéri aj pod šírym nebom. Nočný život v Kjóte znamená skôr posedenie u dobrého jedla a šálky saké s priateľmi.

  Nakupovanie v Tokiu sa sústreďuje v štvrti Shibuja. Na jednom mieste stojí hneď niekoľko nákupných galérií so svetoznámymi značkami. Alternatívne módne smery prezentujú obchodíky vo štvrti Harajuku. Pre náročnejších zákazníkov je tu luxusná štvrť Ginza, ktorej hlavná trieda patrí k najdrahším uliciam na svete. Jedno z najväčších nákupných centier stoja v Osake. Štvrť Umeda je známa veľkým množstvom obchodných domov prepojených do jedného centra. Naopak vo štvrti Namba sa zastavíte v malebných pasážach s japonskou keramikou a elektronikou za rozumné ceny. V Kjóte sa vydajte na trhovisko Nishiki a nechajte sa unášať vôňou čerstvej zeleniny, nakladaných rýb a japonských špecialít. Japonské parky sú často upravené v štýle japonskej záhrady. Slúžia k meditácii, rozjímaniu a cvičeniu tai-či. Zeleným srdcom Tokia je park Koishikawa Korakuen. Ponúka malebné zákutia, voňavé sakury na jar a červené javory na jeseň. Krásne prírodné scenérie zbadáte v záhradách okolo starobylých chrámov.

  K jazde na horských dráhach a k vyskúšaniu adrenalínových atrakcií láka park Fuji-Q Highland pod horou Fudži. Známy svet Disney rozprávok na vás čaká v Tokyo Disneyland a filmových fanúšikov priťahuje zábavný park Universal studios v Osake.

  Samostatnú kapitolu v cestovaní po Japonsku tvoria gastronómie. Zmlsnite si na sushi, rezancovej polievke, čerstvých rybách, saké, plnených taštičkách a výbornom čaji.