Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Dovolenka Nórsko – zájazdy a sprievodca

Nórsko je unikátny kraj s nádhernou divokou prírodou, ríša rozprávkových trolov a strmých vodopádov, romantických jazier aj slávnych fjordov zarezávajúcich sa hlboko do pevniny. Krajina zasnežených vrcholkov láka všetkých dobrodruhov a milovníkov prírody. Záujemcovia o kultúru a históriu by nemali vynechať návštevu múzeí a pamiatok v Osle.

Aká lokalita by sa vám najviac páčila?

Bergen

Mesto s nábrežím Bryggen na zozname UNESCO a s komplexom pevnosti Bergenhus.

Počasie tento mesiac : Teplota vzduchu: 18 °C Teplota vody: 15 °C

zájazdy od 26 EUR

Oslo

Hlavné mesto Nórska s mnohými pamiatkami, múzeami aj modernými stavbami.

Počasie tento mesiac : Teplota vzduchu: 22 °C Teplota vody: 17 °C

Doba letu z Bratislavy : 02:20

zájazdy od 26 EUR

Trondheim

Mesto vyniká pamätihodnosťami, ako je Nidaroský dóm či arcibiskupský palác.

Počasie tento mesiac : Teplota vzduchu: 19 °C Teplota vody: 14 °C

zájazdy od 26 EUR

Najlepšie hodnotené hotely v Nórsku

Zobraziť ďalšie hotely

Ako vybrať ideálny hotel?

Turisti jazdia do Nórska hlavne za nezabudnuteľným zimným dobrodružstvom v kraji polnočného slnka, chladných teplôt a snehom pokrytých hôr. K najobľúbenejším tunajším výletom patrí plavba pozdĺž Nærøyfjordu (fjord na zozname UNESCO), výprava so snežnicami na vyhliadkovú plošinu Stegastein, výstup na skalný blok Preikestolen či kúzelná návšteva modrých ľadových jaskýň pod ľadovcom Jostedalsbreen.

Mapa Nórska

Mapa Nórska Zobrazit' na mape

Počasie v Nórsku

Vzhľadom k pôsobeniu Golfského prúdu je podnebie v Nórsku nečakane mierne, na severe subarktické a na juhu prímorské. Mrazy nebývajú nijak extrémne. Priemerné teploty napr. v júli, kedy nastáva hlavná turistická sezóna, sa pohybujú okolo 16 °C na juhu a okolo 11 °C na severe. Nórske počasie je obecne značne premenlivé. Kvôli svojej nestálosti sa niekedy prirovnáva k počasiu Veľkej Británie.

Zobraziť počasie pre všetky oblasti

Získajte inšpiráciu na našom blogu